Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tölteléktárgyakból minek...

Tölteléktárgyakból minek tartanak online órákat?

Figyelt kérdés

Végzősök vagyunk, mindenki tudja már, hogy miből érettségizik.


Annyi a lényeg, hogy van egy tantárgy, a német amiből minden csütörtökön és pénteken tartani fognak egy online órát reggel 7:30-as kezdéssel.


Mi csoportbontásba tanulunk, a csoportunkból viszont senki nem szeretne németből érettségizni, sőt az egész csoport most holnap fogja befejezni a nyelvérettségit szóbelikkel. Tehát kijelenthetjük, hogy számunkra ez csak töltelék tantárgy.


Inkább azt nem értem, hogy miért nem biztosítanak több órát azokból a tárgyakból ami kötelezően érettségi tantárgy ezek helyett a vackok helyett.


Miért nem így csinálják? Minek ez a szenvedés?



2020. nov. 22. 11:35
1 2
 1/16 October15 ***** válasza:
80%
Mert mikor xy területen fogsz dolgozni / egyetemen továbbtanulni akkor a kutya fszát nem fogja érdekelni, hogy tudod-e fejből Ady Elbocsátó szép üzenet c. versét vagy, hogy tudod-e mi az a citrátkör, ellenben előfordulhat hogy pl a nyelvtudás még hasznodra válik. :D Hova tovább jelezném, hogy ha már érettségizel akkor gondolom továbbtanulsz és hát MA-n kimeneti követelmény a 2 nyelvvizsga. :D
2020. nov. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk rajz, média és életvitel is van, mindet megtartják online is:) szintén végzős vagyok
2020. nov. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#1 Egészségügybe megyek tovább, oda nem feltétlenül van rá szükség, persze előnyös ha van egy ápoló aki a bajor turistával szót ért aki pont itt szenvedett balesetet de én ha valamit úgy érzek meg kell tanulnom, nincs szükségem online órákra meg tanári segítségre.


Értem, hogy valakinek hasznos de aki el szeretne sajátítani egy nyelvet az úgyis megtalálja rá a módszert. A csoportunkból látványosan senkit nem érdekel a német.

2020. nov. 22. 11:52
 4/16 A kérdező kommentje:

#2 Úristen 😳😳

Részvétem...

2020. nov. 22. 11:53
 5/16 anonim ***** válasza:
54%

Igen, az idegen nyelv az a tölteléktárgy. Édes istenem...

Ha még az ének, meg rajzórán rugóznál. De itt vagyunk Európa közepén a pár ember által beszélt nagyon nehéz nyelvünkkel. Ha valamire akarod vinni az első kérdés, hogy a tárgyalóképes angol mellett, mi a második idegen nyelv, amit beszélsz.

2020. nov. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
Egyrészt egyetértek... minek terhelni a gyereket olyan tárgy komoly számonkérésével, amely nem is fontos neki a végzős évében? A rajz, média meg etika és hasonlókat én is ide sorolom, de a németet nem. Tudom, hogy most nem úgy tűnik, de ha egyetemre mész, már jövőben látni fogod, hogy idén tanévben (meg úgy amblok az iskolában) mennyivel több szabadidőd volt, és igazából az a két plusz német óra lófing. Ha feketén-fehéren megnézzük, nem is lehet annyira megterhelő az a pár plusz óra... Hisz készülsz 5-6 tárgyból érettségire, amiket már évek óta tanulsz, jó fél év múlva érettségizel belőlük. Marad egy csomó szabadidőt. Szerintem ki kéne használni, hogy van lehetőség még egy nyelv tanulására, lehet nagylegénykedni, hogy hát ha akarod úgyis megtanulod tanár nélkül, de hidd el, tanárral ezerszer könnyebb. Pláne ha heti 2x tanulod... Én biztos nem hagynám ki ezt a lehetőséget. Most még nem látod értelmét, de pár év múlva cikinek fogod érdezni magad, ha körülötted lesznek olyan emberek, akik megtanultak suliban/magán úton 2-3 nyelvet, és te majd ott fogsz csücsülni az 1 darab idegen nyelvtudásoddal...
2020. nov. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

De az a probléma, hogy nem jó indítékkal tart a tanárunk ilyen órákat hanem élvezi, hogy leterhelhet minket és egyeseket írhat be.


20 éve tanít és maga mondta el, hogy minden évben volt valami konfliktusa diák-tanár, szülő-tanár, sőt még tanár-tanár között is. 3x majdnem ki is rúgták mert olyan viselkedést tanúsított amely már az igazgatónál is kihúzta a gyufát.


Látványosan élvezi ha kibaszhat velünk, ezt már 4 év alatt megtapasztaltuk. Mi se olyan szándékkal kezdtük el az iskolát, hogy nem szeretnénk egy második idegen nyelvet tanulni, sőt még édesanyámmal megbeszéltük, hogy mivel régen ő is németezett így tanul majd együtt velem aztán lehet, hogy csinálunk közösen egy nyelvvizsgát.


Csak mikor első évben angolból csináltuk a nyelvvizsgát és megkértük, hogy a vizsga előtti utolsó egy hónapban legyen ránk tekintettel, hogy most az angol az első, elkezdett vergődni, hogy mit képzelünk mi magunkról és onnantól kezdve megváltozott minden. Sorozatban kaptuk az egyeseket, egész órák abból álltak, hogy ordibált. Persze, mi is hülyék voltunk mert mi meg elkezdtünk tiltakozni, igazgató illetve ofő felé indítottunk egy kérvényt, hogy kaphassunk másik tanárt aztán ebből is csak probléma lett mert miattunk majdnem kirúgták és utána zárt ajtók mögött rajtunk verte le a dühét.


Innen ered a gyökere annak, hogy miért utáltuk meg a németet...

Azóta persze már kicsit megváltozott, nem annyira idegbeteg, reménykedtem is benne, hogy tartja magát a tavaszi szokásához miszerint hetente küldd valamit aztán le vagyunk szarva...


Nem értem, hogy miért utolsó évben amikor sok más fontosabb tárgyunk is van, kell ezt csinálni.

2020. nov. 22. 12:48
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
Mert neki a saját tárgya a fontos. Ha ő odaállna eléd, hogy sz/rd le az angolt és csak a németre fokuszálj egy hónapig, akkor te elfogadnád ezt? Ugye hogy nem...
2020. nov. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8 1 hónapot kértünk, ha pedagógus lennék én megértettem volna és hagytam volna, hogy órán nyugodtan angolozzanak a diákjaim. Vagy legalább arra az időre tanulni valót ne adott volna fel...


Ilyen hisztit ezért egy értelmes pedagógus szerintem nem csap ki, de mindegy...


Egyébként ez megtörtént amit írsz, és szerinte csak az ő tantárgya létezik a világon.

2020. nov. 22. 13:29
 10/16 anonim ***** válasza:
31%

Na látod, ezért vagy te a diák és ő a pedagógus...

Nem értenéd meg és nem is érthetnéd meg.

A tanár sem úgy tanít, hogy leadja amit gondol és kész.

Mintatanterv és hasonlók?

2020. nov. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!