Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi lehetne a megoldás?

Mi lehetne a megoldás?

Figyelt kérdés

11.-es fiú vagyok, az a problémám, hogy nagyon nem bírom az osztályomat. Folyamatosan bántanak, megaláznak, dobálnak, rugdosnak, kitalálnak rólam fa**ságokat és azokat terjesztik stb. Nem vagyok kiközösítve, mert ezek az emberek néha normálisan is szoktak viselkedni ha épp olyanjuk van, de általában folyton ez megy.

Nagyon szeretném itthagyni ezt az osztályt, viszont az a bajom, hogy nem igazán szeretnék iskolát sem váltani. Már be vagyok ide rendezkedve, ismerem a tanárokat, az iskolai szokásokat, ilyesmiket. Illetve mivel általános iskolában is folyamatosan bántottak, ezért tele vagyok mentális problémákkal is, például szociális fóbiám van, utálok emberek között lenni, illetve rohadtul izgulok a legkisebb dolgokon is. Szóval ha átkerülnék egy új közösségbe, alapból olyan stresszes lennék az első hónapokban, hogy azt nem bírnám, meg mivel már nem mernék nyitni az új emberek felé, valószínűleg ott is valami kiközösített lennék.

Mi lehetne a megoldás?


2020. szept. 16. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Velem ugyanez volt anno és ez bizony kiközösítés. Rúgdosnak? dobálnak dolgokkal? Ez minimum. Iskolát kell váltani, és valószínűleg egy visszahúzódó, okosabb srác vagy, azért pécéztek ki ezek a kölykök. Én ezért mentem esti suliba. Ott felnőttek vannak, 10-15 emberrel és egyáltalán nincs ilyen, és láss csodát, 4-esre le is érettségiztem, majdnem kitűnőre. Ott a tanárok is jobbak. Lépned kell, nem pedig megváltoznod, mert ahol ilyenek történnek, ott sajnos már nem érdemes tiszteletet kivívni. Azt fennt is kell tartani, de te ne mvagy olyan. Inkább őszintén légy egy közösségbe, mint fáradtan, erőltetett megjátszással.
2020. szept. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pedig iskolát kéne váltanod.
2020. szept. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Éjjelin gondolkodom én is, csak még nem igazán néztem utána hogy ennek mik a feltételei, hogyan zajlik, meg gondolom fizetős stb. Majd megnézem.

Talán lehet kiközösítés, de közben meg ezek az emberek mellettem akarnak ülni órán, meg elhívnak iskola időn kívül helyekre meg ilyenek, ahol normálisan szoktak viselkedni, szóval tényleg nem tudom mi van. Annyit tudok, hogy nekem ez így nagyon sz*r amit művelnek általában.

2020. szept. 16. 17:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem fizetős. Pesti vagy? Egyébként estit mondtam, nem éjjelit. Bemész 3-ra, és fél 9-ig vagy ott kb. Ugyananaz a tantárgy, minden, csak egy héten 2-3-szor kell bejárni, és önállóan kell otthon jobban tanulni. Felnőttként fognak kezelni és az osztálytársaid sem fognak piszkálni, mert érett emberek lesznek.
2020. szept. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Estire gondoltam, igen. Nem pesti vagyok, de van két nagyobb város a közelemben, biztos van valahol ilyen.
2020. szept. 16. 17:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Nézz körül a saját városodban/faludban is, a nagyobb nevű iskoláknak van esti tagozatuk is. Lehet, hogy a jelenlegi sulidnak is van, csak nem tudsz róla. Nem is vogsz találkozni azokkal a kölkökkel többet.
2020. szept. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!