Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 2021ben érdemes lesz érettségi...

2021ben érdemes lesz érettségizni?

Figyelt kérdés

2020. okt. 13. 23:51
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Persze. Miért ne lenne? Inkább a diplomát kérdőjelezném meg egyre jobban...éretségi nélkül nehéz lesz állást találnod majd a jövőben bár ha kitanulsz valamiféle mesterséget pl: villanyszerelés, gázszerelés akkor elméletileg lehetne akár hanyagolni az éretségit, de mindenképpen érdemes éretségizned. Tudom nem kellemes meg stresszes és sok keszülés de túl lehet élni.
2020. okt. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Yes.

Nekem is van mert sok helyen ez már alap és azt hiszik okosabb vagyok attól akinek nincs,pedig tiszta hülye vagyok. 😁

2020. okt. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Érettségi már alap, nagyon sok szakmához az a beugró. Ha nincs úgyis valami tanulatlan tuloknak vagy elkönyvelve. A diploma más kérdés, nekem is van, de nem abban dolgozok.
2020. okt. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Érettségizni mindig érdemes. Ha van szabad kapacitasod és elég eszed, akkor simán meg lesz.


Bár itt a gyakorin szinte mindenki 8 általánost végzett burkoló, kőműves, villanyszerelö havi 2 milliós fizetéssel .

2020. okt. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Az érettségi egy felesleges szűrő csupán, de anélkül csak a legtrógerebb munkákat kapod. Bár sokszor még azzal is... Én most csinálom estin. Semmi értelmét nem látom. Az itt tanultakra a büdös életben nem lesz szükségem. Egyetlen hasznos innen az angol és esetleg a biológia.

A suttyó, sznob munkáltatók élnek csupán abban a hiszemben, hogy akinek nincs érettségije, az analfabéta paraszt.

Ha meglesz, semmit nem fog hozzáadni a személyiségemhez, itt mindenki a kegyelem kettesért van és hogy a papírt lobogtatva egy fokkal talán tűrhetőbb állást kaphassanak.

Úgyhogy felesleges olyan nagy jelentőséget tulajdonítani a dolognak.

Sajnos annyira erőltetik feleslegesen, hogy ha ez így halad, már a gyári összeszerelőtől is diplomát fognak előbb-utóbb elvárni, csak hogy legyen...

2020. okt. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2020. okt. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

érettségizni mindig érdemes.

Más kérdes, hogy önmagában nem sok haszna van... de ha nincs az mégrosszabb.

2020. okt. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a vírusra gondol, de szerintem meg lesz tartva kérdező úgyis. Ha meg nem akkor sem veszted el a befizetett vizsga árát ha ezen aggodsz. Egyébként annyi értelme van hogy már minden hülyének megvan és ha neked nincs akkor még hulyebbnek tűnsz. Sajnos.
2020. okt. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amúgy az első érettségi ingyenes de vannak szemét esti sulik akik azért is pénzt kérnek egy vizsga 5 ezer pl. Pedig első érettségire nem is kérhetnek. De szerencsére ritka. Szóval ezért írtam csak a vizsga díjat, hogy ha el is marad nem veszik el. Vagy ha már érettségin volt korábban akkor pedig mindenképp fizet mindegy milyen iskola.
2020. okt. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az érettségi nevetségesen könnyű, ha becsületesen tanultál rá. Kb olyan, mintha egy napon lenne témazáró dolgozat pár tantárgyból. Nem nagy dolog letenni, viszont mindenképp érdemes.


Ha tovább akarsz tanulni (legyen az fősuli vagy OKJ), akkor ahhoz az érettségi a beugró.

2020. okt. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!