Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért hiszi azt mindenki,...

Miért hiszi azt mindenki, hogy egy diploma automatikusan jó fizetést biztosít? A valóság meg kb az, hogy egy segédmunkás is megkeres annyit, mint más egy menő Corvinusos diplomával

Figyelt kérdés

2020. szept. 8. 17:04
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
100%

"Programozó lehet. De ne hasonlítsuk már a legjobban menő szakot egy jogászhoz vagy más büfészakhoz"

Hát ja, látszik, hogy nem értesz nagyon ehhez.

Pl. egy java programozó az országban az 51. legmagasabb bért keresi.

[link]

A jogász pedig 70., vagyis nincs nagyon lemaradva.

[link]

Viszont ha nézünk egy víz-, gáz-, fútésszerelő már 519. az országban.

[link]


Vagyis a valósában a jogész, programozó közel egy bérkategória, míg a szakmával rendelkező személyé alacsonyabb.

2020. szept. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 A kérdező kommentje:

Nem tudom milyen statisztika ez, de nem tükrözi a valóságot.

Jogászként elmehetsz egy kormányhivatalba a garantált bérminimumért

2020. szept. 14. 16:24
 53/55 anonim ***** válasza:

"Nem tudom milyen statisztika ez, de nem tükrözi a valóságot."

De, ez a valóság, és ez az amit már többen elmondtak, hogy szakmunkásoknak ténylegesen csak töredékéből lesz vállalkozó, mivel ahhoz is kell tehetség.


"Jogászként elmehetsz egy kormányhivatalba a garantált bérminimumért"

Ahogy elmondtam, hogy programozóként is mehetsz info tanárnak nettó 130k-ért, csak a többség nem fog. Ahogy a jobb jogászok a piacon helyezkednek el és nem közalkalmazottak lesznek.

2020. szept. 15. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 A kérdező kommentje:
A jogászoknak is csak töredéke lesz ügyvéd.. a legtöbben elmennek a közigazgatásba. Versenyszférában nem sok esély van jogi diplomával. Főleg hogy túlképzés van belőle
2020. szept. 15. 02:10
 55/55 anonim ***** válasza:

"A jogászoknak is csak töredéke lesz ügyvéd."

Akkor rosszul tudod, de persze ez a linken is ott van, amit mutattam. Látható, hogy a jogászok többsége ügyvéd lesz.


"a legtöbben elmennek a közigazgatásba"

Ez nem igaz. A legfrissebb felmérések szerint is max 30% megy el közigazgatásba.


"Versenyszférában nem sok esély van jogi diplomával."

Attól függ - ahogy már mondtam -, ha jó vagy, akkor jól fogsz keresni. Nyilván, ha nem tudsz semmit, akkor senki nem akar megfizetni.

2020. szept. 15. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!