Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit mondjak a tanáromnak?

Mit mondjak a tanáromnak?

Figyelt kérdés
Gimnáziumba járok és múlthéten karanténba helyezték az osztályomat.Online oktatásunk volt és szinte minden órát megtartottak nekünk. Végigültem becsületesen a 45 perces skype órákat 3 óra kivételével. Hétfőn volt egymás után két irodalom óránk, majd egy törink is és sajnos egyiken sem tudtam résztvenni magánéleti gond miatt...Apukám hónapok óta nagyon beteg, dolgozni sem jár már és aznap (amikor nem voltam órán) nagyon rosszul volt, vérzett az orra, hányt, szédült, levegőt is nehezen vett. Anya dolgozott, egyedül voltam vele itthon.Egyszerűen képtelen lettem volna skypeolni, miközben ő szenvedett. A tanár természetesen beírt hiányzónak (a törit és a magyart is ugyanaz tanítja) és mondta a többieknek, hogy ha majd már megyünk suliba, akkor leül velem elbeszélgetni, hogy mi volt ez az egész. Senki sem tudja, hogy apa beteg, nem akartam elmondani még a barátnőimnek se, mert utálom ha sajnálnak, viszont a tanár tuti rákérdez majd, hogy miért nem voltam, hiszen nem vagyok lógós típus, kitűnő a tanulmányi eredményem. Mit mondjak neki? Ha az igazat mondom, lesz vmi következménye?

2020. okt. 4. 18:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
4%
Következménye mindennek van, csinljál bármit.
2020. okt. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is jobbulást apukádnak, neked pedig kitartást a nehézségek mellett!


Ha mondasz valamit, akkor csakis az igazat mondd a tanárnak,és akármennyire nem szeretnéd, én tanácsolnám, hogy szólj valakinek.


Nekem gimiben anyum került kórházba, azonnal jeleztem az igazgató helyettesnek, és figyelmébe ajánlottam, hogy ezt kezelje diszkréten. És nem volt belőle semmi.

Ha viszont csak azt látják, hogy nem jelensz meg, könnyen "leírhatnak". Azt hiszem, jobb lenne, ha most hagynának, mint utólag kérnének elnézést, hogy azt gondolták, csak züllesz.


Semmi következménye nem lehetne egyébként.

2020. okt. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mond el a tanárnak az igazat, hogy tudja, hogy nem lógsz.
2020. okt. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Megkérhetem arra, hogy ne szóljon senkinek erről? Mondta a többieknek, amikor nem voltam órán, hogy majd leül velem beszélgetni, mert amúgy is akart már, csak nem volt még rá alkalom. Nem tudom mi másról akar még beszélni velem, lehetséges, hogy arról, hogy mostanában szomorú vagyok...Remélem ha elmondom nem szól senkinek...
2020. okt. 4. 18:27
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el az igazat. Az a legjobb, és az egy jó "indok". Mármint, ha akarsz, bekamuzhatsz valamit, de lehet, hogy az nem lesz hihető, vagy lehet, hogy annak lesz következménye. De ha elmondod az igazat, akkor kétlem, hogy lenne bármiféle következménye, hiszen elég komoly dologról van szó. Ha nem szívtelen a tanár, megérti, hogy milyen nehéz most neked.


Jobbulást apukádnak!

2020. okt. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok.


Persze. Mondd meg neki, hogy más nem igazán tud erről, és szeretnéd, ha ezt lehetne diszkréten kezelni. Ha normális, megérti, ne aggódj.

2020. okt. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg, hogy ne szóljon, és nem fog. Mondd el neki, amit ide is leírtál, hogy miért nem szeretnéd.


Ha már említette, hogy akar veled beszélni, nem tűnik olyannak, hogy visszamondaná másoknak.

A kollégákkal nyilván megosztja majd, de nem pletyka szinten, hanem, hogy ők se gondolják, hogy lógsz stb.

2020. okt. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%
Én azt sem értem, hogy kinek szólna ugyan és miért. Ő a pedagógus, nem egy pletykás diák, hogy elkotyogja az osztálytársaidnak. A mi osztályunkban sajnos több haláleset is volt, azt sem verték nagydobra.
2020. okt. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%
8: hajaj, ha tudnád mennyire szeretnek egyes tanárok csámcsogni a diákok magánéletén...
2020. okt. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, megpróbálom összeszedni magam és elmondani az igazat. Egyébként nem azzal van a problémám, hogy megtudják, hanem azzal, hogy emiatt másképpen fognak kezelni. Nem akarom, hogy toleránsabbak legyenek velem emiatt, hogy ne feleltessenek,hogy sajnálgassanak és úgy tekintsenek rám, mint a lányra, akinek beteg az apja és emiatt szánni kell...Csak normális szociális életet akarok változások nélkül, ha már a magánéletem totálisan felfordult...
2020. okt. 4. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!