Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy mondjam meg neki, hogy...

Hogy mondjam meg neki, hogy hagyjon békén?

Figyelt kérdés

Az egyik osztálytársam egy ideje állandóan piszkál, és az utóbbi időben úgy érzem, kezd átlépni egy bizonyos határt. Először csak úgy indult, hogy sértegetett, akár mások előtt is. Ilyenkor próbáltam nem tudomást venni róla, de volt, amikor eléggé kiborultam. Aztán pár hónapja elkezdett kedvesebben viselkedni, néha még beszélgetni is odajött, a vállamra tette a kezét, nem is értettem az egészet. Néhány ilyen után egyszer csak megfogta a fenekem. Kijelentettem, hogy álljon le és otthagytam. Azóta ismét sérteget, de amikor látja, hogy egyedül vagyok, odajön és beszélgetni próbál, közben pedig fogdosni akarja a combomat. Már próbáltam kedvesen megkérni, hogy hagyja abba és úgy is, hogy erősebben szóltam hozzá. Mondtam, hogy kopjon le, hogy ugye tudja, hogy nem normális és hogy zaklatásnak minősül, amit művel. Eljátszottam már azt is, hogy nagyon olvastam a füzetem és flegmán mondtam neki, hogy nincs időm a hülyeségeivel foglalkozni. Az elmúlt pár hétben már tudatosan elkerültem, de persze a problémát ez sem oldja meg. 1-2 barátnőmnek meséltem róla, de félek, hogy ha másoknak is beszélek, akkor csak rosszabb lesz. Úgyhogy valahogy szeretném magam megoldani a helyzetet, hogy előbb-utóbb abbahagyja. De már annyira nem tudom, mit mondhatnék neki vagy hogyan. Nem túl sok önbizalmam van, valószínűleg ezért is folytatja akkor is, amikor erősnek próbálok tűnni. De már belefáradtam és le akarom zárni.

Valaki volt hasonló helyzetben? Esetleg valakinek bármi javaslat, hogy kellene lereagálni a következő ilyen szitut?

Az értelmes válaszokat előre köszi.

16/L



2020. szept. 22. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha megint fogdos, akkor adj neki akkor pofont, és hangosan szidd le.


Hidd el megéri.

2020. szept. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen szólj egy felnőttnek akiben megbízol, vagy akár meg is erőszakolhat, molesztálhat.
2020. szept. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
69%

Szia, a szüleid beszéljenek a szüleivel és a tanárokkal!

Te is menj be az igazgatóhoz!

Muszáj, meg is erőszakolhat.

Remélem, magányosan csinálja legalább és nem mozdul rád egy csoport...

És legyen nálad valami, amivel védekezel, pl. egy ceruza, amivel megszúrod, vagy vizipisztoly, gázspray... De a legáltalánosabb iskolai dolog fejbevágni egy könyvvel.

2020. szept. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!