Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért vannak osztálytársaim...

Miért vannak osztálytársaim el ennyire az anyagi helyzetemmel?

Figyelt kérdés

Először is ezt nem azért írom ki,hogy felvágjak,semmi hátsó szándékom sincs mellesleg egyáltalán nem gazdag a családom.

Full normálisan élek,még az osztályba vannak nálam jobb módúak is,de mégis mindig én vagyok az ki csak felvágásból tesz ki egy tükör szelfit meg úgy látszik csak én “élek a szüleim pénzéből”.

Sokszor kaptam olyan megjegyzést,hogy ‘akinek van pénze’ stb. meg komolyan valami azt is mondta rám,hogy ‘pénzes lány’? Ez nagyon felbosszantott valamiért.

Most szerintem az osztályban nem én vagyok az egyedüli aki megengedhet magának egy iPhonet és ez nem 2015,hogy más telefonjára irigykedjünk és nem vagyunk 5. osztályosok.

Őszintén már a pofámról sül a bőr amikor ilyeneket mondanak,mellesleg már mindjárt kétszer átkell gondoljam,hogy valamit kitegyek-e az internetre mert már egyből az felvágásnak számít és levagyok nézve.



2020. szept. 3. 11:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
"mindjárt kétszer átkell gondoljam,hogy valamit kitegyek-e az internetre" Hát igen. Azért piszkálnak az anyagi helyzeteddel, mert tudnak róla. Ha nem tudnának, nem piszkálnának, igaz-e?
2020. szept. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Most azért ne tegyek ki semmit mert akkor tudják,hogy milyen az anyagi helyzetem? Az bolondság amúgy is tudnák,ennek semmi köze.
2020. szept. 3. 11:15
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A hatalmas társadalmi anyagi különbségek miatt elég kényes téma itthon a pénz.


Egyszer egy haver lány ismerőse felkérdezett hogy "te ilyen gazdag gyerek vagy?" Mert volt rajtam egy márkás sapka, póló, cipő szett. Pedig akkoriban full csóróságba voltunk, sokáig gyerekként csak másoktól kapott kinőtt ruhákat hordtam. Ez gimis ballagás után volt, mikor ballagásra kaptam egy kis pénzt rokonoktól. Abból vettem a ruhákat.

2020. szept. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne a te arcodról süljön a bőr, mikor ők a hülyék. Ha nem akarsz másik osztálytársakat (akik között jó eséllyel lennének ugyanilyenek), akkor két dolgot tehetsz: eltűröd ezt a helyzetet, vagy elrejted a gazdagságot. De az is segíthet, ha egyszerűen nem veszed fel az effajta kötözködést, csak annyit mondasz, hogy "hagyjál már a hülyeségeddel", és ha nem hagyja abba, faképnél hagyod.
2020. szept. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
13%

Egyes vagyok.


Ha nem látod be a te viselkedésed és az ő reakciójuk közti ok-okozati összefüggést, akkor tessék kirakni a netre mindent, mint eddig. Bosszankodj, mint eddig, értetlenkedj, mint eddig és igen, vádolj másokat, kedves pénzes lány. Gondolom, egyszerűbb számodra ez a magatratásforma, mint vállalni a felelősséget a sztori rád eső részéért.


Végül is mit vártam, csak egy gyerek vagy.

2020. szept. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
24%

nem 2015,hogy más telefonjára irigykedjünk

Viszont nem is 2019 amikor a lányok a selfie jükbe voltak szerelmesek

Azóta kiderült a lányoknak olyan az instagramm, mint a fiúknak a dick pic küldés.

2020. szept. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok, az igazság valahol tényleg középen húzódik.

Egyrészt a jómódú családból jövő gyereknél nem lehet elvárni hogy mások miatt titkolja az anyagi helyzetét, másrészt meg mit várunk attól a másik gyerektől, hogy dolgozza fel a társadalmi igazságtalanságot, hogy a társának mindenből a legjobb az ölébe hullik a szülőktől, ő meg örülhet ha karácsonykor megkapja az olcsóbbat...

2020. szept. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Azért a másik oldalt is meghallgatnám, pl hogy mit és mennyit posztolsz ki...

Aki a fél életét kirakatba helyezi, MEGOSZTJA másokkal, azzal engedélyt ad a szabad véleményezésre is. Lehet most jönni, hogy jaj mi köze van hozzá, de onnantól nagyon is van, hogy kiposztolod ország-világ elé.

2020. szept. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Na igen. Mikor a másik emberek arcába kéretlenül nyomkodják, hogy mennyire életcsászár színvonalon élnek, aztán meg meg vannak sértődve hogy mit turkálnak a pénztárcájukba.
2020. szept. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

vannak olyanok, akik irigysegbol mondjak ezt, de vannak akik tenyleg megerdemlik: egy volt osztalytarsam anno azzal probalt felvagni, hogy a nagybatyjanak milyen kulfoldi szallodalanca van, es milyen luxusautot vezet, aztan fel volt haborodva hogy huztuk az agyat miatta (13-15 evesek lehettunk). mi is jomoduak vagyunk, de az instagramom alapjan szerintem ezt nem lehet leszurni rogton.

figyelj arra amit posztolsz, es ha a kepeidben nem talalsz kivetnivalot, akkor meg egyszeruen ne foglalkozz masokkal, majd felnonek es rajonnek hogy nem illik az anyagiakrol idegenekkel beszelni

2020. szept. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!