Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Bunkó tanárt hogyan lehet...

Bunkó tanárt hogyan lehet kikészíteni?

Figyelt kérdés
Csalóka a fenti kérdés, nem akarok a szintjére süllyedni, pusztán figyelemfelkeltés céljából fogalmaztam így. Bunkó és lekezelő mindenkivel, próbál megalázni mindenkit. Hogyan lehet ''tisztelettel'' kezelni az ilyet? Gondoltam arra, hogy kedves mosollyal az arcomon bólogatok, mert ugye akkor nem kapná meg tőlem az általános reakciót. Szerintetek irritálná, ha nem a megszokott választ kapná? Eddig nem szóltam semmit, csak ültem rezzenéstelen arccal, mert nem érdekelt, de kezd egyre személyesebb lenni (mindenkivel).

2020. okt. 14. 22:10
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Még arra gondoltam, hogy privátban elmondom neki a véleményemet arról, hogy szerintem milyen borzasztó élete lehet, ha diákokon tölti ki a frusztrációját. Ez persze c tervnek marad meg és érettségi utánra :D
2020. okt. 14. 22:12
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha tanuló vagy, akkor nincs sok lehetőséged. A szüleiddel, osztályfőnökkel beszélj inkább
2020. okt. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Már beszéltünk mindenkivel. Szülők igazából leszarják. Az ofő igyekezett tenni valamit, ő sem szereti ezt a tanárt. Az igazgatóság nem tesz semmit, mert megbecsült, jó tanárnak számít, nem fogják elküldeni semmi pénzért, ráadásul valakinek a rokona is.
2020. okt. 14. 22:25
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Az a gond, hogy a tanár egy isten, mert ahogy fel tudja kerekíteni a jegyet, úgy le is. Persze, ha kiváló tanuló vagy és mindent 4-5-re írsz, akkor lehet próbálkoznod, hogy őszintén, mint ember az embertől megkérdezed, miért viselkedik így, mert te így érzed magad, de elég necces. Az osztályfőnök, meg úgy alapból egy másik tanár, nem nagyon foglalkozik ilyennel ténylegesen. Esetleg mondja, hogy beszélni fog vele, aztán nem, vagy próbálja menteni, és csodálatos tanácsokat adni, hogy el kell viselni, ő már nem fog változni, neked kell esetleg változtatnod... mert a tanár nem akar a másik tanárba "belekötni", beleszólni a munkájába, és kritizálni őt. Sok tanár pedig, mindegy milyen felelősségteljes egy diák, akkor is diák, és ha személyesen az igazgatóval tudnál beszélni, és esetleg behívnák a tanárt, akkor is mentené magát valamivel, nem te jönnél ki győztesen, ha az egész osztály igazolja, akkor sem - főleg, hogy odáig nem szoktak menni.


A privát üzenetet nem tenném a helyedben. Nem mindegy, mennyire befogadó és elfogadó. Lehet meg sem nézi, de az is lehet, hogy kiakad, az pedig nem neked kedvez, és ha olyan a személyisége, akkor nem jön át semmi, csak felháborodik és ott keseríti meg órán az életedet, ahol és ahogy tudja.


19/l

2020. okt. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%

Sehogy, mindig is voltak ilyen tanárok sajnos és mindig is lesznek. Te diákként annyit tehetsz, amit minden más társad tanulsz egy kis alázatot és csendben végzed az órai munkát, tanulsz rendesen. Nem azt mondom, hogy jó dolog hogy egy ilyen tanár dolgozik, de basszus azért a mai diákok is magukba nézhetnének. Régen is voltak rossz kölykök, de a mai tanulók elviselhetetlenek. Szemtelenek, pofátlanok, vissza ugatnak a tanárnak, gúnyolódnak rajta, pedig jóval idősebb és tudásban is felettük áll a tanár. Nem csoda, hogy jó néhányuk ilyenné válik. Még csak rá sem szólhat olyan hangnemben a gyerekre, mert akkor megy a szülő, hogy miért bántalmazza az ő kicsikéjét. Amúgy nem, nem vagyok tanár. De volt szerencsém látni a mai kölykök viselkedését. Jó pár gyerek megérdemelne egy nagy atyai pofont, hogy kicsit visszaszálljon a földre, mert azt hiszik mostanában, hogy ők szarták a spanyol viaszt. A szülők meg még adják is alájuk a lovat. Ezek után csoda, ha kikészül idegileg egy tanár és a végén már csak lekezelően beszél? Merne másképp, apuka anyuka feljelentgetné, de azt nem veszik észre, hogy az elkényeztetett kölykük hogyan viselkedik az iskolában.

Gondolkodj el kérdező, hogy vajon adtál-e okot neki, hogy így viselkedjen veled. Ha te is lekezeled őt (nulla tudással, agyatlan kölyökként), akkor ne várd, hogy ő majd másképp viselkedik. Egyelőre neked kell megadni neki a tiszteletet, akár tetszik akár nem. Ez mindig is így volt. Elárulom, a régi időkben a szüleiket is magázták a gyerekek otthon és ott is meg kellett adni az tiszteletet, akár tetszett ez a gyereknek, akár nem különben akkora pofont kapott, hogy a fal adta a másikat. Szóval csak hogy érezd a jó sorsod, most már sokkal engedékenyebb a világ, de azért nehogy már ne tudjatok viselkedni az iskolában. Biztosra veszem, hogy van oka, amiért ilyen veletek a tanár.

2020. okt. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Írjatok neki névtelen levelet. Postán feladod az iskola címére, az ő neve, saját kézbe jelzéssel.
2020. okt. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Megjártam már néhány iskolát, és egyet kell értenem, a mai diákok tényleg sokat engednek meg maguknak, amik hosszútáv nem tolerálhatók. Ha felnőttként kezelik a diákot, de csak félig az, és gyerekes, rossz dolgot csinál, a következmény miatt teljesen kiakad, hogy mit képzel a tanár, de ha gyerekként kezeli, akkor meg az a baj, hogy ő már nem gyerek, ami igaz is. Kölcsönös tiszteletnek kellene meglennie, de nincs. A tanárnak tényleg már semmije, mert nincs eszköze. Akinek nincs egy alapvető tekintélye, kiállása, megjelenése, stílusa, személyisége... az nem tudja se erővel, se máshogy elérni a célját, a folytonos utálkozás pedig idővel visszamegy a tanárra, beírásokkal pedig már rég nem foglalkozik senki, nincs jelentősége, hacsak nem kirúgásról van szó vagy családi megvonásról. Volt egy tanárnőm, akivel néhány, akik ki is buktak, úgy viselkedtek, hogy hajat vasaltak, telefonoztak, pizzát rendeltek és kimentek érte óráról, ki-be járkáltak kérdezés nélkül, hangosan beszéltek és hallgattak videót, nem írtak, és még hosszan tudnám sorolni. Se az ésszerű beszéd, se a kiabálás, se a fenyegetés, se beírás nem hatott rájuk, amikor viszont megkapták az egyesüket, ők voltak felháborodva, hogy mit képzel magáról az a nem írom le mit mondtak rá nőszemély.


Érthető, ha sokan kiborulnak, hogy akaratlanul felveszik ezt a stílust, de attól még nem jó. Egyik oldalról sem.


Viszont az se jó, hogy pl amikor odamentem a fent írt tanárnőhöz, tiszteletteljesen megkérdeztem, lehetne e, hogy változtat és nem kivetíti az anyagot, hanem saját szavaival mondja el, mert úgy sokkal érthetőbb és jobb. Mindig figyeltem az óráin, mindig mindent jegyzeteltem, csöndben voltam, mégis teljesen kiakadt rám és azt kezdte szinte kiabálni, hogy nem kell írnom, ha nem akarok, de visszakérdezi dolgozatban. Szó nem esett ilyenről, csak jó lett volna érteni a klinikumot, kórtant és anatómiát, ha már eü iskolába jöttem. Jó lenne, ha a tanár próbálna egy kicsit változtatni, mert ő azért jön be, hogy tanítson, viszont ha olyan a módszere, amivel nem értjük meg, semmi értelme. Pedig isten bizony szerettem volna megérteni, de sok minden mind a mai napig kínai, mert kivetítette az anyagot, felolvasta, és kész, nem lettem okosabb. Na meg... semmire nincs idő, hogy belemerüljünk egy témába, vagy egy valakinek kérdései vannak és nincs idő rá órán, szünetben pedig nem elérhető a tanár.

2020. okt. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szülőként sem tudsz mit tenni, én sem mehetek oda a tanárhoz és nem mondhatom el neki a véleményem, mert biztos, hogy a gyereken verné le.
2020. okt. 15. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
27%

Mi anno az ipari szakmunkaskepzoben beraktuk a tanar Zapor Joskajat ket fa koze, meg behegesztettuk a kipufogojat.


Nem mert leulni sem, mert feltoltott fazisjavito kondit raktunk a szekebe, ami a seggen sult ki :)

2020. okt. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem fogod tudni megvaltoztatni, korabol es statuszabol fakadoan sem vagy alkalmas ra. Nem csak te, hanem maga a "diak" nem tolt be az eleteben olyan szerepet, aki megtehetne. Ezert jo mast (kollegat) beavatni.

A diak a munkaja resze, mint a sofornek az utas, a penztarosnak a vevo, az orvosnak a beteg. Darab, darab, ezerbol egy.

A nevtelen level azert nem rossz otlet, csak lehet, hogy szarabb lesz es minden velt "erintettel" nagyobb kocsog lesz utana. Kitartas, vegeztek, aztan soha tobbet nem latjatok jo esetben.

2020. okt. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!