Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 5 éves szakot 2 év elvégzése...

5 éves szakot 2 év elvégzése után érdemes otthagyni? 22/F

Figyelt kérdés
20 évesen jelentkeztem egyetemre, mert ugye elvégeztem egy OKJ-t az érettségi után, igaz elhelyezkedni nem tudnék vele. Aztán 5 éves osztatlan szakra felvettek, az első évben még tetszett, de egyre jobban kezdtem kiábrándulni belőle. Budapesten tanulok és nem tetszik az itteni élet. Túl drága az albérlet és nem akarok ittmaradni az egyetem után. De akkor meg max a szüleimhez tudok hazaköltözni. A másik meg, hogy 26 leszek mire végzek. Nem akarom elcseszni a fiatal éveimet az egyetemre, dolgozni akarok már. Nem akarok még 3 évet Budapesten lakni. Megbántam már az egészet, hogy ide jöttem, nem kellett volna belevágni. Meg valszeg elhelyezkedni sem tudnék vele.

2020. szept. 12. 23:54
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Vagy max átiratkozhatok levelezőre és hazaköltözök.

De így szerintem semmire sem megyek, 26 éves koromig fizetem az albérletet, nem tudok semmit sem félretenni, sehova se jutok így az életben

2020. szept. 12. 23:56
 2/15 anonim ***** válasza:
Azért az is számít, milyen szakon tanulsz
2020. szept. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell tudni. Annyit mondhatok, hogy nekem is volt egy mélypontom az ugyanígy 5 éves képzésemben, csak nekem haramdévben. Majdnem ott hagytam mindent a francba, de végül összeszorítottam a fogam és befejeztem. Visszagondolva életem egyik legjobb döntése volt.
2020. szept. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyire piacképes a szakmád. Ha igen, akkor érdemes hosszútávon gondolkodni és kibírni.
2020. szept. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Jog

Nem hiszem, hogy piacképes

2020. szept. 13. 00:34
 6/15 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit akarsz csinálni. Írtad, hogy dolgozni szeretnél. És mit? Ha szalag mellé akarsz menni a gyárba, és ezért ott akarod hagyni az egyetemet, akkor nem éri meg abbahagyni. Ha viszont van valami más ötleted, más képzésre akarsz jelentkezni, ami jobban érdekel, és versenyképes is, akkor megéri váltani.


Szerintem nem igaz, hogy a jog nem versenyképes szak. Igaz, manapság már nem annyira jelent presztízst az elvégzése, mint régebben, de azért még mindig meg lehet belőle élni. Igaz, hogy könnyebb dolgod lenne, ha jogászcsaládban élnél, mert akkor kitaposott ösvényen futna a karriered, de "homo novusként" is meg lehet élni belőle, ha nagyon akarsz. Ha nem is ügyvédként vagy ügyészként (ha jól tudom, ezekhez további szakvizsgákat is kell tenni), de önkormányzatokban, esetleg cégekben is el tudsz helyezkedni vele, még vidéken is (sőt, szerintem minél távolabb vagy egy egyetemi központtól, annál többet nyom a latba ez a végzettség is). Nekem volt ismerősöm, aki hasonló cipőben járt, a képzés felénél abbahagyta a jogot, mert nem bírta, annyira nehéz és száraz volt, és erős volt a szívatás-faktor. De ő a többi hallgató sznob stílusát sem bírta. Szóval elhiszem, hogy nehéz, és a könnyebb út lenne abbahagyni az egészet, de szerintem megéri rászánni még azt a pár évet. Főleg, hogy nem is azt írtad, hogy azért akarod abbahagyni, mert nem tudod a tárgyakat megcsinálni, annyira nehezek neked (ha ez lenne az indok, akkor nem írnám azt, hogy erőltesd meg magad).


Levelezőre szerintem nem éri meg elmenni, mert munka mellett nem hiszem, hogy el lehet végezni 5 év alatt.

2020. szept. 13. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A jog nagyon is jo szakma lehet, hogyha jo vagy benne. Ha helyettem inkabb videken 120 nettoert robotolnal egy gyarban, mert ezt a par ev szenvedest nem birod ki azert, hogy kesobb jobb fizetesed legyen, akkor hajra, hagyd ott nyugodtan.


Az egyetemi tanulmanyoknak altalaban arrol kene szolnia, hogy megprobalok megalapozni a jovodet. Nem egy bufe szakrol beszelunk, tehat akar meg sikerulhet is. Az en szakom 3 eves volt, de az elso ev utan en is abba akartam hagyni. Viszont azt tartottam.szem elott, hogy a pillanatnyi nehezsegek azert vannak, hogy kesobb jobb legyen az eletem es igy is volt, megertek vegig csinalni.

2020. szept. 13. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Szerintem manapság már nem olyan értékes a jogi diploma. Egy önkormányzatnál a garantált bérminimumnál többet nem nagyon adnak.. Versenyszférába meg nem könnyű elhelyezkedni vele
2020. szept. 13. 03:24
 9/15 anonim ***** válasza:
Megsugom verseny szferaban sehol se konnyu, azt donsd el szeretnek e vele foglalkozni 20-50 evet
2020. szept. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Jaja, biztos a bérminimum miatt panaszkodnak az ügyvédek is.


[link]


Aztán ott vannak a mezei jogászok is:


[link]


De ha ennyire nem tetszik, akkor mehetsz gyárba is dolgozni 2, 3 műszakban, hogy 2x annyi melóval megkeressél annyit, amit más napi 8 órában megkeres. Vagy mehetsz építkezésekre is dolgozni, ott sem rossz a fizu, csak 40 éves korodra rámegy az egészséged és még teljesen be sem jelentenek.

2020. szept. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!