Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van minden tanár megbolo...

Miért van minden tanár megbolondulva digitális oktatásban?

Figyelt kérdés

Szörnyű ami van. Minden tanár bekattant. Mi bajuk?


Normális tanrendben, amikor nappalisként bejárunk a suliba mindenki rendes, nyugodt, értelmesen viselkedik.


De digitális oktatásra dőlt borult az egész. Mi diákok nem változtunk, csak a tanárok lettek ilyen furák.


A tanárok számára az órarend megszűnt. Az idő mérése megszűnt. A digitális tudatlanságról nem is beszélve.


Ma csak 2 tanárom kiabált velünk teamsen, hogy akkor van óra amikor ő akarja. Ezt azért mondta, mert mi megemlítettük, hogy egyszerűbb órarend szerint megtartani. Jogosan. Amúgy meg így kötelező nekik is, hogy órarend szerint vannak a digitális órák.


10-20 percekkel később kezdik az órát, és van, hogy 60-75 perces órákat tartanak.

Hogy miért? f*szsetudja. Bolondok.


Mondják, hogy akkor van vége, amikor ők mondják. És még nekik áll feljebb. 45 perc tán akár akarja akár nem, VÉGE az órának.


Miért nem lehet időben megnyomni egyetlen egy gombot? Most komolyan. pontban 8-kor rányom arra az egy kis f*szomnyi start-meeting ikonra.


a legrosszabb az az volt, amikor 3 órán voltam. Azért, mert nem volt hajlandó a 2. órában tartani a 2. órát a német tanár, ezért elkezdte 8:30-kor. aztán a szünet közepén elkezdődött a 3. is.


Ma nincsenek óráink, ezért tudok írni, de egy átlagos napon délután 3-ig nem tudok enni, inni pisilni kakilni.


2020. dec. 1. 09:59
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:

Teljesen meg vannak kattanva. Suliban rendesen tudnak órát tartani, időben jönnek, és időben végeznek. Mi változott?


A beadandókról meg csak annyit, hogy este 9-kor feladja éjfélig. este 9-kor ha nem nézem, akkor nem látom, hogy van 3 órám leadni valamit. ÉJJEL kell tanulnom?

Alapból nem lenne kötelességem tanítási időn kívül megnézni ilyen későn.


Mindenki frusztrált, ideges, kiabálós. Mi diákok mindig olyan nyugodtan ülünk a gép előtt és nézzük ahogy a tanár már szinte saját magával is ordít. Nem komplettek.

2020. dec. 1. 10:03
 2/27 anonim ***** válasza:
23%

Elolvastam, de csak annyit látok, hogy trágárság nélkül nem tudod magad kifejezni. Nehéz az élet drága barátom! A helyzet mindenkinek új, nincs tapasztalat, nincs kidolgozott, jó módszertan.

Öreg vagyok, én elsős koromban még mártogatós tollal írtam, tévé nem volt, nemhogy internet. Nem tudom, milyen idős tanárokról van szó, de még aki a számítógépes világba beleszületett, sem mindenkinek egyformán van érzéke hozzá. De biztos vagyok benne, hogy a kortársaid közül is vannak, akik bénák ezen a téren.

A munkám olyan, hogy dolgozhatnék otthon, hiszen weboldalakat menedzselek. De nem megy úgy, mint bent az irodában.

A tanár ahhoz van szokva, hogy rátok figyel. Közvetlen kapcsolatban vagytok, a visszajelzés mindkét irányba folyamatos.

Otthon, a lakásában - ami nem munkahely - körülveszik a családi dolgok, a hideg, szenvtelen technika, a személyes jelenlét teljes hiánya. Legyél türelmes, megértő.

2020. dec. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Sehogy sem fejeztem ki magam :) úgy már túl hosszú lenne.

Egyáltalán nem nehéz az élet. Elég fura, hogy ha valakinek megmondják, hogy ide kattintson és nem tudja leutánozni.

Nem születtem ebbe bele. 12.-es vagyok, 19 éves. olyan családba születtem, ahol kb 14 éves koromra férhettem hozzá számítógéphez. Olyan sík hülye voltam hozzá, mint egy újszülött a matekhez. De megmutatták. nem értettem, de tudtam csinálni.


75 perces óra szerintem nagyon nem a technikai nehézségek miatt vannak.

Az ordibálás nem helyén való, nincs joga hozzá, hogy a saját hülyesége miatt a diákjaival kiabáljon egy tanár.

2020. dec. 1. 10:32
 4/27 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is igazságtalanság, oké hogy otthon vagytok de az időtöket nektek se kéne rabolniuk. Nyilván agyon vannak frusztrálva a helyzet miatt, és gondold el hogy mindezért nagyon kevés pénzt kapnak... diákként ezt még nehéz átélni, de gondolj bele hogy csinálsz valamit, amire rámegy egy nap 10-15 órád, és hónap végén alig jössz ki kajával, mondjuk. Nem kellemes.


Ugyanakkor szerintem szólnotok kéne igazgatóhelyettesnek, vagy valakinek fentebb, hogy nagyon szervezetlen és kusza a tanítás így. Valamint hát nem fair hogy elveszik az időtöket, meg a kiabálást is nyugodtan említsétek meg. Legyetek toleránsak, de azért a megálaztatást meg a tiszteletlenséget nem kell megengedni.

2020. dec. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
71%

Manapság általános - és középiskolai tanárnak szinte csak az megy, akit máshova nem vesznek fel.

Amikor a gyerek nyelvszakos ofőjétől kapom az e-mailt, és kétszer is le van írva benne az "egyenlőre" szó, "egyelőre helyett"...

Meg amikor szeptember közepén még nincs órarend, arra hivatkozva, hogy még nem tudták összerakni. Érdekes, nálunk az egyetemen szeptember 4-n már fel volt rögzítve Neptunba.

Gyerekként se szerettem az iskolát, felnőttként, szülőként pedig még jobban utálom. A szülői értekezlet egy kifejezett rémálom, amikor is az első fél óra a tanár sirámairól szól, a maradék egy órán pedig olyasmiket mondanak el, amiket simán be lehetne írni az üzenőbe. Érdekes, idén még csak egyetlen szülői volt, érdekes mód mégis működik az iskola, nem is értem, hogy van ez...

2020. dec. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

igazságtalanság, nem igazságtalanság, szerintem ez csak személyi hülyeség.

Nem véletlen írtam, hogy meg vannak bolondulva. Százszor egyszerűbb online tanulni. Nem kell például mozogni. Sokkal többet pihenhetnének a tanárok, de valamiért nem akarnak és túlfrusztrálják magukat.

Mi mindig értelmesen nyugodtan kommunikálunk. Szerintem ez is zavarja őket, mert amikor az ideges, szétpattanó idegekkel ordibáló tanárhoz halál nyugodtan szólunk még idegesebb lesz. SŐT! Párszor azt is mondtuk, hogy "Tanárnő! Ha nem szeretne, nem kell órát tartania. Látjuk, hogy frusztrált, pihenjen nyugodtan, adjon feladatot! És még idegesebb.


Az, hogy kevés a fizetésük arról én nem tehetek. Arról sem, hogy ő tanár lett. De ha már tanár, végezze rendesen a munkáját. Sajnálom, meg átérzem a helyzetét, de akkro sem jogosítja fel, hogy így viselkedjen.

2020. dec. 1. 10:38
 7/27 anonim ***** válasza:
88%

#5 Egyetértek. Lehetne itt kritizálni az oktatási rendszert, az egész alapjaiban katasztrófa. Ugyanez, én még egy egész jó gimibe jártam, de olyan stílusú tanáraim voltak, hogy így visszanézve csoda hogy normális ember lett ott bárkiből.

Pont ezért javasoltam, amit utólag én is bánok hogy nem tettem: SZÓLNI mindenért. Menni az igazgatóhoz, helyetteshez, panaszt tenni. Elindítani folyamatokat, hogy ez így nem jó. Aztán előbb utóbb, ha már sokan teszik ugyanezt, talán elindul valami változás, vagy észreveszik magukat...

2020. dec. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

5: így van ahogy mondod. budapesti gimi, az ofőm szintén nincs jóban az "egyenlőre"-vel. Szomorú, de ez van.

Nálunk szeptember végén lett csak órarendünk. Múlt év végén végig azon panaszkodtak, hogy be kell menniük és még nyáron is. Mégis mit csináltak?

Én egyedül összeállítom az évfolyam órarendjét, akkor vajon nekik miért nem sikerül?

2020. dec. 1. 10:40
 9/27 A kérdező kommentje:

7: Az a baj ezzel, hogy az igazgató is tanár. Ő is sértődékeny "mindig neki van igaza" ember.

Azt állítja, hogy ami gurul azt cipelni kell, ami szögletes azt meg gurítani. Ha valaki megemlíti neki, hogy egyszerűbb fordítva még ő ordítozik.

2020. dec. 1. 10:42
 10/27 anonim ***** válasza:
9%
Most egyetemista vagy vagy csak valami random közoktatásos hiszti? Ha az utóbbi, akkor az egyetlen dolgod, hogy tanulj, szóval nem értem a problémát. Ha egyetemista, akkor meg majd a hök segít.
2020. dec. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!