Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek van esélyem...

Szerintetek van esélyem bekerülni pszichológiára?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős, tavaly évvégén és félévkor minden fontos tantárgyam 5 lett, illetve úgy néz ki hogy ez most is így alakul majd. 2 tantárgyból tervezek emelt érettségit tenni, és van 2 középfokú nyelvvizsgám is. Nyilván sok minden függ az érettségitől is amit megpróbálok legjobb tudásom szerint megírni. Viszont ha most eltekintünk az érettségitől, akkor szerintetek van esélyem bekerülni?

Sajnos látom milyen magasak a ponthatárok és eléggé kételkedek a dologban. Elsősorban Debrecen, Szeged illetve Pécs az amivel szemezgetek, mert nagyon minimálisan alacsonyabbak a ponthatárok mint a fővárosban illetve megélhetés szempontjából is jobb lenne nekem. A három közül melyiket ajánlanátok? Illetve ha ne adj isten nem sikerülne a pszichológia, akkor még milyen ehhez hasonló szakok vannak?


2020. nov. 20. 11:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem leszek népszerű, de azt tanácsolnám, hogy tegyél csak egy emeltet, arra viszont feküdj rá. Anno én így döntöttem, amiből emelt helyett közepeztem, az 98% lett, annak köszönhetően tudtam megugrani a 450-es ponthatárt.


Szeged és esetleg Pécs, amit javasolnék, én nem tanultam egyik egyetemen sem az említettek közül (budapesti vagyok), de a legszínvonalasabb oktatóim az SZTE-n és a PTE-n végeztek.


Hasonló szakok meg attól függ,milyen szakirány érdekel. Ha inkább a klinikum akkor gyógypedagógia vagy valamilyen egészségügyi pálya, esetleg pedagógia, szociálpedagógia. Ha a munkapszichó, akkor emberi erőforrások, esetleg szociológia szak, ha pedig inkább a kognitív pszichológia, akkor biológia vagy képalkotó diagnosztika szak inkább.


Bár nem kérdezted, én speciel nem javaslom a pszichológia szakot. Nyilván, jó anyagi háttérrel, elkötelezettséggel ez tök jó dolog, személy szerint most harmaddiplomával szívok, hogy ne kopjon fel az állam. :D

2020. nov. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
40%
Naná, hogy van esélyed. Ezt azzal tudod a legjobban csökkenteni, ha nem hiszed ezt el...
2020. nov. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!