Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szalagavatónál fordult elő...

Szalagavatónál fordult elő olyan valakivel, hogy ránéztek az egymással táncolni szándékozó párra, és a tánctanár nem engedte őket együtt táncolni, mert a lány túl kövér volt a fiúhoz képest?

Figyelt kérdés

Mindig is gondjaim voltak azzal, hogy nehéz vagyok, még kislányként is. Aktív gyerek voltam, s most sem vagyok túl lusta, de alsóban nagyon elhíztam, abból később túlsúlyos, mostanra többé kevésbé normál súlyú lettem. Ugyanakkor én nem látom magam elég vékonynak, és szeretnék elérni egy bizonyos testsúlyt, hogy "tökéletes" legyek a szalagavatómon, és mindenki szerint szép legyek, hisz ki tudja lesz-e esküvőm.

Ez azért is fontos, mert egy ismerősöm megjegyezte, hogy szerinte hülyén néznék ki azzal, akivel táncolni szeretnék+anya egyszer, mikor farsangra mentünk, volt, hogy egy random férfival közösen kinevetett egy lányt, amiért duci létére valaki vékonnyal táncolt.

Nagyon frusztrált vagyok emiatt, és naponta vagy 20* legalább eszembe jut, hogy vajon mit fognak gondolni mások, fel tudnak-e majd emelni, elég jó leszek-e (alkatilag, ügyességre), találok-e magamra ruhát, és nem fog-e majd utálni a tánctanár.

Mit tanácsoltok? Fogyjak, míg olyan vékony leszek, mint a partnerem/ fogadjam el magam úgy ahogy vagyok, mert feleslegesen aggódom?


2020. okt. 15. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom milyen nálatok az osztályközösség, de nálunk, ha ilyesmi előfordult volna, hogy valaki ne bírná el a partnerét akkor kihagytuk volna az emelést a koreográfiából.

Egyébként egy eset volt mikor a tánctanár nem engedte, hogy egy pár együtt táncoljon az pedig amiatt volt, mert mindketten nagyon bénák voltak és így túl feltünőek voltak, megakasztották a tánc menetét, mindketten kaptak egy olyan partnert aki ügyesebb volt, kiegyensúlyozta a másik ügyetlenségét.

2020. okt. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mi még nem kezdtünk el próbálni, nem tudom lesz-e emelés, és fogalmam sincs, elbír-e.

Ő egész ügyes lesz szerintem, én pedig igyekezni fogok, hogy ne szúrjam el a dolgokat. Remélem nálunk nem lesz gond. 🤞

2020. okt. 15. 21:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én táncpartnerem nem volt kifejezetten kövér, de azért volt rajta súly (kicsit tömzsi testalkat, nagy mell), fel kellett emelni igaz csak egy másodpercre, a végén meg a térdemre kellett üljön. Hát nem mondom hogy egy kicsit nem csináltam be mert én meg elég vékony srác vagyok, de arra a pár percre ki lehet bírni, nem történt semmi gond, minden jól ment.
2020. okt. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz emelés.

Aki ilyen gonosz megjegyzésekkel kínoz mint ez az ismerősöd azt sürgősen zard ki az életedbők. Minden renben lesz, feltéve ha egyáltalán megtartják a szalagavatöt covid alatt.

2020. okt. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs, kérdező, de az ismerősöd egy barom. Én megmondanám neki, hogy tartsa csak meg a véleményét magának. Anyukádat nem akarom kritizálni, de nagyon gonosz dolog volt tőle és attól a pasitól, hogy kinevették azt a lányt. Szerintem ha le akarsz fogyni, akkor ne azért tedd, mert mások azt mondják, hogy úgy szebb, csinosabb, stb. vagy. Ha magadnak jobban tetszenél vékonyan, akkor fogyj le, de ha így is tetszel magadnak, akkor kit érdekel, hogy más mit mond? Nem hinném, hogy a tánctanár beleszólna abba, hogy kivel táncolsz, de ha mégis, lehet másikat keresni. Nálunk volt alacsonyabb pasi - magasabb csaj felállás és senki se szólt egy szót se.
2020. okt. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Nehogy már a tánctanár mondja meg, hogy ki kivel táncoljon...


Nálunk emelés se volt.


Amúgy én 156 cm és 50-56 kg vagyok, de ha legyen emelés, a párom úgyse tudott volna csak úgy felkapni. :D (160 cm ha volt ő)



Ruhát fogsz találni, nyugi. Európának pont elég része elhízott ahhoz, hogy legyen miből válogass.


Mást meg sz@rj le.

2020. okt. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

#5:Aki mondta nekem ezt, nagyon jóban vagyok vele, és nem így mondta, hanem egy hasonlattal, majd mikor kérdeztem, hogy "na és? " akkor így "semmi, csak szerintem picit hülyén /érdekesen (nem tudom melyiket használta) néznétek ki"

Anya tényleg elég szemét volt, főleg, hogy kb az első sorban voltunk, vagy max picivel hátrébb, és hangosak voltak. A lány meg elég szomorúnak tűnt (hozhátenném, akkor a ruhákon is hüledeztek, milyen rondák voltak, de azt többen is, nem csak ők), én meg szégyelltem magam, hogy miért ilyen bunkó mindenki a közönségben, és miért nem ér rá ezt később megbeszélniük.

Fogyni kb elsős korom óta szeretnék, és azóta ingadozik a súlyom évi 5-15 kilókat (persze nem túl gyorsan, csak a szokásos évszak váltásos pár kg fel-le mozgás) És még oviban elképzeltem magam, milyen leszek (egy magas, vékony nőt vizionáltam), és ahogy serdültem, láttam, hogy ez nemigen lesz így, és csalódtam. Tehát a fogyással legalább egy kicsivel közelebb jutnék az ideálomhoz.

Hozhátenném, hogy most se vagyok annyira nagyon kövér, és mondjuk 1 éve, 10 kilóval nehezebben is egészséges voltam, és egész fitt, de a jelenlegi testem jobban tetszik, s nagyon félek, hogy megint akkora darab leszek, mint akkor. 😬 Másfelől, nekem nagyon számít mások elismerése, és emlékszem, öcsémmel mennyit kérkedtek mindig, milyen szép, fess fiatalember, vagy nővéremnek mennyi kéretlen udvarlója volt... nekem mintha kevesebb figyelem jutna, és ezért egy picit féltékeny vagyok rájuk.

#6: Köszi, ez megnyugtató. Hogyha már megvan, kivel leszek, remélhetőleg ez egy fix dolog lesz, amin nem fognak variálni. A ruha meg: alul 36-os/M-es méretet hordok (C&A) szerint, felülre meg S-es felsőket, néha M/L méretet, ha oversized hatást szeretnék elérni pl egy rövidujjúval. Azon gondolkodom, ez vajon gondot okozhat e keringő ruhánál? Meg az, hogy széles vállaim vannak, a hátam se túl pici, ellenben nincs nagyon mellem, a derekam nagyon vékony, a csípőm (főleg a combom felső részén) viszont nagyon széles. Ezeket a ruhákat rám tudják szabni, ugye?

2020. okt. 16. 16:27
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A kontextus és ahogy mondta az ismerősöd, az fontos, valamennyit lehet, hogy finomít az egészen, de ezt sehogy sem lehet közölni úgy, hogy ne legyen legalább egy kicsit bunkó.

A 36-os méret egyáltalán nem nagy, bár a magasság is fontos, de így látatlanban azt mondanám, hogy nem vagy kövér. Lehet, hogy a testképeden kellene egy kicsit dolgoznod. Ez tök átlagos méret, sőt, kicsit kisebb is az átlagosnál, úgyhogy kizártnak tartom azt, hogy nem találsz megfelelő ruhát magadra.

2020. okt. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kb 165-6 cm vagyok. De nem látom, hogy kisebb lennék az átlagosnál. Ha más lányokkal vagyunk egymás mellett, meg szoktam nézni, hogy ők mekkorák (mekkora a combjuk, karjuk, hasuk... stb), és összemérem a sajátommal, és szinte mindig az jön ki, hogy az én testrészem nagyobb (kivéve karoknál, onnan sikerült annyit fogyni, hogy ne legyen vastag)
2020. okt. 16. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!