Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit reagálnál tanárként, ha...

Mit reagálnál tanárként, ha egy volt diákod, aki azóta már suinten tanár, azt mondaná neked,hogy te voltál a valaha volt legrosszabb és leundokabb tanára?

Figyelt kérdés

Számítana az, hogy ez a volt diákod most ugyan azt a tantárgyat tanítja-e mint te, vagy teljesen mást?

Elgondolkodnál egy ilyen kijelentés miatt?

Egyáltalán hogy esne?


(Ez egy fiktív kérdés)


2020. nov. 15. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen,elgondolkodnék ezen.

Sőt,talán meg is kérdezném,hogy miért.

2020. nov. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bánki Tomi ***** válasza:
100%

Én több volt diákomnak is feltenném a kérdést. hogy milyen véleménnyel vannak rólam.


Nekem is volt néhány tanárom, aki undok flegma volt velem, kaptam tőle néhány traumatikus emléket. Az egyik ilyen a technika tanárom volt. Nem értettem, hogy miért adta fel nyári szünetben azt a feladatot, hogy fából készítsünk kishajót. A legtöbb 6. ostályosnak lehetetlen feladat volt. Nekem nem, mert nyári szünetben asztalos mühelyben voltam tanuló. A kishajómat meglátva a tanár ordított velem, hogy nem is én készítettem, pedig a két kezemmel csináltam. Ez egy nagyon rossz emlék lett a számomra. 20 évvel később, amikor ipari automatizálás terén dolgoztam és robotokat, cnc gépeket programoztam, eszembe se jutott, hogy a tanáromnak szemrehányást tegyek. tudtam, hogy sokkal másabb diák voltam, mint a többiek, egyszerűen nem tudták a tanáraim, hogyan kezeljék a hozzám hasonló gyarekeket.

2020. nov. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha így elqrtam valaki gyerekkorát (vagy néhány iskolás évét), akkor valószínűleg olyan a személyiségem, hogy nem hat meg egy ilyen kritika
2020. nov. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elgondolkodnék,hogy mit rontottam el.
2020. nov. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb tanár magasról tojika gyerekre...
2020. nov. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Fontos tud lenni a negatív visszajelzés is, úgyhogy magamba mélyednék.
2020. nov. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érezném jogosnak, összetörnék, amiért mégis ezt gondolja valaki.


Ha jogos lenne... Nos, akkor olyan személyiségem lenne, hogy továbbra sem hatna meg, pont, mint a 3. írta

2020. nov. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Remélem, lenne bennem annyi kötelességtudat, hogy megkérdezzem, mégis, mi volt a baj; mondjon néhány konkrétumot.

Ha nem mondana (vagy csak nyilvánvalóan süketelne), akkor persze, zavarna a dolog, de jó eséllyel túltenném magam rajta.

Ha komoly, érdemi kritikát mondana, akkor meggondolnám, hogy már megváltoztam-e, vagy még mindig ilyen vagyok.

Ha már megváltoztam, és most már normálisan tanítok/viselkedem, akkor oké. (Esetleg kifejezném a sajnálatomat, hogy ennyire megkeserítettem az életét.)

Ha viszont még mindig ugyanolyan undok vagyok - hát, akkor bizony nagyon el kéne gondolkodnom a dolgon.

2020. nov. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!