Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok! Mit éreztek amikor...

Tanárok! Mit éreztek amikor megbuktattok egy diákot?

Figyelt kérdés

2020. nov. 29. 12:53
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Ha jogos a buktatás és, ha nem az. Mi az, amitől azt mondjátok a diáknak, hogy jó... köszönöm szépen, viszlát?
2020. nov. 29. 12:56
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
Ezt ugyan egy bukott diák nem érti meg, de ha annyira nem tud semmit, akkor igenis jót teszek vele, ha buktatom.
2020. nov. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%

Muszáj.

Ha a minimumra sem lépes amit a szak, vagy a tantárgy megkövetel, neki is az a legjobb ha egy ilyen egyértelmű jelzést kap.

Így lehetősége van a diáknak is időben pályát módosítani mielötz még tönkte tenné az életét valamivel, amire alkalmatlan.

2020. nov. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
10%
Nekem jó érzés, nincs kegyelem.
2020. nov. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%

Engem matekból vágtak meg majdnem, nem is egyszer. Szörnyű volt, mert kidobtam csomó pénzt magántanárra, mindennap vért izzadtam a leckéknél és így sem ment. Szerencsére a kettest mindig összehoztam. A tanárom mindig azt mondta, hogy nem olyan nehéz. Nem értette meg, hogy én pl. nem vagyok reálos gondolkodású, nekem az esszék és az irodalom mindig jobban ment. Szóval ha nekem azt mondja 25-13, nekem azon is el kell gondolkoznom.

Szóval bocsi a kis sztorimért, annyit akartam mondani, hogy tökre megértem amikor a hülyéket megbuktatják, meg aki sz*rik az egészre, de amikor látja hogy valaki hülye de próbálkozik, annak legalább a kettest megadhatná.

2020. nov. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem jogos, akkor nem buktatom meg. :D Ne vicceljünk már, van életem, nem szivatni vagyok ott, de ha valaki nem dolgozik, nem tudok mást csinálni. Az emberek önszántukból jelentkeznek fel egy kurzusra, saját belátásuk szerint döntenek úgy, hogy belefér nekik egy képzés, én pedig - azon kívül, hogy a kezükbe adok mindent, amivel teljesíthetik a tárgyat - mást nem igazán tudok tenni.


(gyakorlatot tartok egyetemen)

2020. nov. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
33%

#5 probléma ott kezdődik, hogy majd ha kikerülsz a munka világába.. ott se adják meg a kettest, csak azért mert próbálkozol. Iskolának miért is kellene másképp működnie? Tanárnak honnan kellene tudnia, hogy te magántanárhoz jársz és nem videókat nézel a neten, neki meg csak kamuzol?


Azért a 25-13 megoldásához nem kell matematikusnak lenni... és részedről csak egy kifogás, hogy és "reálos" vagyok.


Munkahelyeden is ezzel fogsz érvelni?

2020. nov. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
44%
Hozzáteszem, az, ha valaki komoly engedményeket ad ilyen esetekben, számomra egyáltalán nem az emberiességről árulkodik. Mindig is méltatlannak éreztem az ilyesmit azokkal szemben, akik minden nehézség és személyes probléma ellenére egy szó nélkül odateszik magukat és teljesítik azt, amit kértek tőlük (különös tekintettel a határidőkre). Nagyjából ezt jelenti felelősségteljes felnőtté válni...
2020. nov. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
31%
5 Itt az egyetem volt a kulcsszavaknál, tehát ott már szerintem nem kell kegyelmezni. Gimiben, középsuliban én is ezt tartom helyesnek. Én pont így voltam gimiben a matekkal, emiatt megkaptam a kegyelem kettest. Aztán kiderült, hogy diszkalkúliás vagyok. Szerencsére a tanár is látta már rég, hogy "nem vagyok normális", ezért volt velem empatikus. Pedig más tárgyakból 5-ös voltam, még fizikából és kémiából is volt 3-as 4-esem is, mert mindig megtanultam a törvényeket, definíciókat, így sikerült.
2020. nov. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
#6 melyik egyetemen, ha szabad kérdeznem?
2020. nov. 29. 13:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!