Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért kezelik egyesek tényként...

Miért kezelik egyesek tényként, hogy Magyarországon is távoktatás lesz?

Figyelt kérdés

2020. okt. 15. 21:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk az egyetemen már hetek óta az van.
2020. okt. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
A szlovákoknál már az van és a románoknál is tervezik. A napi új esetszám folyamatosan növekszik egész Európában. Az elmúlt néhány napban sok országban megdőlt a rekord, emellett megdőlt az európai és világrekord is.
2020. okt. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
6%
Éppen ránéztem a statisztikákra és úgy látom, hogy mai is meg fog dőlni minden eddigi rekord. 400 ezer új eset ma is biztos lesz.
2020. okt. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 MBbpg válasza:
53%

#2 Sőt, részben a cseheknél és az ukránoknál is van, tehát ha a szomszédos országokat követjük, akkor bizony logikus lépés lenne az átállás (értelemszerűen az alsósokat nem érintve). Meg hát 3 tanár meghalt a CoViD miatt, szóval akár emiatt is lehetnénk óvatosabbak. És ja, a halálozás kb nap mint nap új rekordokat állít...

Nem értem, miért nem álltunk át már korábban: a gazdaságot az semennyire nem befolyásolja, ha a gimnáziumban és az egyetemeken (esetleg általánosban felsősöknél) átállás van digitális oktatásra. Vannak tapasztalataink a tavaszi időszakról, tehát habár ott lassabban haladtunk, most már jobban meg lenne (lehetne/kéne lennie) szervezve, és ahol a technikai feltételek adottak (tehát mindenkinek van eszköze amivel csatlakozik), ott át kéne állni, vagy legalábbis hagyni kéne az iskolákat, hogy maguk dönthessenek - akár úgy is, hogy még nincs fertőzött az adott intézményben..

2020. okt. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
78%
#5: Hiába adottak a technikai feltételek, ha a szolgáltató még mindig ott tart, hogy Sopronban fúj pici szél, akkor Debrecenben vége a szolgáltatásnak. El kéne fogadni, hogy Pistike, ha személyesen jelen van a teremben, akkor tuti ott van, viszont ha otthon szakadozik a net, akkor zé. Nem beszélve a különböző trükkökről, amit alkalmaznak a diákok, úgy, hogy a szülők meg se tudják.
2020. okt. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%

A gazdaságot tényleg nem befolyásolja?a sok szülő aki kénytelen otthon maradni a gyerekkel,mind mind kieső munkaerő

Vagy én fogom fel rosszul?

2020. okt. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Sok egyetemi szakot eleve így indítottak szeptemberben.


Pl.: ELTE TÁTK Szockmunka


Rengeteg hibrid oktatással indult és áttért már onlinere és sok van ahol félig meddig online.


Pl.: BME Mérnökinformatikus szak.


Jelenlétiben indult. Az első hétben még úgy volt hogy kötelező lesz gyakorlatokra és laborokra járni, csak az előadásokra nem.


Már ott tartunk, hogy minden laborok nagy részének van online változata és van olyan laborom amit csak online lehet csinálni.


Gyakorlatokon egyátalán nincs jelelenlét. Sőt videóra is veszik és felrakják, így motiváció sincs hogy bemenjenek az emberek.


Az előadásokat szintén videóra veszik és olyan tantárgyak esetében amit eddig krétával táblán oktattak, diasorokat készítettek és részletesebb jegyzetet... Plusz persze az anyag leadása videón van.


Én már kb 2 hete nem voltam bent az egyetemen úgy hogy nálunk "jelenléti" oktatás van.


Holnap is csak egy felmérés szerűre megyek csak be, de azt is lehet online csinálni ha át kéreted magad online labor órára.


A ZHk is online lesznek valószínűleg.


Első nagy ZHm most a 7. hétben van. Most hétfőn lesz, online...


Ez lényegében már online oktatás úgy hogy elvileg "jelenléti" van.


Szerintem egyértelmű hogy egyetemeken hamarosan jön a tényleges online oktatás...

2020. okt. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"A gazdaságot tényleg nem befolyásolja?a sok szülő aki kénytelen otthon maradni a gyerekkel,mind mind kieső munkaerő

Vagy én fogom fel rosszul?"

Nem én írtam, hanem más, viszont reagálok rá, mivel tudom a választ. Mellesleg a korábbi válaszoló is leírta.


Azoknál a korosztályoknál lehet/kellene bevezetni, akik otthon tudnak egyedül maradni. Ezzel is csökkentik a terjedés sebességét.

Ezek elsősorban a középiskolások, egyetemisták, illetve még lehetnek az általános felsősök.

Így a szülők nem maradnak otthon, vagyis dolgozhatnak, és az iskolákban sem terjed annyira, sőt, jobban ki lehet használni a teret és könnyebb a távolság tartás is.

2020. okt. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%

"A gazdaságot tényleg nem befolyásolja?a sok szülő aki kénytelen otthon maradni a gyerekkel,mind mind kieső munkaerő"


egy 12+os felső tagozatos, pláne 14+-is középiskolással mióta kell otthon maradni? Én amikor tizenéves voltam örültem ha VÉGRE nagyritkán üres volt a lakás!!

2020. okt. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
45%
Akinek egyébként csöpp józan esze van és nem vakítja el a narancsköd meg a csúti dagadék kami propagandája az látja és tudja hogy a mostani állapot nem tartható sokáig, valóban online lesz hamarosan mindenütt. elemi józan ész kell hozzá semmi több.
2020. okt. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!