Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A PDSZ miért az őszi szünet...

A PDSZ miért az őszi szünet után követel lépéseket a sulikban? Miért nem holnaptól ha már annyira kell?

Figyelt kérdés

Lépéseket követelnek a pedagógusok, miután belehalt a koronavírus szövődményeibe egy 39 éves tanár


[link]


„Azt írják, az őszi szünet után komoly változtatásokra lesz szükség.“



A helyzet szerintük drámai már most. Én ugyan tanárként ebből kb semmit se látok a mi iskolánkban de ez mindegy.

A kérdés: ha SÜRGŐS és DRASZTIKUS változtatás kell az iskolákban (digitális oktatás) akkor ez miért csak az őszi szünet után kell? Miért nem most? Holnaptól akár?

Elvégre az iskoláknak a nyáron el kellett készíteni a digitális átállás forgatókönyvét azért hogy akár 1 nap alatt át lehessen állni. Itt az alkalom kipróbálni!


2020. okt. 8. 16:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Na a napi alapítványi kérdezős megérkezett...
2020. okt. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És a PDSZ ezzel kapcsolatos nyílt levelét is én írtam nyilván. Világos.
2020. okt. 8. 17:08
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
Azért, mert sejtik, hogy milyenek az állapotok a sulikban. Felkészültek a digitális oktatásra. Pppeeeersze... elméletileg. Gyakorlatilag meg iskolaorvos anyukám mondta, hogy kb. az összes suliban az volt, ahol orvos, hogy azt nem gondolták végig, hogyha találnak covidgyanús gyereket a suliban, azt hol különítsék el... le akarták küldeni őket az orvosi rendelőbe. Mikor háziorvoshoz nem mehet el az ember. Meg az adott kerületben minden iskolaorvos 60+-os, mert annyira nem fizetik meg, de az sem baj, ha megfertőzzük coviddal, és még kevesebben lesznek...
2020. okt. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"Felkészültek a digitális oktatásra"


Hát igazából volt rá jópár hónapjuk. Millió ingyenes szoft lehetőség van, oktatóvideók számolatlanul-mi is a gond ezzel.

2020. okt. 8. 17:20
 5/13 A kérdező kommentje:

" Felkészültek a digitális oktatásra."


Pedig lehet ám PDSZ-től függetlenül hogy hamarosan meg kell mutatniuk mennyire is készültek fel.

2020. okt. 8. 17:21
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
Én sem azt mondom, hogy ez a normális. Sz.tak bele, mint ahogy szoktak, csak ugye ezzel nem tudják mórikálni magukat a tévéstábok előtt.
2020. okt. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
November végére várható a tetőzés, az őszi szünetig már biztosan nem lesz távoktatás, utána meg már azt a pár hetet kibírjuk.
2020. okt. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És a tetőzés maga is lehet 2-3 hónap. Taps. Szóval az a nov vége az lehet feb vége is...
2020. okt. 8. 17:48
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Neked mi bajod a tanárokkal?

Nagyon béna tanuló voltál vagy mi?


Egyébként azért, mert nagy szervezetek feszülnek egymásnak, eleve a döntések nem születnek meg egyik percről a másikra, még ideális esetben sem, nemhogy a magyar valóságban.

Drasztikus változásokhoz messze kevés ennyi idő, ha azt valóban, mindenkinek elfogadható módon lépjék meg.

2020. okt. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"mi bajod a tanárokkal?"


Khm. Hát nem sok. Magam is az lettem uis.

2020. okt. 8. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!