Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az anglisztika vagy a tanári...

Az anglisztika vagy a tanári érné meg jobban?

Figyelt kérdés

Engem mindkettő vonz, viszont valaki mindig le akar beszélni vagy az egyikről, vagy a másikról. Ha anglisztikára mennék, utána szeretnék elmenni fordító, tolmács mesterszakra. Ha tanárira mennék akkor középiskolában szeretnék tanítani angolt és franciát.


Több kérdésem is van, ha ezekre tudtok érdemileg válaszolni akkor nagyon köszönöm:


1.elhelyezkedés szempontjából melyik a jobb?


2.fizetés szempontjából melyik érné meg jobban?


3.el tudom képzelni az életemet akár külföldön is. Ha ezt vesszük, akkor melyik a jobb?


4. Melyik egyetemeket ajánlanátok akár az egyikhez, akár a másikhoz?


5. Ha van másmilyen szakma ami a nyelvvel kapcsolatos akkor azt is szívesen meghallgatom, hátha van még valami amit nem ismerek.

Ui: ezt a kérdést már kitettem a közoktatás kategóriába is, csak remélem hogy itt több válasz fog érkezni.


2020. szept. 26. 20:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
És ha a tanári után még elvégeznél akár levelezőn egy fordító mesterszakot?
2020. szept. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
2-es Hát majdnem 400ezer egy félév, azt nem mindenki tudja kifizetni...
2020. szept. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Egyik sem, büfészak mindkettő
2020. szept. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Az én tanárom először az angol bölcsész szakot végezte, azután a tanárit.
2020. szept. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt felettébb undorítónak tartom hogy már egy tanárira is azt mondják hogy büfészak. Lehet hogy a tanárok fizetésileg(meg amúgy is) nagyon szarul vannak megbecsülve, de akkor is.. Ezek az emberek lesznek azok akik konkrétan "felnevelik" a következő generációt, a gyerekekeiteket.

Azért arra kíváncsi lennék hogy aki azt mondja ez büfészak annak milyen végzettsége van..

2020. szept. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Anglisztika volt a minorom, 2 év után feladtam, amikor megbuktam az alapvizsgánál. Kiidegelt.
2020. szept. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Anglisztika csak tanárszaknak érik meg.


Amúgy aki azt írta, hogy büfészak... nos, valahol igaza van mert az angoltanárokkal Dunát lehet rekeszteni. Nem úgy egy fizika/kémia szakos tanárral.

2020. okt. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nem érdemes, ki megy manapság tanárnak, nettó 140-ért? Legyen eszed, ne válaszd ezt a pályát
2020. okt. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
8: Hát izé, én óránként 3000-t fizetek a tanáromnak, elég jól keres, pedig még egyetemista.
2020. okt. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Különben azért kerestem egyetemistát, mert csak diákot tudok megfizetni, a piaci ár 5000/60 percnél kezdődik.
2020. okt. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!