Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Miért hiszik azt sokan, hogy egy diplomával automatikusan sokat lehet keresni? Egy piacképtelen büfészakos diplomával örülhet az ember ha gyártósorra felveszik

Figyelt kérdés

2020. szept. 26. 13:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Pont azért, amiért azt is hiszik sokan hogy aki diplomás az ebből fakadóan automatikusan okos meg intelligens.
2020. szept. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
39%
Az keres sokat, akire van kereslet. Például a prostik hiába végeztek 8 osztályt, van rájuk kereslet és ezért sokat keresnek.
2020. szept. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%
Nyilván nem minden diplomás gondolkodik így, de például az én volt legjobb barátnőm pont ilyen volt. Szó szerint azt mondta nekem, hogy diplomával mostmár annyi pénzt kereshet amennyit csak akar. Nagyon pofára esett szegény. Ezt azután jelentette ki, hogy megkérdeztem tőle, miután lediplomázott, hogy mik a tervei, hol szeretne dolgozni. (Amúgy együtt kezdtük el az egyetemet csak én abbahagytam, mert egyszerűen nem volt hozzá idegrendszerem, nem nekem való volt, tehát nekem nincs diplomám, mégis kb ugyanolyan helyen, ugyanannyi pénzért dolgozunk) Persze sajnálni sajnálom őt mert nyilván sokat tanult, sok munkája van a diplomájában, de hogy miért szállnak el egyesek így egy diplomától, azt nem értem :/
2020. szept. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

Azért, amiért sokan azt hiszik, hogy mindegy milyen szakmád van, abból hiány van és automatikusan milliomos leszel.

Aztán vannak olyanok is, akik szerint felesleges bármit is tanulni, mert az csak egy papír.

2020. szept. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
46%

szerintem csak az mondja, hogy büfészak, aki irigykedik a diplomásokra, mert ő nem volt képes továbbtanulni, sőt jó eséllyel még érettségije sincs. ugye betaláltam? LOL


Nincs olyan, hogy büfészak, iszonyatosan megfxngatják az embert minden felsőoktatási intézményben, még akkor is, ha a végén egy piacképtelen diplomát adnak.

2020. szept. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Én most diplomával segédmunkás vagyok.

Igen, szivattak az egyetemen 3 éven keresztül és nem mentem vele semmire. Életem legrosszabb döntése volt az egyetem

2020. szept. 26. 13:47
 7/16 anonim ***** válasza:
39%

ha diplomád van, akkor van nyelvvizsgád is, egy vagy kettő. ha nyelvtudással és diplomával nem tudsz elhelyezkedni legalább irodában, az nem az egyetem hibája. konkrétan szinte egyik bankban, ügyfélszolgálaton se beszélnek angolul. rengeteg külföldi van itthon, úgy kell az angolul legalább makogó ügyfélszolgálatos, mint egy falat kenyér. botrány ami itthon van.

helyezkedj el ilyen helyen, ahelyett, hogy a talicskát tologatod.

2020. szept. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7

Aztán mire megyek azzal ha beülök egy irodába nettó 140-ért? Megélni nem lehet belőle

Akkor inkább a fizikai munka ami fizet is

2020. szept. 26. 14:32
 9/16 A kérdező kommentje:
Meg utálom az embereket, nem fogok ügyfélszolgálatra menni hogy emberekkel beszélgessek
2020. szept. 26. 14:33
 10/16 anonim ***** válasza:
19%
Hát akkor maradj segédmunkás :)
2020. szept. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!