Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok, ti hogy ültetitek a...

Tanárok, ti hogy ültetitek a diákjaitokat (mi alapján helyeztek el tanulókat az első vagy az utolsó padban, mi alapján ültettek két gyereket egymás mellé, stb)? Illetve Diákok, nálatok általában hogy ültetnek a tanárok, ha van ülésrend?

Figyelt kérdés

2020. szept. 29. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 1.-4.-ben nem volt előre meghatározozz ülésrend. Pláne 1.-ben nem. (Mert akkor volt hogy félkörben ültünk, vagy csoportoslag, vagy rendesen). Mikor véglegesen ültünk rendesen, akkor mindenki oda ült, ahova akart. (Kivéve, azok akik nagyon rosszak voltak, mert azokat előre ültette a tanítónő, hogy legyenek szem előtt. Az az ülésrend maradt 4. végéig.)


5.-ben az osztályfőnök táblázatban megcsinálta, hogy ki hova üljön, de az szar volt. Se magasság szerinti, se tanulás szerinti nem volt, ráadásul úgy ültetett, hogy nehogy ez azonos nemű legyen a KÖZELEDBEN, amit máig nem értek...


9.-ben első nap leültünk valahova, ami nagyjából maradandó volt. Azért nagyjából, mert volt aki 4 évig ott ült, meg volt aki 6 másik helyen is a 4 év alatt. A helycserék lényege az volt, hogy ne mindennap cserélgessük, hanem csak úgy félévenként. (Meg ha jó helyen ültél, s hiányoztál, akkor a helyed elfoglalták, míg nem voltál suliban. Vagy pl az is gyakori volt, hogy ha a fal mellett ülő padtársa hiányzott, akkor a fal mellett ülő "beljebb jött".

2020. szept. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1-4 oda ültünk, ahova akartunk, max a jobb gyereket beültették egy rosszabb mellé vagy, ha valaki jó volt és elöl ült, helyet cserélt egy rosszabb tanulóval a tanár kérésére.


Ötödikben költöztünk külföldre, ott engem előre ültettek, hogy jobban tudjon figyelni rám a tanár (a nyelv miatt), meg egy asztmás kisfiú ült még elöl, aki vszeg az asztmája miatt került előre, a többieket nem tudom, egy személyes padok voltak, egyszer volt elültetés, akkor az asztmás fiúval helyet cseréltünk meg a többieket ültették máshova.


Hatodikban (újabb ofő, ott évente kaptunk új ofőt, az iskola szabályzata miatt) szintén egyszemélyes padok voltak, gyakran ültettek minket, kb trimeszterenként, a problémás gyerekek mentek előre, én kb mindig 2. Vagy 3. Padban ültem, mert a nyelvet megtanultam, az órákon csendben elvoltam. Gyakran egy kleptomániás lány közelébe kerültem, aki elvette a cuccaimat és vagy kijelentette, hogy az az övé vagy úgy használta, hogy nem volt gusztusom visszakérni, pl a tollaimat szopogatta de úgy, hogy majdnem a torkán lenyomta...


Hetedikben (az ott már első gimi) először is névsorrendben ültettek le minket, majd 1-2 hét múlvaültettek egy fix helyre. Ott azt hiszem kettes helyek voltak. Ofő úgy ültetett, hogy egy fiú egy lány, de mellém ültek lányok is.


Nyolcadikban (második gimi) megint névsorrendben ültünk, ott hármas helyek voltak és a tanárnő középre ültette a jobb tanulókat. Kb trimeszterenként volt ültetés, akik gyengébben teljesítettek, de próbálkoztak meg sok gond nem volt velük, mentek hátra, akikre ida kellett figyelni, mentek előre. Én nekem a kegjobb barátnőm ült közében, ő kitűnő volt, én nyenge közepes és volt, amiből buktam trimeszterenként, a tanárnő ismert minket, hogy úgysem dumáljuk át az órát és nekem is jó, ha olyan valaki van mellettem, akivel jóban vagyok és, aki jól ismer, tudja hogyan segítsen. Mondjuk a végén már kértem a tanárnőt, hogy ne ültessen mellé, mert néha kicsit túl segítőkész volt, túl sokat törődött azzal, hogy mit, hogy csinálok, ezt a túloldalán ülő se szerette, mert mindenkivel ilyen volt.


Kilencedikre jöttünk haza, onnantól kezdve nem volt ülés rend egyik gimimbe sem (a kilencediket újra kellett járnom, mert külföld után nem sikerült a magyar gimi első éve elsőre) és ötosztályosba vettek át, mert ott 0.-ban legalább mindent normál tempóban megtanultam, ami itthon kimaradt és kellett).


Nem ültettek, csak egyszer talán angolon a tanárnő 0.-ban, de nem tzdom mi alapján. Amúgy nem érdekelte a tanárokat, ki hol ül, max, ha az osztály fele volt jelen, akkor nem annyira szerették, hogy az első három padsor fel volt töltve és egy valaki meg beült utolsó padba külön, akkor szóltak neki, hogy menjen előre, illetve szétültették azt, akik dumáltak óra alatt, de ez ritkán fordult elő.

2020. szept. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!