Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van az, hogy egy bizonyo...

Miért van az, hogy egy bizonyos tanár még olyanra is egyest ad amiről nem tehetek?

Figyelt kérdés

Fizikából nagoyn komolyan veszi a tanár a füzeteket. MInden órán tökéletesen rendbe kell, hogy legyen szedbe, pótolva, szabványírással írva, 10mm-es piros kerettel minden lapon.

Ez természetes elvárás, csak jót akar nekünk ezzel a szigorral.


DE! Egyik nap előző szünetben a múlt órai munkát pótolta az osztálytársam az én füzetemből. okt 6.-ára készült az osztály egy része, mert miénk a műsor. Bejött az ofő, hogy elvigyee azokat a gyerekeket, mert utsó óráról el lettek kérve. (ami fizika volt)

Az a gyerek felkapta a füzetemet, elrakta és ment. Mivel ugyanaz a borítója így összekeverte. az ő füzet maradt nálam, az enyém meg nála.


Szólni már nem tudtam neki, mert későn vettem észre mivel közben én a sulibüfénél voltam. Mire visszaértem elmentek



Na szóval. jött a fizikatanár, körbement, hogy ellenőrizze mindenkiét.

Amint hozzám ért mondtam, hogy sajnos egy kis kavarodás történt, összekeverték a füzetemet amikor pótlásra odaadtam. Látja, ez nem az én füzetem, hanem a Ferié. az enyém nála van.


És ad egy egyest, mert nincs itt a füzetem. Mondom neki, hogy de tanárúr. nem tehetek arról, hogy rossz füzetet hagyott itt a padban. Látja, ez a Ferié aki elment a műsorosokkal, összekeverte az enyémmel.


De nem. Itt van a füzeted? Nincs. akkor? egyes..


Tényleg nem értem. nem tudom felfogni ezt a gondolkodásmódot!!! Segítsetek már, mit lehet tenni ilyen helyzetben? Azóta sem törölte ki az egyest, pedig utólag megmutattam, hogy létezik a füzetem, minden be van pótolva.


2020. okt. 8. 17:31
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ha engem kirabolnak az utcán és elveszik a táskámat akkor azért nekem jár egyes? Nemár.. Megbíztam Feriben, de ő rossz füzetet hagyott ott. Az ő hibája "lenne". Meg a tanáré is, mert ha nem venné ilyen komolyan akkor elnézhetné az az egyetlenegy órát.
2020. okt. 8. 17:34
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Ez a tanár valami droid lehet. Alapból ez a katonás füzetcirkusz nekem nagyon para. Sajnálom, mondd el a szüleidnek és próbáljátok megbeszélni a tanárral. A francnak hiányozna fizikából egy 1es.
2020. okt. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

maga a füzetcucc annyira nem, végülis gépész osztály vagyunk, 11.-esek...

Szakrajzból pl csak kiseggyes jár ha a füzet nincs rendben vagy nincs itt. és 5db kiseggyes egy naplós egyes.


Ami szerintem azért rendben van....


De ez... Érted. nem az én hibám, de én kapom a büntetést.

2020. okt. 8. 17:43
 4/21 anonim ***** válasza:
23%

Gondolom az iskolás troll vagy.

De vannak ilyen tanárok. Arra jó ez az egész, hogy megtanuld vállalni a felelősséget. Mert ugye az gyenge kifogás, hogy a másik volt a hibás, te adtad oda neki, te kaptad vissza, szóval te is annyira hibás vagy. Mivel nem vetted észre, ezért nem is készültél órára te sem kellően lelkiismeretesen, akár az irodalomfüzeted is lehetett volna nálad.


Nálunk emelt fizikán volt egy jó módszere a tanárnak. Mivel 5 perc késésért nem lehetett igazolatlant adni, ezért páran visszaéltek vele, és a suli előtt cigiztek. Nyilván tudta, hogy kik ezek, és kik akikre nem jellemző, éppen késik a busz stb. Igazolatlan helyett villámkérdéses feleltés volt minden óra elején. Ment végig az osztályon, mindenki kapott 1-2 villámkérdést, amire egy rövid képlet, definíció stb volt a válasz. Aki nem volt beírva hiányzónak az ugye elvileg ott van, ha nem válaszol az minusz pont. Aztán időszakosan összegezte és lett belőle egy-egy plusz jegy a dolgozatok mellett.

A mai libsi világban ez már nagyon durva korlátozása a link tanulók jogainak (ez kb. 15 éve volt), de pár hónap alatt megtanulta mindenki, hogy tisztelje meg annyival a másikat, hogy időben ott van.

2020. okt. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

4: gyenge kifogás? Mégis mi mást kellett volna mondjak? Hazudjak be valami mást?


A helyembe te biztos térdelve könyörögtél volna a kegyelemért.


Tudod én nem ilyen vagyok. Én elmondom az igazat.


Hogy tehetnék róla? Akkro ezentúl semmit soha senkinek nem adok kölcsön, nem segítek senkinek, nem beszélek senkivel és nem fog előfordulni.


Oké. szerinted az órára való készülés az előző szünetben történik. Itt egyedül te vagy az a link tanuló. Saját tapasztalatból beszélsz.


Okoska. szerinted mit másolt? AMi nekem már kész. És tudod előző NAP készültem az órára.

ötösre feleltem azon az órán amikor nem volt füzetem.

2020. okt. 8. 17:59
 6/21 A kérdező kommentje:
4: még egy kérdés: hogy jön ide az irodalom füzet? A kérdésben 2 füzetről volt szó: Horvát Ferenc 11.g FIZIKA és az enyém, K. Balázs 10.g FIZIKA amit elvitt. Az irodalom a táskámban volt.
2020. okt. 8. 18:01
 7/21 A kérdező kommentje:

4: Megint fel kell hoznom az utcán kirabolós dolgot. Szerinted ha engem rabolnak ki az utcán akkor arról csakis én tehetek. Persze ez nyílvánvaló ;)

De ha téged, akkor gondolom egyből mennél árulkodni.


Direkt írtam, hogy Feri "lenne" a hibás. De nem az. Senki nem az, csupán egy kis malőr történt.

2020. okt. 8. 18:03
 8/21 anonim ***** válasza:
3%

Na látom elevenbe szúrtam.

Nem kellett volna hazudnod. Azt kellett volna mondanod, hogy "kölcsönadtam a füzetet, hogy Feri le tudja másolni, de nem figyeltem, hogy rosszat adott vissza, elnézést kérek, be fogom pótolni"

Ennyi, nem pedig hőbörögni. Erre mondom, hogy felősség vállalás. Ha ott a tanárnak is ilyen hisztit levágtál, mint itt, akkor nem csoda, hogy már csak azért is megkaptad azt az egyest.

Az irodalomfüzet úgy jön ide, hogy akár az irodalom/biológia/ környezetismeret vagy bármi füzet is lehetett volna, mert nem tudtad mi volt nálad.

Az senkit nem érdekel, hogy előző nap hányasra feleltél. A tegnapi füzetbe tudsz írni ma? Ugye, hogy nem. Tipikus magyar hozzáállás, tapsoljunk valaminek a múltból, hátha akkor a jelenidő kudarca tompul.


Saját tapasztalat, amit én láttam. Igen, saját. Nem én voltam aki lent cigizett óra előtt. Ha ezt akartad belelátni.


Semmi köze a kirabláshoz, teljesen rossz példa, mert ott a te szabad akaroddal szemben cselekedett a másik fél, itt a te beleegyezéseddel, sőt hathatós közreműködéseddel. Ha bűnügyi vonalra akarod terelni, akkor jóhiszeműen, de helytelenül jártál, a helyzetben elvárhatónál silányabb módon cselekedtél. Ez valóban enyhítő, de nem mentesítő körülmény.


Feri a hibás és te 50-50%, csak ugye neki ott van a jó füzet, neked nincs. Ennyi.


De tartom, hogy ha nem úgy állsz hozzá, ahogy írod, akkor nincs egyes. Mármint ha normális a tanár és nincs már korábbról más a rovásodon (elég a korábbi tiszteltlenség és hasonlók), de küldd be anyut, ha mered, majd elmondja neki miért ragaszkodott hozzá.

2020. okt. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
18%
Megérdemelted. A saját füzetedért te tartozol felelősséggel. Legközelebb megtanulod, hogy nem adod körbe szünetben, mert lába kél. Nem jó az a példád, hogy ha az utcán kirabolnak, az se a te hibád. Így van, az nem. Ha a fiú wc- ben elkapnak, és erőszakkal elveszik a füzeted, na az nem lett volna a te hibád. De te önként adtad oda, nem gondolva a következményekre. Volt füzeted? Nem. Pont. Arról nem is beszélve, hogy a tanárt egy nap hányszor akarják hulyének nézni azzal, hogy a kutya megette a házim... Értem, hogy te nem hazudtál, de próbálj meg az ő fejével gondolkodni kicsit. Tudom, a mai fiatalságnak aztán lehet magyarázni, akik azt hiszik övék a világ és minden felnőtt hülye...
2020. okt. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nem adtam körbe. Csak a padtársamnak adtam. Nem tudtam, hogy el fog menni (ő sem tudta) azt hittem ott marad a padban... Kimentem a büfébe, mire visszaértem a fél osztály elment. És a füzetem is.

De ezért nem jár egyes.


Hog érted, hogy nem tudtam mi volt nálam? Ezt nem értem. Milyen előző napi felelés?


Érted egyáltalán amit írok? Szerintem nem.

A feleléssel azt bizonyítottam, hogy készültem arra az órára.

2020. okt. 8. 19:55
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!