Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit lehet tenni olyan osztályt...

Mit lehet tenni olyan osztálytársakkal, akik folyton belém kötnek, keresik a konfliktust, és nem hagynak békén egy olyan dologgal, amiről én nem tehetek (kancsalság)?

Figyelt kérdés

Van három osztálytársam, Barbara, Márk és Viki. Ezek hárman az osztály főkolomposai.

Van egy fiú, akivel tök régóta beszélgetek, és megbeszéltük, hogy mivel reggel nem lesz se neki, se nekem első óránk, ezért találkozunk és beszélgetünk. Ez így is lett, csak a kedves osztálytársaim megláttak, és egész nap nem hagytak békén. Kérdezgették folyamatosan, hogy együtt vagyunk-e, ki ő, mióta ismerem, volt-e köztünk valami. Mondtam, hogy nem vagyunk együtt, de ezt ők nem tudták felfogni. Meg ha együtt is lennénk, nem ők lennének azok, akiknek elmondanám, hogy mit csináltunk, meg hogy együtt vagyunk-e, mert nem nagyon vagyunk jóba. Erre tesin Barbara megint megkérdezte az osztály előtt, hogy akkor most együtt vagytok? Erre én már ingerültebben odaválaszoltam neki, hogy: "Mi közöd van hozzá?" Erre egész tesin engem beszélt ki, és direkt úgy pofázott, hogy én lássam, hogy rólam van szó. Aztán az öltözőbe elkezdte mondani, hogy ha ő szépen szól hozzám, akkor én is szépen szóljak hozzá, mert ha én kérdezek valamit, akkor ő szépen válaszol (ami nem így van, nyilván magát akarta ezzel szépíteni). Aztán elkezdte az álszent, mesterkélt, öntelt dumáját (onnan tudom, hogy álszenteskedett, mert látszott rajta, hogy megjátsza ezt, meg nem volt természetes az, ahogy beszélt, látszott, hogy magát akarja szépíteni). Elkezdte mondani, hogy ő csak azért kérdezgeti, mert azt akarja, hogy én boldog legyek, meg hogy szeretné, ha nekem is lenne barátom, meg ő csak jót akar nekem. (Hát miért akarná, hogy nekem legyen barátom?) Na mindegy. Tesi után hosszú szünetbe Barbara, Viki és Márk kifiguráztak engem, elkezdtek azon nevetni, hogy nekem hogy áll a szemem (kancsal vagyok, de ez nem mindig látszik, és már van időpontom a szemészetre, és meg fognak műteni, de az még sokára lesz). Az esik a legrosszabbul, hogy én erről nem tehetek, és ilyen módon akkor Barbarát is lehet csúfolni, mert szemüveges, a Vikit azért, mert dagadt, a Márkót meg azért, mert full pattanásos. De ha én figuráznám ki őket, akkor már az egész osztály fellázadt volna ellenem.


2020. okt. 19. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Osztályfőnokoddel kellene beszélgetni először neked. Ha nem változik akkor a szüleidnek. Olvass utana az iskolai zaklatásnak.
2020. okt. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Változtasd meg a profilképüket! :-)) (Persze csak egyenként, mert a túlerővel nem jó kikezdeni.)
2020. okt. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Egészséges öniróniával le tudod szaggatni magadról őket. "Képes vagyok szembe nézni a tényekkel!"... "Jól nézek ki."... "Szemmel tartalak titeket!"... Idővel a szobatisztaságukat veszélyben érezve leszakadnak rólad...
2020. okt. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%

Ezek tiimus ciganyok.

Menj at jobb kornyeken levo iskolaba vagy magantanulonak.

2020. okt. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Osztályfőnök, ha ő nem, szüleid.

Azt is megteheted, hogy visszavágsz,de lehet te húzod a rövidebbet.

Vannak barátaid az osztályban? Ha igen, biztos bevédenek.

Ha nagyon idegesít átmehetsz másik suliba, de nem garantált az, hogy ott nincsenek ilyenek.

2020. okt. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden iskolában van gyermekvédelmi szakember és pszichologus. Keresd fel őket .
2020. okt. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal iskolaőr is. Nem tudom beavatkozhat-e ilyen ügyben, de ha igen, és elfajul, próbáld meg.
2020. okt. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!