Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Engem miért nem engedett előre?

Engem miért nem engedett előre?

Figyelt kérdés

Egy srác kb. 3 lányt maga elé engedett, én voltam az utolsó a sorban, de elém meg betolakodott. Tudom, hogy kissé gyerekes probléma de máskor is történt már ilyen, hogy előttem van pár lány, velük udvariasak a fiúk, elém meg bevágnak. Ez azt jelenti hogy nem szimpatizálnak velem az iskolában? Mert máshol, pl. buszon, vonaton vagy gyakorlatilag mindenhol pont, hogy az ellenkezőjét tapasztalom, udvariasan előreengednek.

Amúgy nem az zavarna ha nem enednének előre (egyenjogúság van elvégre :D), hanem csak az hogy előttem csomó lányt beengedett, mögöttem már nem volt senki, de engem már nem bírt.



2020. szept. 27. 02:45
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

Eleve nem tudom elképzelni a szitut.

A férfi megy előre, és tartja az ajtót a nőnek, ez az illemszabály.

Az bunkóság, ha úgy áll, hogy csak úgy mehessen ki a nő, hogy közvetlen közelségbe kerül vele.

Tehát így pont te kerülnél abba a helyzetbe, akivel megfelelően viselkedik.

2020. szept. 27. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%

Ilyenkor miért nem kérdezed meg hangosan, hogy

- héé! Én is itt vagyok? Nagy gond lett volna engem is előreengedni?

2020. szept. 27. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
#2-essel értek egyet, könnyebb volna kiállni magadért, mint ide rinyálni.
2020. szept. 27. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Gondolom azok a lányok a "menő lányok" közé tartoznak, te meg nem. Ezért engedte őket előre, és tett rád.
2020. szept. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Az "illemszabály" mögött az van, hogy ilyenkor az illetőket hátulról meg akarjuk nézni. Lehet, hogy a te hátsó feled nem annyira csodálatos látvány. Ennyi infóból nem nagyon lehet megmondani.
2020. szept. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A többieknek sem olyan csodálatos a hátsó felük szóval ez nem lehet indok.
2020. szept. 27. 10:38
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem az számít, hogy te annak tartod-e, hanem hogy az "előreengedőnek" milyen az ízlése.
2020. szept. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor mondom azt, hogy az előttem lévőknek sem volt külöbb hátsója. De biztos azért csinálta... istenem, remélem nem ezért "illedelmeskednek" a férfiak.
2020. szept. 27. 10:45
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
Pedig de
2020. szept. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!