Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az osztálytársamtól feláll a...

Az osztálytársamtól feláll a szőr a hátamon! Mit csináljak? 18/f

Figyelt kérdés

Két éve összevesztem az egyik fiúosztálytársammal. Azt hittem minden helyrejön második félévre a vitánk, de nem, más lett belőle. Parancsolgatott hogy húzzak el, mondta hogy nem sétálhatok egy másik fiúosztálytársammal(bocsánat hogy én is jóba vagyok vele), megvádolt zaklatással és az ofőmmel megfenyegetett, hogy ha nem hagyom békén, akkor rossz vége lesz, és azóta is csesztet. Mondtam az ofőmnek, hogy "jó, akkor kerülöm". Erre még aznap(!) az történt, hogy letettem a táskámat és elmentem kávét venni, mert már tiszta ideg voltam és lassan sírógörcsöt kaptam attól, hogy tönkretesz, ere visszaérek, és direkt odaül... azóta meg áttért arra, hogy csak úgy elpakolja a táskámat a helyemről egy másikra. Volt hogy a kávémat burította rám a kezemből a farmer kabátomra, olyan is volt hogy március 15.-re kellett három fiúnak mondania a tizenkét pontot, én és két másikkal megbeszéltük mindent, főpróba is megvolt, majd ő jött a legjobb haverjával és ők négyen összebeszéltek az ofővel, hogy ők csak kettőt mondanak és én kaptam meg a leghosszabbat, amit előtte pont nem kellett megtanulni még, előadás előtt tudtam meg félórával a helyzetet, de nem vonhattam vissza, mert mondta az ofő, hogy nem vonhatom vissza, mert eredetileg elvállaltam a melót. Nagy "meglepetés" történt, nem tudtam szépen elmondani, és az egész iskola előtt beégtem és kaptam is a beszólásokat, de ezekkel már nem törődtem, mert legalább nem kellett felmondanom. (Tudom hogy ez nem tűnik olyan problémának, de eléggé becsapottnak éreztem magam)


Lerendezhetném "férfi módra", de...

1. ez egy abszolút erőszak mentes gimi, egy pofon miatt is képesek pszichológushoz vinni a gyereket, egy verekedés miatt szerintem a sárgaház lakója lennék.

2. Minden hülyeségért megy az anyja az dirinőhöz, mert jóba vannak egymással.

3. Ő anno boxolt, én meg gyenge vagyok, akinek a sör kibontás is egy kacifántos puzzle

4. Gyakorlatilag ellenem uszította az osztályfőnökömet és a dirinőt, akiknek elvileg kéne csinálni valamit a helyzettel, de százszázalékban mellette állnak, mert minden hülyeséget kitalált rólam(bullyingolom, pervez dolgokat mondtam neki, stb.) és mondta is az ofő, hogy ha rosszul viselkedem, akkor az egész sulinak elmondja, hogy "milyen" "vagyok". Az hogy emiatt sokszor alig tudok aludni és félholtan érkezek meg a suliba, az meg ugye le van tojva.


A düh meg csak fortyongott bennem folyamatosan a másfél évben, és mikor elkezdődött az idei tanév, és vele szembe kicsivel bunkóbb voltam, akkor már egyből megkaptam a lecseszést tőle, hogy álljak le, mert ugye amit neki szabad, azt nekem véletlenül se.


Az oka meg ennyi: elmondtam hogy meleg vagyok, mert megbíztam benne, mert volt egy jó pár hónap, mikor jóban voltunk és azt hittem hogy benne meg lehet bízni.


Iskolát meg nem akarok járni, magával az iskolával és a többiekkel nincs problémám, csak ezzel a sügérrel, egy ember miatt meg nem fogok váltani, főleg hogy én tervezek egyetemre menni, ő meg folyton ellóghatja az órákat, mert ugye az anyja miatt senki nem írja hiányzónak és bármikor felkelhet és hazamehet, de én amikor bejárós voltam és lerobbant a busz vagy késett, akkor én voltam egyből a rosszember.


Otthon anyu tudja a helyzetet, csak neki meséltem neki meg pár barátomnak, de mivel az igazgatónő jóba van az anyjával, emiatt nem tudunk mit csinálni. Mit tegyek? Akárhányszor eszembe jut, görcsölök, volt pár pánikrohamom is vagy ahhoz közeli állapot és néha úgy fekszem le, hogy nem tudom hogy mi lesz holnap.



2020. szept. 23. 17:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

"ofő, hogy ha rosszul viselkedem, akkor az egész sulinak elmondja, hogy "milyen" "vagyok""


Ez már zsarolás,gyermekvédelemhez fordulnék vagy hasonló hivatalhoz ami az "igazgató felett áll".


Hozzáteszem szerintem kb minden esetben te jössz ki rosszul...nagy kár hogy fizikailag nem vagy erősebb-nagyobb (nem verekedésre célzok) csak simán mellé állnál és "bes.zarna" aurára gondolok.


Amúgy végső mentsvárként nincs bátyád vagy nagybátyád aki beszélgetne a gyerekkel egy kicsit ?

Vagy össze kéne csődíteni a srác és a te szüleidet.


Hirtelen ennyi jutott eszemben.


Majd írd meg mi lett a fejlemény!

2020. szept. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg hangfelvételre venni, amikor zaklat, majd mutasd meg az ofődnek. Ő elvileg csak azt tudja, hogy te cseszteted a srácot, szóval nála nem hinném hogy protekciós lenne a kölyök, cselekedne valamit. Esetleg egy másik tanárhoz menni akivel jóban vagy, vagy megbízol benne, hogy segítsen. Vagy ha tudod bizonyítani hogy az ofőd és a dirinőd konkrétan közrejátszik a te bullyingolásodban, biztos vagyok benne, hogy jogi útra terelheted valahogy az ügyet, de nem vagyok biztos abban, hogy erre az egy tanévre(18 vagy tehát gondolom most fogsz érettségizni) egy ember miatt megérné e neked a sok macera ami ezzel járna.

Vagy kerüld ahogy csak tudod és lógj azokkal akikkel nincs baj, bár tudom hogy ez ilyenkor nehéz tud lenni, jártam hasonló cipőben. Ami nagyon fontos, hogy ne hagyd tönkretenni magad, legyél erős. Ha ebben a tanévben érettségizel akkor gondolj arra, hogy már csak addig kell elviselned a gyökeret, utána pedig egyetemen leszel ahol sokkal elfogadóbb közösség van :)

2020. szept. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Jaaajj bszki... de nehéz ez így :)

Az a baj, hogyha a szülő-ofő-diri nyelve egymás seggében van, akkor ebből nem jössz ki jól. Még akkor sem biztos, ha objektív lenne a rálátásuk, ami tanároktól mondjuk minimum elvárható, de így ez nem megy.

Gyanítom, hogy ha ennyire megromlott a kapcsolat, akkor kb mindenki tudja már, akivel ő jóban van. Ha lenne pár ember, akivel viszont te vagy jóban, ők tanúsíthatnák, hogy ő a fsszopó, nem pedig te, de ezzel se mész sokra, a diri szűk keresztmetszet marad. Természetesen ha levered a fejét (mert véletlen sikerülne), ugyanolyan szar helyzetben maradsz, ha nem szarabban.

Én utána járnék amúgy egy suliváltásnak... Ha bejön a digit. oktatás, amúgy sem kell sokat látnod az újakat, de amit kell, azt legalább nyugiba töltöd. Az érettségi éve rohadt fontos, hogy nyugisan és odafigyelve menjen.

2020. szept. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#1 Szüleinket? Áhh, apu szerintem a pártját fogná Svájcból, és a drága osztálytársam anyukája meg maga Szörnyella Defrász, elsőban az év elején kapott egy szaktanárit, mert folyton visszapofázott és rángatta a padot másik három sráccal, egy olyan tanártól, akinek ez volt az egyetlen egy szaktanárija életében, még az iskolahülyegyerekeivel is jóba van, de az anyja másnap egy órán át patáriázott a suliban mert hogy az ő fia nem csinál ilyeneket, szóval ezt a megoldást inkább kerülném. :/


Az ofő azt mondta, hogy a srác mondja el mindenkinek ha én így-úgy viselkedem, de én is gondolkodtam azon hogy valaki másnak szóljak.


Van egy rendőr bátyám, de ezt nem akarom elmondani neki, mert szerintem ő szégyelné amiatt mert más vagyok, mert nagyon apuhoz igazítja magát(23 éves létére...).


#2: Gondolkodtam ezen is, csak nem tudom hogy mikor van olyan helyzet, mikor felvegyem hangra.


Jövőre érettségizek, ötosztályosba járok :/ Az a baj, hogy az ofő iszonyat álszent r**ngyó, máskor leszid a halálba, nem vette észre hogy több osztálytársaimnak voltak öngyilkos hajlamai, de mikor valami jót csinálunk, akkor nyalja a valagunkat. Az igazgatónő pedig meg annyira benne van a Boldog Iskola projektbe, hogy egy másik világban él.


Kolis vagyok, szerencsére ő "csak" helyi, a szobatársaim lehet mind fiatalok, de aranyosak. :) A barátaimmal ezt jópárszor átveséztük. Pszichológushoz is járok(de egy másik eset miatt), de nem tudom hogy ő mit vesz észre, mert sokszor késik húsz perceket, félóra alatt kell összesűríteni mindent, mert akkor még vonatoztam és sokszor felhívták és tíz perces beszélgetései voltak, vagy mással volt időpontja, meg ilyenek, gyakorlatilag hasztalan és nem tudom rendesen elmondani a problémámat.


Köszi a válaszokat!

2020. szept. 23. 18:42
 5/15 A kérdező kommentje:
#3: Nem igazán gondolkodtam suli váltáson, nyelvi iskolára járok és a nyelvekkel akarok valamit kezdeni, de szerintem tanár lennék. A többi emberrel jóba vagyok, kolis lettem és a szobatársaim is rendesek, pár fokkal nyugodtabb vagyok. Meg egy kis senki miatt nem fogok átmenni máshova miközben van társaságom. :/
2020. szept. 23. 18:45
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, izzítsd be a hangfelvevőt akármikor amikor a srác odamegy hozzád, akkor tuti nem hagyod ki amikor cseszeget
2020. szept. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Amúgy miért mondtad el neki?

"volt egy jó pár hónap, mikor jóban voltunk és azt hittem hogy benne meg lehet bízni." Ennyi? Mert ez nem ok.

Van egy 30 éves barátságom, de eszembe nem jutna beavatni se őt se mást, pedig napi kapcsolatban vagyunk. Persze ennyi év alatt már szerintem erősen sejti, de soha nem hozta szóba, meg hát látja, hogy elég viharvert kapcsolataim voltak (nőkkel), és hogy már jó ideje semmi...

Szóval pár hónap alatt nem igazán ismersz ki senkit, de ez meg egy olyan dolog, amit az embernek nem szabadna publikálni, csak egy párkapcsolatban, vagy hasonló közösségben.

2020. szept. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#7: Mert azt hittem, hogy elmondhatom neki az igazat magamról, nem arról számoltam be neki hogy milyen srác kell nekem és hogyan képzelem el a szexet.
2020. szept. 23. 19:41
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
hogyan képzelem el a szexet-ez hiba volt...
2020. szept. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
és ha a saját szüleidnek szólsz hogy beszéljenek az bántalmazó gyerek szüleivel ?
2020. szept. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!