Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ráírjak vagy most már furcsa...

Ráírjak vagy most már furcsa lenne és hagyjam inkább?

Figyelt kérdés

Volt egy fiú osztálytársam általánosba, akit az egész osztály kiközösített meg beszólogattak neki. Néha én is beszóltam neki, nem sokszor, meg nem volt semmi konkrét beszólásom csak ilyenek: pl.megtartotta nekem az ajtót én meg nem köszöntem meg, helyette mormogtam flegmán, hogy "nem kellett volna megtartanod". Meg ha valakit vele állítottak párba egyik órán, akkor annak mondtam, hogy "részvétem" úgy, hogy ő is hallotta. Meg vágtam rá a pofákat. Ennyi és ez is csak pár alkalommal volt. Szóval bunkó voltam, de nem annyira mint a többiek. Most vagyunk 10.osztályosok, másik suliba járunk. Ballagás után bekövettem facebookon (addigra már megbántam amiket csináltam vele, még ha nem is bántottam annyira, vagy lehet, hogy észre se vette a viselkedésemet ahogy hozzá viszonyultam) , ott visszajelölt. Most meg ő követett be instán.


Érdekelne mi van vele. Meg persze bűntudatom is van a múlt miatt, hogy ahelyett, hogy megvédtem volna, én is bunkó voltam vele. De nem beszéltünk különösebben a sulis éveink alatt sem. Azt tudom, hogy azóta már vannak barátai a gimiben, beilleszkedett, sőt elment eléggé rossz irányba (cigizik, iszik) bár ez már normális a tiniknél, csak én nem csinálom. :D

Furán venné ki magát, ha miután visszakövettem isntán, ráírnék, azzal a szöveggel, hogy miújság, nem is tudom mi lett vele, pedig mindenkiről tudok vmit az volt osztályomból csak róla nem...stb.


Vagy inkább hagyjam?



2020. nov. 18. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Hagyd, van már új élete, amiben kötve hiszem, hogy keresnivalója lenne egy múltbéli bántalmazónak (mert bizony te is az voltál). Az jó, hogy megbántad, de évek múltán már felesleges bocsánatot kérned, ő már valószínűleg lezárta ezt az időszakot.

Vond le a tanulságot a hibáidból és engedd el a dolgot.

2020. nov. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

A te döntésed, hogy mit teszel.

Azonban én az első válaszolóval nem értek egyet. Bocsánatot kérni szerintem soha sem késő.

2020. nov. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem hagyd.

Nem biztos, hogy jól reagal es kivancsi ratok attol, hogy van elete.

En altalanos sulis bantasokat elengedtem gimire mar, az igaz, de gimiseket mlst se tudom, pedig eltelt egy evtized is. De az durvabb volt

2020. nov. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2-es, de nem lesz fura, hogy úgy ráírok, hogy már 2 éve nem láttam, és amikor osztálytársak voltunk se beszéltünk? Nem beszéltünk, de mégis osztálytársak voltunk, igaz, csak 2 évig voltunk osztálytársak, de akkor is. Egy közösségbe jártunk minden nap.

Viszont bekövetett instán, ennyiből ezt is meglehetne kérdőjelezni, hogy minek követett be, ha már 2 éve nem láttuk egymást és előtte sem voltunk jóban. Szerintem ő vagy nem vette észre a reakcióimat általánosban (ez esetben meg kínos lenne bocsánatot kérni, mert ha nem is tudott róla akkor most rosszul esne neki, ha megtudná, hogy én is "bántottam" + még a múltat is újra felhzozom, ami nem volt neki jó korszak) vagy tudta, hogy én is bunkó vagyok, csak azóta már nem érdekli és nem szeretne ezen rágódni, meg nem haragszik már és ezért követett be.

2020. nov. 18. 18:25
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#4 A 2-es vagyok, szerintem egy kicsit túlkomplikálod. Ha most jöttél rá, hogy rosszat tettél, és most érett meg benned az elhatározás, akkor szerintem nem fura bocsánatot kérni. Egyrészről így levetheted a terhet magadról, másrészről esélyt adsz neki is, hogy megbocsáthasson.

"ez esetben meg kínos lenne bocsánatot kérni, mert ha nem is tudott róla akkor most rosszul esne neki, ha megtudná, hogy én is "bántottam" + még a múltat is újra felhzozom, ami nem volt neki jó korszak"

A bocsánatkérés szerintem pont erről szól. Egy bocsánatkérés alkalmával felszínre hozod a régi rossz dolgokat, de pont ez a jó benne szerintem, mert így lehetőséget adsz neki és magadnak is a gyógyulásra úgymond. Persze az is lehet, hogy már rég megbocsátott, de ha így van, te akkor is nyersz az ügyön, mert feloldozod magad a lelkiismeret furdalás alól.


De még egyszer mondom, a te döntésed hogy mit teszel.

2020. nov. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy biztos. Abban, hogy iszik, rossz tarsasagban van, nagy szerepe lehet az akkori kikozositesnek. Az ilyen nagyon mely nyomot hagy.
2020. nov. 19. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6 Engem és kiközösítettek illetve verbálisan keményen bántalmaztak de nem váltam züllötté.


Ha az ember fiatalkorban ilyenné válik akkor az épp jelenlegi társadalmi köre ennek a fő okozója és nem a múlt.



Kérdező én ha a te helyedben lennék nem írnék rá, valószínűleg már elfelejtette ezeket vagy legalábbis nagyobb részüket. Ha én rám rám írna egy korábbi bántalmazóm ezzel kapcsolatban vissza se írnék neki. Ha 8 év alatt leszartam a jelenlétét ezután is le fogom. Szerintem bőven elég az, hogy magadban megbántad, ez valóban szép dolog de a magam helyzetéből kiindulva nem kíváncsi rád. Szóval engedd el szerintem.

2020. nov. 19. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hagyd, ha akar valamit majd rádír.
2020. nov. 19. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%

Miért kell lepontozni, mert nem javaslom? Gyanitom, hogy titeket nem bantottak soha, hosszu idon at nem, foleg.

Semmi ertelme elnezest kerned tovabbra se, inkabb massal ne viselkedj ugy, es vedd meg, ha latsz ilyet

2020. nov. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
74%
Figyelj, saját példát mondok.. engem is kiközösítettek ram raktak mindem felé gúny nevet..el kezdtem cigizni.. és igen ram is ram írták, hogy mi a helyzet?, el jössz velünk talizni?.. nem írtam nekik vissza mert nem láttam értelmet, hogy bármikor is tudnák mosolyogva a szemükbe nézni és azt mondani hogy igen nagyon szívesen.... Nem érné meg, mert azt fogja hinni, hogy csak szánalomból kersed őt. Mert szerintem a volt osztálytársaid nem keresik őt.. de ez is csak egy vélemény. Ne fogadd meg ha nem akarod😊
2020. nov. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!