Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ofő vagy az iskola kötelezheti...

Ofő vagy az iskola kötelezheti a diákot az iskolapszichológus meglátogatására vagy csak ajánlhatja és a diák elutasíthatja?

Figyelt kérdés

2020. okt. 15. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
A gondviselõ dönti el.
2020. okt. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Elutasíthatod. De ha gondokat tapasztalnak, és úgy látják, hogy a szüleid nem foglalkoznak velük, értesíthetik a családsegítőt, vagy akár a gyámügyet.
2020. okt. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Személyes véleményem szerint az ofő a DIÁKNAK javasolhatja, ha a diáknak olyan gondja van, hogy nehezen barátkozik, válnak a szülők és kell akivel kibeszéli, meghalt egy rokon és beszélni szeretne erről valakivel, stb. A diák ezt elutasíthatja, mivel a problémájával nem jelent veszélyt magára vagy másra.


Ámde, ha a diákkal olyan problémák vannak, amivel másoknak is árthat vagy saját magának (nem az, hogy néha verekszik, hanem konkrétan kárt tesz másban vagy magában, esetleg a pedagógus tudomására jut, hogy a diák öngyilkosságot akar végrehajtani), akkor a szülőt kötelezhetik, hogy a gyerekét klinikai szakpszichológushoz vagy pszichiáterhez vigye. Amennyire jól tudom, ha legalább nem értesíti erről a szülőket a tanár, az már bűncselekmény.


Képzeld el, ha egyszer felhívnak a kórházból, hogy ott fekszik a gyereked, berohansz, kiderül, hogy egy gyerek miatt van ott, akiről tudták a tanárok, hogy kárt tehet másban, de nem szóltak a szülőnek, az lenne az első kérdésed, hogy miért. Ugyanúgy, ha a behívnak a kórházba és épp a gyereked életét mentik meg, mert öngyilkos próbált lenni, te se örülnél ha kiderülne, hogy a tanárok amúgy tudtak a szuicid hajlamáról.


Szóval a szülőket kötelezheti, ha úgy látja, hogy a gyerek kárt tehet másban vagy magában - és a szülővel veszi fel ilyenkor a kapcsolatot. A gyereket nem kötelezheti, csak javasolhatja neki, ha csak sima lelki támasz kell a diáknak.


Amúgy is az iskolapszichológusok nem azért vannak a sulikban, hogy súlyos mentális betegségeket kezeljenek, amiket sürgős kezelést igényelnek.

2020. okt. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10%
Fúh de utálom mikor egy ilyen ember van az osztályban. Látja rajta az összes tanár meg az osztálytársai is, hogy segítségre van szüksége, de őőő, ő nem beteg, hát mi mit képzelünk magunkról. xD Nálunk ez odáig fajult hogy a csajt már pszichiáterhez kellett elvinni, aki írt fel neki gyógyszert is, de nem szedte. Amíg nem közveszélyes le van xarva az egész. Szóval nem, nem lehet kényszeríteni senkit, csak ha már élet halál kérdése (ön és közveszélyes).
2020. okt. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%

Általánosba jártam amikor iskolapszichológushoz küldtek egy csajt nálunk. Nem ment. Aztán elkezdett lógni. Egyre többet. Ekkor újra felvetették hogy menjen el. Nem ment.

Aztán 8. osztályos korában a vonat alá ugrott és szörnyethalt.

2020. okt. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Nekem javasolta egyszer az ofő, hogy menjek el iskolapszichológushoz.


Elmentem, csináltatott velem teszteket a pszichológus. A pszichológus egy türelmetlen alak volt, aki még a szülőkkel is úgy beszélt, mint a kutyával (amíg a teszteket töltöttem ki, beszélt velük telefonon), nekem nem igazán jött be a stílusa.


A pszichológus azzal duagnosztizált, hogy vakamit elfojtok, ami ki fog belőlem törni és járnom kéne hozzá.


Nem jártam a pszichológus stílusa miatt, inkább változtattam a modoromon, érettségire több barátom is lett.


A gimi alatt egyszer találkoztam a pszichológussal a folyosón, sajnálta, hogy nem jártam hozzá és mondta, hogy keressem fel nyugodtan.


Azóta is várom, hogy kitörjön az a valami, amit állítólag elfojtok. :)

2020. okt. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt az lenne a legjobb megoldás, hogy a szülőket értesíti az osztályfőnök, hogy ez meg ez van a gyerekkel és úgy gondolják, hogy jó ötlet lenne segítséget kérni, illetve otthon beszélgessenek el közösen. Olyat nem tehet, hogy rászól a diákra, hogy menjen el az iskolapszichológushoz. Ez nem olyan, hogy "Irány az igazgatói!"
2020. okt. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!