Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Be tartsam amit megigértem?

Be tartsam amit megigértem?

Figyelt kérdés

Általános iskola, 5.osztály.

Én voltam az osztály "fekete báránya"

Mindig megaláztak, csúfoltak elgáncsoltak stb..(okot nem adtam rá, ha csak nem e az volt az ok, hogy én voltam az egyedüli cigány az osztályban)

Volt egy NEKEM durvább eset ami úgy történt hogy:

Ünnepség volt az iskolában (Március15) és elő adtuk a Petőfi Sándor féle "darabot"

Teli a torna terem az egész iskolával, minden szem rám szegeződik mert pont én következtem és "szólóztam"

Erre a lány osztálytársam csak úgy a semmiből ott termett, és a fejemre borított egy teli kukát, mikor épp a mikrofonba beszélek és amiben volt vajas kiflitől kezdve, véres betéten át, taknyos zsepik, félig teli kóla műanyag pohárban.. Minden amit egy kuka tartalmazhat..

Ünneplő ruha volt mindenkin.. Fehér blúz.. Értitek ugye? Mindenki elkezdett nevetni.

Ott helyben elbőgtem magam kiszaladtam mosdóba, az előadás ment tovább nélkülem.

A tanárok csak egy sima szóbeli figyelmeztetést ítéltek meg neki, illetve akik szerepeltek azoknak járt irodalomból egy 5-ös és egy osztályfőnöki dicséret.

Nos, mivel én nem adtam elő a a betanult szerepjátékot ezért lószart sem kaptam..

Túl léptem a dolgon, de megigértem a lánynak hogy ezt vissza fogja kapni.

Amúgy másik osztályba mentem ezután át.



Na mi az isten?

Ugy hozta a sors hogy egy munkahelyen dolgozunk.

Van mikor össze kell gyűlni a dolgozóknak ilyen megbeszélés félére..

Mindenféle szívbaj nélkül vissza adnám,egyébként is beszólogat.


Ha ez miatt kirugnának azt sem bánnám mert csak "unalomból dolgozok" a férjem nagyon jól keres, tehát bőven elég az ő fizuja is (félreértés ne essék, nyilván mennék dolgozni máshová, nem tartatom el magam)

De amugyis unom már ezt a munkát, máshol is ki szeretném próbálni a tudásom.

A lényeg a lényeg..

Vissza adjam? Ennyi év után?

19/L. és mivel oszt.társam volt gondolom ő is ennyi..



2020. szept. 21. 15:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Teljesen kizárt, hogy egy iskolai rendezvényen ilyen előfordulhat, és ha valami oknál mégis, a lány nem csak "szóbeli figyelmeztetést" kap.

A történtet egyértelműen kitaláció.

2020. szept. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ahh, nem hiszem el.. Ennyire azért nem unatkozok 😅hogy ilyesmit kitaláljak..

Jolvan fogjuk rá hogy a lány már csak azért is azt hangoztatta, hogy csak szóbelit kapott, hogy aztán én ezért is rosszul érezzem magam.. Nekem az egész osztály ezt mondta. Lehet nem így volt, csak Össze beszéltek.

De ez a lényegen nem nagyon változtat. Van jobb dolgom is mint a "Veled is megtörténhet" tv adásnak segítsek sztorikat gyártani 😅

2020. szept. 21. 16:07
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen a sztori.


Amúgy meg azt mondom, hogy ilyen ezer éves történeteken túl kell lépni. 12-13 évesek voltatok, nem mindegy mi volt akkor. Most komolyan jobban éreznéd magad, ha a munkahelyen elkezdenél cirkuszolni vagy kukát húznál a fejére? Mire mennél vele?

2020. szept. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Jobban.. Sokkal.

Mivel mai napig ő próbál engem eltaposni.

2020. szept. 21. 16:10
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem érdekel, hogy kamu-e, ha kamu, akkor az, ha nem, akkor meg: ne bosszuld meg. A bosszú nem jó dolog , megmégezi a lelked. Épp elég baj az saját magának, hogy ennyire nyomorék.
2020. szept. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem igenis add vissza neki. En legalabbis ezt tennem. De ne a kukas dologgal, az mar gyerekes es a munkatarsaid se ertenek miert teszed. Legyel gonoszabb es kreativabb. Pakolj ugy ala, hogy kirugjak, vagy ilyesmi. Ferkozz a bizalmaba es szurd hatba.
2020. szept. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként akár igaz, akár nem, a megbocsátás az egyik legemberibb dolog. Hidd el, elég silány élete lehet, ha abban leli örömét, hogy másokat bánthat. A 9-es válaszoló is hasonló lehet.
2020. szept. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne állj bosszút! A harag rossz tanácsadó. Ne hozd vissza a halottat a sírból, boríts fátylat az esetre. Ezzel is mutasd ki, hogy a bőröd színe nem predestinálja a cselekedeteidet. Sajnálom, ha ez történt veled.

Válts munkahelyet és ha itt megkérdezik a távozásod okát, mondd el, hogy még most is zaklat a volt osztálytársad.

2020. szept. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne. Abból nem lesz semmi jó, te meg akár többet is kaphatsz egy sima kirúgásnál.


Ő nem tanul semmit ebből, te meg "az a cigány..." leszel. Így is elég rosszat gondolnak rólatok, ne húzd le még jobban.


Inkább mutasd meg neki másképp: dolgozz jól. Jobban, mint ő. Érd el, hogy a főnök jobban megbízzon benned, mint őbenne, és te kapd meg a bónuszokat és elismeréseket, amiket ő kapna meg.

2020. szept. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Még valami: "okot nem adtam rá, ha csak nem e az volt az ok, hogy én voltam az egyedüli cigány az osztályban"


Ez sajnos lehet, hogy igaz.


Azzal, hogy a fejébe húzod a kukát, szerzel neki egy rossz napot, vagy akár egy hetet - de túlteszi magát rajta.


Te viszont ismét bebizonyítod, hogy te "olyan" vagy (még ha ez amúgy nem is igaz) és hogy - csak az ő véleménye szerint - megérdemelted azt, amit anno kaptál.

2020. szept. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!