Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért hiszi azt mindenki,...

Miért hiszi azt mindenki, hogy egy diploma automatikusan jó fizetést biztosít? A valóság meg kb az, hogy egy segédmunkás is megkeres annyit, mint más egy menő Corvinusos diplomával

Figyelt kérdés

2020. szept. 8. 17:04
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:
Ez az igazság
2020. szept. 9. 19:35
 32/55 anonim ***** válasza:
100%
Túl okos vagy te hozzánk, nem érdemlünk meg. :)
2020. szept. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 A kérdező kommentje:
Miért, jogi diplomával kb ki lehet törölni. Nem tudom miért erőlteti mindenki ezeket a büfészakokat
2020. szept. 9. 19:42
 34/55 anonim ***** válasza:

"Miért, jogi diplomával kb ki lehet törölni. Nem tudom miért erőlteti mindenki ezeket a büfészakokat"

Jah, gondolom a multik (apple, google, facebook)jogász csapatai az éhhalál szélén vannak.

Azok keresnek szarul, akik közalkalmazottak, ha piaci alapon helyezkedsz el, akkor sokkal jobb a fizetésed.

Tehát vehetjük alapul, hogy a mérnökinfos elmegy info tanárnak és milyen szar neki, mert nettó 130k kap kezdő fizetésként. De a reális az, hoyg valaki piaci alapon helyezkedik el, a kezdő fizetése legrosszabb esetben mondjuk nettó 250 és 5 éven belül legalább a duplájára nő, 10 év alatt meg simán lehet a 10-szerese is.


De amúgy tudok programozó melót, ahol 3 év tapasztalat után a nettó 1 millió garantált, és ez Mo.-on van.

2020. szept. 10. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 A kérdező kommentje:
Jah, amiket írsz, azok amerikai óriásvállalatok, azoknál nem fog dolgozni egy átlag magyar jogász sem..
2020. szept. 10. 12:19
 36/55 anonim ***** válasza:
Szerintem elbeszéltek egymás mellett. Tegyünk különbséget a jó és a rossz munkaerő között oké? Egy rossz szakember aki úgy festi ki a lakást, hogy még a 7 éves unokahúgom is egyenesebb vonalakat húz, vagy egy burkoló akinek a felrakott csempéje a jövőhéten leesik SOHA nem fog milliókat keresni vállalkozóként se. Ugyanez igaz a diplomás "én 5évet szoptam a szakmámért és innentől kezdve várom a jutalmam 0 további ráfordított energiával" mentalitású diplomás munkaerőre is. Ők is örökké a szakma alján fognak csücsülni diplomával nettó 200ért. Viszont! A jó munkaerő, aki motivált és tesz az előrelépését, legyen az szakember vagy diplomás, igen komoly anyagi körülményeket tud teremteni az elszántságával. Tehát: szakmunkásként és diplomásként IS van lehetőség a csúcsra érni, de egyikben sem könnyű.
2020. szept. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:

"Jah, amiket írsz, azok amerikai óriásvállalatok, azoknál nem fog dolgozni egy átlag magyar jogász sem.."

Egyrészt, ilyen hozzáállással nem is. Ha úgy mész neki az életnek, hogy úgy se sikerül, akkor tényleg nem fog.

Másrészt, nem csak amerikai multik vannak. Van sok nagy cég Mo.-on is. Amiket mondtam, csak példának mondtam, mivel a jogászok, ha piaci alapon dolgoznak, akkor baromi jól keresnek. Közalkalmazottként persze, hogy szart keresnek, de ez minden közalkalmazotti munkánál így van az országban.

__________________________________________________


"Tegyünk különbséget a jó és a rossz munkaerő között oké?"

Igazából itt még csak nem is erről van szó. Egyszerűen a közalkalmazotti bérek akarja a piaci bérekhez hasonlítani, ami nevetséges.

2020. szept. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:

jogászként nem sok lehetőség van versenyszférába menni.. Végez több100 hallgató, ebből kb 10 ha el tud helyezkedni valami multihoz.

A legtöbben meg nem is szakirányúan helyezkednek el, hanem elmennek valami SSC-be


Szakiként nagyon könnyű elhelyezkedni..


Épp ma beszéltem valakivel, 2 diplomája van és kamionsofőrként dolgozik, mert nem tudott elhelyezkedni

2020. szept. 10. 16:45
 39/55 anonim ***** válasza:

A valóság az, hogy elég sok van, ha jó vagy. Ha ahhoz sem értesz, amit tanítottak, akkor tényleg keveset fogsz keresni, de szakmával is keveset keresel, ha szar munkát végzel.

Mivel szakmunkásból is csak a minőségit keresik, abból van kevés. Szart csinálni mindenki tud. Én tudok olyan embert, akit a végén nem fizettek ki, mivel nagyon szar munkát végzett, neki meg nem volt kedve saját pénzből helyre hozni, amit elrontott.

2020. szept. 11. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 A kérdező kommentje:

Egyik ismerősöm épp most kapott egy lakást Pesten az apjától.

Kitaláljátok mi az apja? Vízvezetékszerelő...

Na nekem nem lesz pénzem soha sem saját lakásra. Max egy vidéki putrira

2020. szept. 11. 08:15
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!