Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Le tudnám erről valahogy...

Le tudnám erről valahogy szoktatni a szobatársamat?

Figyelt kérdés

Sokszor van a fülemben fülhallgató mert zenét hallgatok tanuláshoz, vagy nyelvet tanulok, vagy csak random filmet/sorozatot nézek.

Szóval szeretem kizárni így a külvilágot.

A szobatársam sajnos nem ilyen. Mikor látja, hogy a fülemben a fülhallgatóval ülök és el vagyok foglalva odajön hozzám és dumál az esetek kilencven nyolc százalékában érdektelen dolgokról.

Mindig ki kell huzigálni a fülemből és meghallgatni.

Aztán kimegy visszajön és folytatja a dumálást még ha mondom is neki, hogy ne haragudj most el vagyok foglalva éppen, később beszéljük meg..

Azt mondja rá, hogy persze nem gond de csak folytatja a beszédet..

És majd fel robbanok, hogy hallom a még a fülhallgatón keresztül is a mondanivaló nélküli fecsegését amit egy percre nem hagyna abba...


2020. szept. 29. 23:56
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Mond neki határozotabban, hogy ez így nem lesz jó
2020. szept. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Ezután, ha odajön, ne vedd ki a fülhallgatót, hanem csak mutass a füledhez és mondd, hogy "zenét hallgatok, hagyj békén".

Azzal nem tudsz mit csinálni, ha mondja és fülhallgatón keresztül is hallod.


Amúgy megértelek, engem is dühítene az ilyen viselkedés.

Képtelen észrevenni, hogy nem vagy kíváncsi a mondandójára.

2020. szept. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha ennyire következetes, mint állat, akkor egyszerűen nem reagálnék a monodrámáira. Ez úgy szokott működni konkrétan, mint a való élet más területén, a színházban is: ha nincs közönség, idővel elmarad az előadás. Amikor ráébred, hogy a falnak beszél, akkor majd rá fog szokni arra, hogy arra alkalmas időben kezdeményezzen veled beszélgetést.
2020. szept. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
69%
ne azt mondd neki, hoyg ne haragudj most el vagy foglalva, hanem hogy ne pofázzon bele a füledbe amikor van sokkal hasznosabb dolgod is mint a baromságait hallgatni... ne te kérj bocsánatot azért mert ő debil.
2020. szept. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!