Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Lehet ofő az, aki készségtárgy...

Lehet ofő az, aki készségtárgyat tanít (Tesi, rajz, ének tanárok)? Illetve mennyi időt készülnek az órákra (annak az összeállítására pl, hogy melyik osztállyal miket csinálnak)? Mi alapján működik az értékelés, hogy a tanulókat lezárják?

Figyelt kérdés

2020. okt. 18. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak az elsőre tudok válaszolni: természetesen lehet osztályfőnök.


Én még olyat is hallottam, hogy az ofő semmilyen tárgyat nem tanított az osztályának, tehát csak az osztályfőnöki órán találkoztak vele (azért persze nem 4 évig volt ez így, de volt egy ilyen évük).

2020. okt. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tesitanár és énektanár is volt már osztályfőnököm.
2020. okt. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt rajztanár osztályfőnököm. Csak rajzot tanított. A többi kérdést passzolom. Nyilván a rajzórák közel sem voltak olyan szigorúak mint amikor a matek tanár volt az ofő :D
2020. okt. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Az osztályfőnöki feladatkörnek semmi köze nincs az általa tanított tantárgyhoz.
2020. okt. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tornatanár osztályfőnököt 3-at is ismertem. Rajzot csak egyet (de ő infót is tartott).


A kérdés többi részét meg nem igazán értem. Ezek pont azok a tantárgyak, amelyekre jóformán készülni se kell a tanár szemszögéből.


pl

Rajz: 5.-8.-ban a tanárnő a tankönyvben rábökött egy rajzra, hogy rajoljuk azt le. A jegyek meg 4-5 közt mozogtak. Vagy ha tényleg nagyon szarul rajzoltál, akkor csak 3-ast kaptál.

9.-10.-ben meg az volt, hogy "Rajzoljatok valamit". Akkor meg ritka volt, hogy 5-ösnél rosszabbat kapjon valaki.

2020. okt. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!