Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit képzelnek azok a diákok...

Mit képzelnek azok a diákok akik felveszik és feltöltik a netre az online óráikat?

Figyelt kérdés

Tegyük föl volt benne egy kis baki.

Legyen bármelyik amit most megtalálunk az itnerneten.


1. személyiségi jogok megsértése kb harmicszorosan.

2. másikból való gúny űzése, nyílvános megalázás


csak hogy kettőt említsek.

Van ismerősöm akivel ez megtörtént és tökéletesen látszik a profilképe és neve. Tudjátok hány ember írogat neki és jelöli ismerősnek?

Csak azért, mert rákerestek név alapján és profilkép alapján megtalálták.

Nem én, meg csomó más ember sem ,de vannak olyanok akiknek az a móka, hogy rákeresnek és írogatnak nekik.


És ezek legyenek 14-16-18 éves "gyerekek"


Nagyon durván meg kéne büntetni azt aki ilyen csinál. Hogy érezheti magát a tanár? Egy semmi sz*rdarab robotgépnek nézik.


2020. okt. 8. 00:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
29%

Miért, nem azért tartotta a tanár az órát, hogy nyilvánosságra kerüljenek azok az ismeretek, amiket ő fontosnak tart?

Talán titok, miről és hogyan tartja az óráit? Ha tanteremben vannak, akkor titoktartást kell fogadniuk a diákoknak az órán elhangzottakról?

Írogatnak neki és ismerősnek jelölik? Nem köteles senkinek sem visszaírni és visszaigazolni az ismeretséget. Le is tilthatja őket.


Vagy - és én erre tippelek - olyan pocsék órákat tart, hogy szégyelli, hogy nyilvánosságra került?


Én is tartok előadásokat tanfolyamokon. Soha nem venném rossz néven, ha nyilvánosságra kerülne. Egy tanárnak/előadónak bizony úgy kell kiállnia, hogy amit mond az szakmailag helyes legyen, és olyan stílusban kell előadnia, hogy az emberileg bárki előtt vállalható legyen.


Te ki vagy a történetben?

Gondolom egy tanár, aki nem akarja vállalni mások (pl. saját igazgatója vagy szakmai munkaközössége) előtt, hogy szakmailag és emberileg milyen produkciót nyújtott. Ez bizony téged minősít. Te aláztad meg magadat, nem az, aki közzéteszi az órádon elhangzottakat.

2020. okt. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
21%
Valószínűleg online tanítási óra RENDŐRSÉGET is létre kellene hozni - nagyon jó kezdeményezésnek tartom az iskolaőrséget, MERT A BÁNTALMAZÁS MÁR A SZAVAKNÁL ELKEZDŐDHET!!!
2020. okt. 8. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
87%

Itt valami félreértés lehet a kommentelőknél.


Én is találtam pár ilyen megjátszottat, hogy diák direkt belekáromkodik az órába és néha ki van rakva oda a tanár arca vagy a neve.


Más az, ha a tanár órái engedéllyel rögzítve vannak és úgy kerül fel ez a videóanyag az Internetre (a gimi vagy az egyetem engedélyével), oktatás céljából. (Szerintem a kommentelők úgy értik, hogy ez történt) Nekem pont volt hasonló, felkértek, hogy készítsek kisfilmet a tanszékről és feltöltöttem a netre az eredményt a bemutató után, a tanárok engedélyével.


Viszont, nyilvánvaló, hogy nem oktatás céljából kerül fel az Internetre az, amit szórakoztatásnak szántak, főleg, ha az óra egy apró részlete került fel és tényleges tudást nem ad és illegálisan lettfeltötlve, mert mindenbizonnyal se az iskola, se a tanár engedélyét nem kérték ki.


Ha én egy meetinget felvennék és felraknám a netre, küldenének tovább a hr-re, mert a meetingek a munkahelyen belüli embereknek vannak címezve.


Ugyanúgy az online órák az egyetem hallgatóinak vagy gimi tanulóinak vannak címezve és, amíg az egyetem/gimi nem ad külön engedélyt, nem oszthatóak meg.


***


Kérdező, ilyenkor az ismerősöd pl jelezheti ezt a rendőrség felé,


!!!DE!!!


egy pedagógus nem hinném, hogy ennek kitenné a diákjait, akik még nem annyira tapasztaltak, hogy megértsék, mik azok a személyiségi jogok, milyen határokat kell az Interneten betartani. Egy pedagógus ilyenkor elsősorban leül a gyerekekkel (szülők, igazgató kíséretében) és megmagyarázza nekik, hogy mit tettek és ennek mik a következményei. A gyerek valószínűleg nem érti meg elsőre, majd, ha érettebb lesz, de megtanulni megtanulja, ha kellő szigorral kezeli, hogy nem raknak ki legközelebb ilyet a netre.

2020. okt. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
68%
* de, ha kellő szigorral kezelik, megtanulni megtanulja, hogy nem raknak ki legközelebb ilyet a netre.
2020. okt. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
72%
Nem ismerik azt, hogy személyiségi jog, GDPR, a szülők sem nevelik ezeket a kölyköket. Csak jogaik vannak nekik is, és a szüleiknek is.
2020. okt. 8. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
81%
Itt most pl. a "Csak kinyögted! Ujujujujujujujuj" esetre kell gondolni?
2020. okt. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

6: például. De legyen bámelyik más.

Hangfelvételt is tilos rögzíteni és közzétenni.

Ha ezt komolyan vennék 30 évet simán kapnak fogházat. Ez a következménye.

Ha velem ilyen megtörténik én egyből lépek. Vagy a nevem, hangom, profilképem, esetleg kamerás képem kikerül...

Meg alapból anyám se hagyná.

2020. okt. 8. 10:07
 8/31 A kérdező kommentje:

1: nagyon félreérted. Teljesen mindegy, ha egy tanár rossz órát tart vagy sem, ha gúnyt űznek belőle és ezt megszégyenítő videóban kiteszik az már önmagában 5 év fegyház. ami meg a fiatalságuk szinte.


Egy privát tanórán csak az összes résztvevő egyhangú elfogadásával lehet bármiféle kép, videó hangfelvételt készíteni és/vagy a személyazonosságokat nyílvánosságra hozni



És nem, nem vagyok tanár, rosszul gondolod. 17 éves Fiú vagyok.

2020. okt. 8. 10:09
 9/31 A kérdező kommentje:
Ja egyet kihagytam. az ISKOLA engedélyét is külön kell kérni, hogy az ott elhangzó tananyagot továbbadhatom-e. Nem számít, ha az csak 1-2 másodperc
2020. okt. 8. 10:14
 10/31 anonim ***** válasza:
91%

8 Természetesen abba egyetértek, hogy ilyet nem szabad csinálni, abban is igazad van, hogy büntetendő.

Viszont ez nen igaz, hogy 5 év fegyház jár érte. Sajnos még sokszor gyilkosok sem kapnak letöltendő 5 év fegyház büntetést, egy ilyenért végépp nem jár ennyire szigorú büntetés.

2020. okt. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!