Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Etikus dolog egy iskola...

Etikus dolog egy iskola tantermét egy még élő emberről elnevezni?

Figyelt kérdés

Iskola, ahol sok évig X ember volt a diri. Nyugdíjba ment, de kiváló egészségnek örvend.

Az iskola új igazgatója az egyik termet elnevezte a volt diriről. A terem neve ki is van írva XY terem...


Etikus dolog még élő emberről utcát teret akármit, akár tantermet elnevezni?


2020. okt. 20. 10:15
1 2
 1/12 TR75 ***** válasza:
100%

Ha ő beleegyezett, akkor etikus. Persze, ettől még "érdekes" a dolog.

De hát mi is Weöres Sándor raj voltunk az iskolában a nyolcvanas évek közepén-második felében.

2020. okt. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Hát... Közteret, hidat például nem lehet elnevezni még élő emberről, ahogy köztéri szobrot sem állíthatnak neki. Jó, az osztályterem nem köztér, de azokat nem is szokták elnevezni, ezért nyilván azokra nem tér ki a törvény.

Szerintem kicsit morbid. Már halasztják az öreget. :D

2020. okt. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ráadásul úgy hogy meg se kérdezték előre csak meghívták a "tantermi avatóra" ahol az öreg szembesült ezzel az egésszel. Húzta a száját rendesen.
2020. okt. 20. 11:28
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Normális embernek persze, hogy nem tetszik az ilyesmi.
2020. okt. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 TR75 ***** válasza:
Hát, ha meg sem kérdezték erről, akkor ez nem etikus.
2020. okt. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik barátnőm mesélte, hogy ő rajzolt a nagypapájának valamit és ráírta, hogy a Nagypapa emlékére (akkor kicsi volt és nem tudta, hogy nem azt jelenti a szó, amit gondol) és a nagyapja jogosan nagyon kuakadt ezen, szóval képzelem, hogy a volt igazgatótok mit érezhetett.
2020. okt. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha az illettő beleegyezett akkor szerintem nincs semmi baj
2020. nov. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Ha az illettő beleegyezett"


Leírtam már az elején VILÁGOSAN hogy NEM egyezett bele, sőt meg se kérdezte senki előre. Utólag tudta meg a kész tényt. Le is írtam.

2020. nov. 5. 17:26
 9/12 anonim ***** válasza:
De ezt nem értem, van színház pl, amit még élő emberről neveztek el.
2020. nov. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

De nyilván nem úgy hogy elnevezték aztán odahívták az illetőt utólag hogy jaa egyébként elneveztünk rólad egy épületet.... jaaa nem szóltunk... húúú hááátt...


Na ez nem így megy.

Te is mellédumálsz szerecsenmosdatást végzel.

2020. nov. 5. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!