Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Minden olyan egyetemi szakon,...

Minden olyan egyetemi szakon, ahol vannak irodalom órák is szomorú vagy durva történeteket olvastatnak a diákokkal? Ki mit tapasztalt ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2020. okt. 30. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
17%

Hogy mondod? Az irodalmat igy szomoru vagy durva torteneteknek nevezed?

Remelem, nincs erettsegid se.

2020. okt. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Én egy elsös szövegertelmezesi gyakorlot néztem amiben az összes rövid törtenet olyanrol szolt hogy a szegeny ember cipöjet is elfujta a szél nem tudott venni màsikat a fecske is azota kàntàlja hogy kiscipö kiscipö.

Nagyban máshogy volt leirva, a lényege viszont teljesen ugyanaz

A magyar népmesék is csak a bajokrol szolnak.


Aztan en a Pal utcai fiukra emlékszem csak hogy az engem szoven ütött, a fenének kötelezö az is.


Erre épül az egész irodalom. A szegenysegre haborukra meg viszonzatlan szerelmekre.


Valszeg az egyetem sem különb.

2020. okt. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
16%
olvastatni nem olvastatták, de én önszorgalomból elolvastam a szöveggyűjteményben Csáth Géza két remekművét. aztán megszereztem a novellásgyűjteményét is, remélve hogy lesz mégtöbb állatkínzás vagy gyilkosság. de csak érthetetlen álmok voltak.
2020. okt. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

*annyit hozzáfűznék hogy a kicsi persze el is szomorodott akinek olvastam és kérte hogy ne ilyet. Akkor átlapoztam és nem találtam happy endes történetet.


Max az egyiket aminek tanulsàga, hogy többet ésszel mint erövel, de az is csak arrol szolt, hogy porul járt valaki. Szoval joformán kárörvendés a vége.

2020. okt. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
12%
mégtöbb állatkínzás... te lelkinyomorék
2020. okt. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kérlek ne offold szét a kérdésemet, 1. + 3. + 5. Válaszoló. Köszönöm!


2.-nak köszönöm szépen a választ!

2020. okt. 30. 21:43
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen voltak irodalom óráim. Különböző állampolgárágú írók alkotásait olvastuk, külön kurzusokon, ezeket az órákat más tanárok tartották.


Nem minden novella története volt szomorú, borongós, hátborzongató, etc., de azért könnyebben idézek fel olyan művet, ami valami szomorút mesél el.


Amit szerettem, hogy, ha egy történetnek van üzenete, illetve, ha az üzenete egyedi és elgondolkodtató nem pedig olyan, amit már hatezer alkotásban megfogalmaztak. Volt olyan tanárom (nem is egy), aki pont ilyeneket küldött vagy adott nekünk, hogy olvassuk el és elemezzük.


Viszont volt, ahol olyan műveket kaptunk, amiknél egyiknek sem igazán lehetett érteni, hogy mi az üzenete és csak reménykedhettünk, hogy az írója megkapta a gyógykezelést a pszichiátrián.

2020. okt. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%
3: Az anyagyilkosság c. novella szép baleset. Nekünk felolvasták második gimnáziumban. Mondjuk azt nem mondták, hogy Csáth pszichopata volt, de kb. minden pszichiáter az (ahogy a legtöbb büntető anyagi- és eljárásjogász is zakkant).
2023. febr. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!