Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az egyik osztálytársamnak...

Az egyik osztálytársamnak nagyon kellemetlen szaga van. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Németországban élek és itt járok suliba is. Sokszor érzem a padtársamnak a szagát. Csak így ülök órán és így hirtelen megcsapja az orromat az a kellemetlen büdös testszag és még ehhez társul egy kiábrándító szájszag is. De ez minden egyes nap lejátszódik. Sokszor emiatt nem tudok figyelni az órán ( ami egyébként a nyelv és átlag miatt kifejezetten fontos lenne) mert annyira büdös az padtársam hogy néha már így az orrom elől hesegetem el a szagot, annyira nem bírom elviselni. Egyszer meg is kérdeztem tőle ( egyáltalán nem sértődött meg, szerintem nem is vette a célzást) hogy ő szokott-e mindennap fürdeni/zuhanyozni, és azt felelte hogy nem mert a nap végére annyira elfárad hogy sokszor már nincs ereje se kedve zuhanyozni. Nekem ez olyan idegen mert én minden nap szoktam fürdeni, nincs olyan nap amikor ezt ne tenném meg és reggel valamint este is mosok fogat. Viszont arra lettem figyelmes hogy a németek nagyon nem kedvelik a fürdést. Az egyik lány osztálytársamon is annyit szoktam csodálkozni mert ő rajta is érzem azt az erős testszagot. Na de a padtársam..... már nagyon idegesít. Alapjáraton egy kedves vicces fiúról van szó, de ez már kibírhatatlan. Mit csináljak?

2020. okt. 16. 21:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom van e ofő ott, de ofőnek vagy a felelős tanárnak kell ezt jelezbetek, aki a szülőkkel felveszi a kapcsolatot.
2020. okt. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Ulj at egy masik helyre.
2020. okt. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem, itt nem a nemetek specifikussagarol van szo.
2020. okt. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
Én itt élek Magyarországon, de mi az osztályfőnöknek árulkodtunk, aki beszélt is az illetővel.
2020. okt. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Mondhatsz barmit:

-zavar a feny

-huzat van

-nem latod a tablat

-nem hallod a tanart

-ablak mellett szeretnel ulni mert fobiad van

… átülsz es kesz.

2020. okt. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
12%
én egyszer bekiabáltam az óra kellős közepén hogy nem vagyok hajlandó a padtársam mellett ülni mert sajtszaga van. elültetett onnan a tanár. ez mondjuk Mo-n volt vagy 15 éve
2020. okt. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%
By the way, nálunk volt ilyen eset, gyerekek az ofőnek szóltak, ofő is érezte, beszélt az anyukával. Odahívott az ofő egy gyereket is, hogy támassza alá, hogy érzi a testszagot.
2020. okt. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
Átülsz és kész.
2020. okt. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Miért lettem lepontozva? Nem a diák dolga a diáktársának szólni és különben is, ha szól neki, akkor annak nem az lesz a következménye, hogy a diáktárs illatosabb kezd lenni, nem veszik figyelmeztetésnek hogy kezdjen fürdeni, a gyerekek ezt nem úgy kezelik mindig éretten, ráadásul lehet anyagi gondtól van szó.


Az ember nem érzi a saját testszagát, plusz főleg kamaszkorban előjön 1-1 embernél, hogy kellemetlenebb szagot áraszt, a szülő meg egy kamasz gyerek ápoltságára nem mindig figyel oda.


Az ofő, vagy tanár dolga ezt a szülőkkel megbeszélni, mert itt nem arról van szó, hogy egy tanuló akadályoz egy másikat a tanulásban, illetve sz7ksége van szülői beavatkozásra.

2020. okt. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
De, ha nem megy, akkor fogsz eukaliptuszos krémet, bekened magad vele, esetleg lerakod kibontva a padra.
2020. okt. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!