Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem vagyok normális?

Miért nem vagyok normális?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kissé furcsa történetet fogok leírni, köszi ha elolvasod. Szóval én egy zárkózott gyermek vagyok, aki nehezen enged magához embereket, mert nem akarom, hogy megbántsanak. Tudom, hogy mitől van ez, tudom hogy nem normális, nagyon sokat küzdök ezzel. Tehát a legtöbben nem ismernek igazán még sok idő után sem és nem is tudják, hogy mennyire fontosak nekem, mekkora hatással vannak rám, mennyire fel nézek rájuk. És így volt ez a gimis osztályfőnökömmel is, már több mint egy éve elballagtam, azóta vissza se mentem az iskolába, mert nem tudom rávenni magamat. Annyira hiányzik az életemből, 4 évig ott volt nekem, igaz nem volt annyira szoros viszony köztünk, másokkal sokkal jobban volt. Sosem mondta pl. Hogy büszke rám, mint másoknak, vagy ehhez hasonló, úgyhogy tudom, hogy őt nem nagyon hathatta meg, hogy elballagtam. De akkor is olyan jó volt hogy volt kire felnéznem egy bizonyos téren, és olyan, mintha elvesztettem volna az életem egy részét. És ez más dolgokkal felerősödve, sok régi meghatározó dolog gyengülése, csupa új idegen dolgokkal.. Mintha nem lennék önmagam és habár vannak hozzám közelállók, de mégis egyedül érzem magam és úgy érzem nincs senkim, és elfáradtam ebben. Nem mutatom ezt ki, csak keveseknek de úgy érzem szükségem lenne valakire/valamire aki ezeket a hiányokat pótolni tudná. Valakinek valami tipp? (pszichiátrián kívül)
2020. szept. 24. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Első lépés, látogasd meg az ofőt!
2020. szept. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

En leszek a potmamid.

N

2020. szept. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez gyerekkorra visszavezethető, valószínűleg vagy magas volt az elvárás és frusztrált, hogy nem tudod teljesíteni vagy túlteljesítettél másokon, de senki sem örült veled vagy belekényszerítettek egy helyzetbe, amit nem akartál vagy bármi hasonló.


Az ofőd mivel kedves másokkal és kevésbé ismered, van távolság köztetek, fel tudod ruházni olyan plusz tulajdonságokkal, amik vonzóbbá teszik, eléred vele tudatalatt, hogy sóvárogj utána.


Hobbi kéne, ami boldoggá tesz és valamit csinálsz vele, mert most azzal próbálod magad boldoggá tenni, hogy egy tavoli emberrel próbálod magadban kitölteni az űrt.

2020. szept. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez semmiképp se pszichiátriai eset, csak szeretethiány.próbálj ismerkedni, töltsd meg új dolgokkal az életed.
2020. szept. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy olyan barátot, aki ezt megadja neked.

Ha beszélni akarsz, írj!

2020. szept. 25. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ez tényleg igaz, hajlamos vagyok felruházni másokat olyan tulajdonságokkal, amikkel nem is rendelkeznek. Idealizálom őket, ezt egyébként a személyiségtípusom leírásában is olvastam, mindenkiben a jót akarom látni, túlságosan is.

Egyébként azért érezhetem így magam, mert másik városba 'menekültem' minden elől :D és a hozzám közel állókat nagyon távolinak érzem. Viszont úgy éreztem, hogy enélkül nem haladok előre, csak az én pici kis világomban éltem, ami egyébként tényleg hasznos volt. De annyi mindent vállaltam magamra és annyi az újdonság hogy kb. néha mintha fuldokolnék ebben.

Viszont nagyon jókat írtatok, köszönöm, megpróbálom megfogadni, néha kívülállóként tényleg sokkal jobban átlátjuk más helyzetét. :)

2020. szept. 25. 07:33
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan korban elunk, amiben a monitor biztositja azt a falat, amit a szemelyes kontakttol valo szorongas miatt magunk kore emelunk. Tehat ahogy ide irtal, irj batran ofo-nek is, irj netes kozossegbe vagy irj akar idegennek, hatha kepesek vagytok egyutt megugrani ezt a falat. Tudom, hogy nem terem minden bokorban erre alkalmas ember, kulonosen szamodra nem, de az ido hasznos dolog. Neha nem is gondolnank, milyen kozel vagyunk ahhoz, akit keresunk vagy akire vagyunk.
2020. szept. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én se vagyok normális, bár nekem kicsit más bajaim vannak, mint neked.


20f

2020. szept. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! 8-as szerintem senki sem az :)
2020. szept. 25. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!