Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jogosan esett rosszul, vagy...

Jogosan esett rosszul, vagy túlzottan érzékeny lennék?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem az egyetemet, és van analízises órám, ahol, mint kiderült, csak emeltes anyagot veszünk/ ismétlünk. Sajnos a matek nem az erősségem, emiatt tanárhoz is jártam évekig, és az eddigi itteni teljesítményem alapján ez továbbra is szokás marad..

Gimiben mi ilyeneket nem vettünk, szóval az első órákon már rengeteg új dologgal találtam magam szemben, hullámzó sikerélményekkel. Két professzor tartja az órákat és előfordul, hogy nincs átfedés, így szinte teljesen mással foglalkozunk gyakorlaton és elméleten.

Próbáltam magamtól és netes videókkal/ anyagokkal megérteni az anyagot (csak jövő héten megyek a tanáromhoz), ami egész jól ment, míg nem jött az első prof, és kevert meg a túlbonyolításával. Így gyakorlaton már szinte azt sem tudtam hol vagyok (pedig nem tartom magam butának)..

A legelső órán a második prof körbement és segített nekünk, és nálam volt hiba. És ezt ő meg is jegyezte, így második órán már céltudatosan hozzám jött először. És ugye itt volt az a rész, amikor belekeveredtem, és a prof nagyon hangosan elkezdte, hogy "pfhuhúj" majd mindenki előtt fogta a fejét és kicsit affektálva elkezdte az egészet elmondani újra, majd egy sóhajtás után közölte, hogy "jó, akkor most magyarul, hátha úgy érthetőbb" (angolul van a tárgy). És értem én, hogy segíteni akart, de az rosszul esett, hogy ilyen módon tette. Én pedig ki akartam volna állni magamért, de tartottam a következményektől, így magamban tartottam, hogy gimiben is angolul volt a tárgyaim többsége, és még C1-em is van a nyelvből 2 éve, szóval nem a nyelv..

Az már csak hab a tortán, hogy egész órán, ha azt mondta, hogy "ha nem értünk valamit, vagy gond van, akkor szóljunk nyugodtan", akkor direkt a szemembe nézve mondta és ilyenkor másra sem nézett. De ilyeneket csak akkor mondott, mikor már kiveséztük a feladatot egész szépen, és akkor már rendben volt nekem is. Nem tudom mennyire beszéltem be ezt magamnak, de már teljesen úgy érzem, hogy a prof elkönyvelt engem valami buta libának..

(közben azért kiderült, hogy több szaktársam ki nem állhatja ezeket az órákat, szóval legalább van sorstársam.. bár sajnos soványvígasz)

És nem tudom eldönteni, hogy ez most jogosan esett rosszul, vagy csak érzékenyebb lennék.. Szerintetek? Nektek volt valami hasonló esetetek suliban bármikor?

Köszönöm a válaszokat előre is!

20/L


2020. szept. 26. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
És ha el is könyvelt buta libának akkor mi van? Majd számonkérésnél bizonyítod, hogy téved. Ne vedd így a szívedre mások véleményét. Attól, hogy én (vagy a professzor, vagy bárki) azt gondolom rólad, hogy buta vagy, még nem lesz kisebb a tudásod, és ha azt gondolom okos vagy, sem lesz nagyobb a tudásod. Te határozid meg ki vagy/ milyen vagy, nem mások gondolatai/ véleménye!
2020. szept. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem nem az a hely, ahol figyelembe veszik az ember lelkivilágát :( Engem is értek elég negatív élmények az első félévben, egy gyengébb gimiből mentem full kitűnő érettségivel erős egyetemre.

Próbáld ne magadra venni az ilyeneket. Nagyon jó hogy jársz külön tanárhoz, készülj rendszeresen, és menni fog!

2020. szept. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hat,ahhoz kepest,hogy velem ezt mar altalanos iskola ota csinaljak,szerintem inkabb erzekenyebb vagy.

De legalabb foglalkozik veled.

2020. szept. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan esett rosszul, de az élet ilyen, sosem lesz mindíg minden tökéletes. Az a lényeg, hogy te tudod, szorgalmasan készülsz, igyekszel s így nem lesz gond hosszú távon :)
2020. szept. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát! :) Természetesen mindenkinek ment a zöld pipa :)
2020. szept. 26. 18:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is jogosan esett rosszul.
2020. szept. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Laylah ***** válasza:
Én inkább úgy fognám fel, hogy külön figyelmet szentel arra, hogy segítsen nekem, aki egyértelműen és saját magam által bevallottan is le vagyok maradva. Ettől még eshet rosszul, de lásd a szándékot is. Azt pedig, hogy a csoport előtt eltúlozta a dolgokat, valószínűleg azért lehetett, hogy fehívja magára a többiek figyelmét is. Nem célzottan neked ment a magyarázat, hanem mindenki másnak is, és egyszerűbb "színpadi eszközökkel" megragadni a diákok figyelmét, mint unalmas, monoton szövegeléssel.
2020. okt. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!