Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárok megint cserben...

A tanárok megint cserben lettek hagyva a digitális oktatás terén? Eszköz nincs oldd meg ahogy akarod?

Figyelt kérdés

Megint itt a digitális oktatás, és (lehet csak nálunk van így) de megint ugyanaz megy ami tavasszal is ment. Ukáz kiadva online órák lesznek, és a tanár csinálja ahogy akarja amivel akarja.

Számítógép laptop az nincs, mindenki használja a sajátját. Ha netán nincs sajátja senkit se érdekel, oldja meg ahogy akarja. Szerezzen. Ahonnan akar.

Az ukáz kiadva, eszköz az nincs.Mint tavasszal.

Akinek csak asztali gépe van és nincs webcam? Vegyen. Miből? Amiből akar. Pénzt erre nem kap. Vegyen saját pénzből.

Másutt is így megy ez?


2020. nov. 13. 09:46
1 2
 1/17 anonim válasza:
97%
Gyerekekkel is ugyanez van. Mi van azokban a családokban, ahol éppenséggel nincs gép, vagy csak 1 van, amin a szülő dolgozik home officeból? Mindenkit megszivat a karanténozás, nem csak a tanárokat. Talán annyi, hogy a tanárok kaptak 80.000Ft-ot a tavalyi tanév végén, de a csődbe ment szülők nem kapják vissza az allásukat, a karantén alatt deszocializálódott gyerekek nem illeszkednek vissza olyan könnyen, stb. Szóval nem csak a tanároknak rossz, hidd el ;)
2020. nov. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

"Talán annyi, hogy a tanárok kaptak 80.000Ft-ot a tavalyi tanév végén"


Igen? Na mesélj. én (mi itt) egy petákot se kaptunk, nem 80.000-et de 5 ft-ot se.

2020. nov. 13. 09:54
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Iiij csókolom tanár néni, majd a következő óráján nem tudok jelen lenni mert pont elromlott a webkamerám. Remélem nem haragszik meg.
2020. nov. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

". Remélem nem haragszik meg."


Én tuti nem, még örülök is neki. minél kevesebben vannak az órán annál jobb.

(csak ezt így hivatalosan ki nem jelenthetem...)

2020. nov. 13. 10:03
 5/17 anonim ***** válasza:
26%

Egy olcsó lapost, beépített kamerával, ami elvisz pl egy zoom-ot , lehet szerkeszteni rajta, az megoldható 30-40ezerből is. Vagy pl occo tablet, akár használtan.


Nagyon megszorult barátnőm is képes volt megoldani a gyermekének a 20ezerért vett tabletet - összedobta a család.


Vannak akiknek ott a 100-300ezres telefon a kezükbe, de sír a szája.


Pl szülő kezében iphone , közben meg kaffog, hogy a gyereknek nincs laptopja /tabletje.


Ismerek olyat, aki újra elkezdett varrni kisebb dolgokat, eladta és megoldotta abból a gyerekének.


Megértem, hogy sz@r a helyzet, de rengetegen bepánikolnak, kaffognak s negatívak a megoldás helyett.


Az emberek leszelektálása ezek az időszakok.


Ki mennyire életképes, kreatív.


Van aki sír 500ft-ért s van aki megoldja a többszörösét.


Érdemes kreatívnak lenni és több mindenhez érteni, nemcsak a papíron letett dolgokhoz!


Szelektálás, butítás volt eddig is, most méginkább.


Egyik barátommal pont azt beszéltük: kell a több lábon élés s mihez értés, mertha egyiket kirugják a többi megtart.

2020. nov. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"Egy olcsó lapost, beépített kamerával, ami elvisz pl egy zoom-ot , lehet szerkeszteni rajta, az megoldható 30-40ezerből is. "


Oké és azt a 30-40-et azt ki fizeti majd? Mert én AZTÁN biztos nem, miért is fizetném.

Miért, a munkáltató mit ad nekem? Na pont azt adom én is neki. A semmit.

2020. nov. 13. 10:11
 7/17 anonim ***** válasza:
18%

Itt megis milyem eszkozon hisztizel? Mert jo esellyel az pont eleg egy zoom + google jamboard futtatásához.

Ugyan én egyetemeken tanítok, de teljesen zokkenomentes volt az átállás. Szamitogep amugy is kell. Az egyetlen uj dolog az hogy vettem egy 50e-s mikrofont marciusban, hogy szinvonalasan menjen át a hangom.

Az osszkoltsegek pedig csokkentek, hiszen nem kell utazni, benn kajálni, es gyorsabban intezheto minden. Szakmailag hozhato ugyan az a szinvonal breakout roomokkal, interaktiv tablakkal, stb.

2020. nov. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Alapítványi iskola? :)
2020. nov. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"Alapítványi iskola? :)"


Még mindig egyházi és nem alapítványi. Nem olyan nagy képlet ez amit ne lehetne megérteni.

2020. nov. 13. 10:22
 10/17 anonim ***** válasza:
94%
9 Igazából nyilván mindegy minek hívod a fiktív iskolát.
2020. nov. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!