Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit lehet csinálni ezekkel a...

Mit lehet csinálni ezekkel a munkanélküliekkel?

Figyelt kérdés

Felnőtt OKJ képzésen, 14-en vagyunk az osztályban. Van egy csoport, 9-en, akik munkaügyi központon keresztül jöttek. Ez nem tudom pontosan mit takar, de gondolom ingyen ülnek ott, sőt talán még pénzt is kapnak azért hogy ott ülnek, míg mi 5-en több mint fél milliót fizettünk ki a tanfolyamra. Nem is ez a lényeg, hanem hogy ez a 9 fős csapat, képtelen az órán viselkedni. Fennhangon dumálnak, hahotáznak, zabálnak, csörögnek az alufóliával stb.

Van közöttük több, aki vendéglátásban dolgozott. Akkora rántott húsokat zabálnak, hogy elhúzza őket előre. Gondolom, amiket anno összelopkodtak az étteremből, azt telepakolták otthon a fagyasztót vele, azt most szedegetik elő a fagyasztóból.


A szakoktató többnyire nem szól nekik, de ha néha szól is, utána 2 percig csönd van, aztán újrakezdik. Szó szerint az oktató hangját nem lehet hallani tőlük.

És ezek felnőtt emberek. Aztán csodálkozunk, hogy a tizenévesek nem tudnak viselkedni az iskolában, mikor még a felnőttek se?


Most én szóljak nekik, hogy kussoljanak, vagy legalább a teremből húzzanak ki? De akkor nyilván ők lennének megsértődve.

Egyik fickó már felvetette a szakoktatónak, hogy írassa alá a jelenlétiket előre. De azt nem lehet, csak az oktatás után, mert ha ellenőrzik, akkor az oktatónak lehet baja.


Értem én, hogy nem érdekli őket a szakma, csak a munkanélküli segélyért vannak ott, mert oda közvetítette ki őket a munkaügyi központ. Meg hát gondolom, a kocsmába se lehet elüldögélni egész nap egy fröccs mellett. De azért lehetnének tekintettel, azokra akik nem kevés pénzt fizettek ki a tanfolyamért, és meg akarják tanulni.

Most akkor mi a megoldás? Álljak föl és vagdossam ki őket a teremből?



2020. nov. 25. 20:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%

Úgy látom a napi keményítő tabletta bevétele meghaladta az előírt mennyiség többszörösét.

Amennyiben egyéb fura mellékhatásokat is tapasztal, mint pl a váratlan, vagy indokolatlan agresszió, érdemes a kezelőorvosával felvenni a kapcsolatot,a további mellékhatások elkerülése érdekében.

2020. nov. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Szólj rájuk, szerintem nem vágják, hogy valaki tanulni van ott.
2020. nov. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Milyen szakmát tanultok?
2020. nov. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13%
Hát ha izomkodni akarsz + rendőrségi ügyet, akkor csak menj nekik, mint egy őstulok, hajrá.
2020. nov. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos jó megoldás nincsen.


Haverom mesélt ilyeneket. Ő is csinált biztonságiőr tanfolyamtól kezdve mindent. Nyugodt, értelmes gyerek amúgy, de ő is azt mondta, hogy gyakorlatilag voltak akik végig vergődték az órát ész nélkül. Tipikus "kell valami papír" emberek.


Öcsém egyetemet hagyta ott, elment egy OKJ-s képzésre. Ott szakmai versenyen nyert később, úgy, hogy a tanárai nem tudták eleinte hogy álljanak hozzá, mert nem szokták meg, hogy valaki tényleg tanulni jár be. Miközben az "osztálytársai" azzal szórakoztak, hogy az egyik gyereknek átvágták a fékcsöveket...

2020. nov. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem te ne foglalkozz velük, szépen tanulj és vizsgázz le. Nekik is kell majd vizsgázni, az meg az ő bajuk lesz.
2020. nov. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
6-os: ez nagyon jó tanács, tekintve, hogy nem lehet tőlük a tanárt hallani.
2020. nov. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Hivatalosan tegyetek panaszt az iskolánál!
2020. nov. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
96%

Igazgatónál kell parádézni. Minek raknak ilyen csövesbánat segélyjánosokat egybe azokkal akik többszáz ezreket fizetnek a tanfolyamért??

Én is ki lennék akadva. Fizettél a szolgáltatásért, oldják meg hogy a renitens suttyók ne zavarjanak.

2020. nov. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom, hogy órán kívül beszélj a tanárral/tanárokkal, hogy milyen megoldást lehetne találni erre a helyzetre. Illetve szerintem ülj be az első sorba, nyilván nem olyan nagy változás, de közelebbről hátha picit jobban hallod a tanárt..
2020. nov. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!