Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen jogon szid minket egy...

Milyen jogon szid minket egy tanár csak azért, mert könnyebben keresünk pénzt diákként, mint ő?

Figyelt kérdés

Számomra felfoghatatlan. 17 vagyok, az osztály fele 16-17 éves másik 18, mert fele volt nulladikos, fele nem.

Ajánlottak diákmunkát. Valak ia tűzoltóságon takarít, valaki árúfeltöltő, valaki kis műanyag bizb*szokat rak össze egy plastic cégnél.


Én az árúfeltöltést választottam. 120e Ft-ot keresek, ha minden egyes munkanap dolgozom. Napi 4 órát. Ez azért igazán nem sok. Kevesebb, mint a minimálbér


Ez számomra bőven elég. Többieknél az óradíj változó, van, hogy 1000 kereken van, hogy 2000.



Irodalom órán mivel kevesen voltunk, ezért beszélgetős óra volt. A jogsiról beszélgettünk. A tanár mondja mondja, éj már ott tart, hogy....de tudjátok nagyon sokat kell dolgozni, hogy legyen jogosítványotok, körülbelül 25-30 évesek lesztek, mire összegyűlik annyi.


Mi meg néztünk, hogy mivaaaan???? 2 havi bérből kijön a B kat.

Nem kell semmi másra költeni. Nincs rezsi, kötelező bizt, adók. mind megy zsebpénznek. Ez diákmeló, egy nyár alatt összegyűlik annyi, hogy meglegyen a jogsi.

Itt már forgatta a szemét.


Amikor meg megtudta, hogy a 32 fős osztályból csak azoknak nincs jogsijuk akik: nem elég idősek vagy még járnak a tanfolyamra, kiakadt.



Elkényeztetett luxus senkiknek nevezett minket, akiknek a seggük alá van tolva minden. semmiért nem kell megdolgozniuk. Az ilyenek mennek mind politikusnak. Egyből vezető pozícióba kerülnek. Nem tudjuk mi az igazi munka. Mindenről a szüleink tehetnek. (itt kiakasztott pár srácot, volt akit nagyon megsértett azzal, hogy az szüleit szidta)

De őőő. Ő dolgozik. ő tudja mi az a munka.


Aztán kiderült, hogy minimálbérért dolgozik a suliban. tanít és későn ér haza.

Ha ennyire jól tudja akkor menjen a mekibe dolgozni baz+ de velünk ne beszéljen így.



De erről mi tehetünk? Hogy sz*r élete van?

Diákmunkára járunk. Dolgozunk! Fizikai munkát végzünk! és semmire sem kell költeni. Így persze, hogy van rá..

Ahogy elmúltam 16 mehettem diákmelóra. 1 nyár alatt összegyűlt 260e Ft. Akkor már elmúltam 16.5 egyből beiratkoztam a spurisuliba. El is ment belőle 230e, de megérte.


Miért kell ilyennek lennie? Politikusnak mennénk? hogyan? a spárban vagyok árúfeltöltő! ráadásul diák aki kevesebbet kap, mint a minimálbér! Mellette meg tanulok is ! Igen, van, hogy év közben is dolgozom. Egyrészt a kajámért másrész a benzinért, amit elhasználok anyám kocsijából amikor kölcsön kapom!!!


2020. okt. 10. 21:01
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Jó hosszú kérdés, de attól még nagyon bánt. Hogy beszélhet így velem? (is)

Semmit nem tud rólunk. Egyből, hogy másnak "van", neki emg nincs egyből megy a szitkozódás.

2020. okt. 10. 21:03
 2/19 anonim ***** válasza:
22%
Azért napi 4 óráért 120 ezer az kva sok. De másrészt a tanárnak semmi köze hozzá. Nem hiába szoktam én azt mondogatni, hogy általános -és középiskolai tanárnak csak az megy, akit már sehova se vesznek fel...
2020. okt. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Hogy érted, hogy sok? 1300 Ft/h mekiben 1500 a kezdő órabér. Szerintem nem sok. Ahhoz képest például, hogy van aki 2000-ret keres. Mármint diák. Ahol én dolgozom ott van túlóra, ott 2500 minden egyes túlóra. De arra nagoyn nincs kapacitásom.


A tanár meg. hát igen, 1. semmi köze hozzá 2. nem beszélhet így velünk 3. ne osszon már ki életviteli tanácsokat másoknak. Aki magára vette, hogy a szüleit szidja mondta a mekis dolgot.


"Akkor menjen a mekibe ott többre értékelik a munkáját" ezt mondta. Nem szép, de szerintem megérdemelte.

2020. okt. 10. 21:11
 4/19 A kérdező kommentje:
1300 ha 4 órával számolsz. 22 munkanappal :)
2020. okt. 10. 21:11
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
Ahhoz képest sok, hogy vki havi 21 nap munkával, bapi 8 órában kap ennyit (most egy picit többet, mert 2 éve emeltek a minimálbéren). Én is dolgoztam ennyiért diplomával úgy, hogy kb. 3 munkakört vittem ennyiért. Vagy diákként emelgettem napi 9 órában az autó aksikat, csomagoltam, lány létemre kevesebb penzzert. Az a baja, hogy te ezt kevésnek gondolod, közben pedig k.rva jó fizetés a munkááert és az jön le ebből, hogy abszolút nem tudod ezt értékelni
2020. okt. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
Azért mert a tanárok nagy része frusztrált lúzer, aki igazából utálja a foglalkozását. Tisztelet a kivételnek, főleg általánosba volt sok ilyen tanárom. Matek, fizika, kémia, média tanárom mind ilyen megkeseredett érzelmi nyomorék volt.
2020. okt. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

5: Dehogynem tudom értékelni. 120 ezer? egy hónapra? hogy a fenébe ne fogadnám el? Épp ezaz! Még soha éeltemben nem dolgoztam, persze, hogy többre értékelem. Ezért írtam, hogy nekem ez bőven elég.


Amúgy meg nem értem, hogy "mások" miért vannak kiakadva ezen, hiszen MOST ennyi a diák munkabér. Lásd meki.

Az, hogy "régen" mennyi volt az tök mind1. Ennyi erővel a 20-as években az évi tanári fizetés 650Ft volt. nekem meg ott van a rongyos ezres a zsebemben.. Ahhoz képest persze, hogy sok-

2020. okt. 10. 21:23
 8/19 anonim ***** válasza:
88%
3 éve dolgoztam annyiért, nem 20 éve, csak úgy megjegyzem. Ez minden, csak nem régen
2020. okt. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%
Ahhoz képest sok, hogy sokan napi 8 órában kapnak ennyit. Sok felnőttnek sincs 1300Ft-os órabére.
2020. okt. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

9. én ezt teljes mértékben értem. Ezért is hoztam a mekis példát. Mint utólag megnéztem a diákmunka kezdőbér 1500 Ft. Nekem megfelelő :)

Megélni nem lehet belőle, de most jelenleg tökéletes.

2020. okt. 10. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!