Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Érdemes abbahagynom az egyetemet?

Érdemes abbahagynom az egyetemet?

Figyelt kérdés
5. féléves infós szakon vagyok. Ma írtam egy ZH dolgozatot egyetem egy tantárgyból. Egy tök alap tárgyból. Erre épülnek más tárgyak is. Tavaly megbuktam belőle (3. félévben) és emiatt most csúszok, 7 helyett 9 félévet kell itt töltenem. Vagyis gondoltam... Most megint megbuktam belőle, mert a mai dolgozaton megbuktam (tudom, mert a feléig se jutottam el a dolgozatnak és azt is teljesen hibásan csináltam). A javító dolgozat milliószor nehezebb, mint ez, és ahhoz se kép se hang, nem tudok arra tanulni. Online van az egész, de nem találok segítőt, mert aki tudna segíteni, az nem ér rá iskolaidőben, hogy együtt csináljam vele, vagy esetleg megcsinálja nekem. És mivel megint bukok, ezért a megnőtt 9 helyett 11-re nőtt a féléveim száma. Nekem semmi erőm nincs ehhez, már hánytam ma többször is az idegtől. Érdemes itthagynom az egészet?

2020. dec. 2. 14:34
A kérdező szavazást indított:
Igen, mert hülye vagy hozzá
Igen, mert hánysz tőle
Nem, keress magadnak valakit, aki megcsinálja
Nem, 11 félév még kibírható
33 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ne így állj hozzá.


Mikor van a javító vizsga? Azt lődd be. És fizess valakinek, hogy készítsen fel rendesen. Fizess annyit amennyit csak kell. Napi szinten videó call és feladatok.


Ez az egyik


A másik meg az, hogy valószínűleg általánosabb gondjaid vannak a tanulással koncentrációval. Ezeket kellene megnézned, hogy ténylegesen hogy ment a felkészülésed. Mennyi időt töltöttél el fókuszáltan a gyakrolással pl.


De a lényeg, hogy most kell egy személyi edző sos. Akihajt is és ellenőriz. Szóval egy ilyen zsarnok félét válassz ki.

2020. dec. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Javitora lefizetnek valakit. Keress valakit az egyetemen, vagy magantanart, ismeros ismeroset. Fizess amennyit kell, es kesz. Nehogy mar online vizsga miatt dobd el az egeszet. Mikor siman ellehet csalni.
2020. dec. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Van egy tanár, aki most már mást dolgozik, de itt tanított. Ő minden héten csinált nekünk korrepetálást este 8-éjjel 11-ig. Az első dolgozat ebben a félévben meglett, mert akkor még volt energiám, de ez... Semmi energiám nem maradt, korrepetáláson csak testben vagyok ott, lélekben nem figyeltem már az utolsó pár alkalommal. Kifáradtam teljesen. Mondjuk amiken elbuktam, azok leginkább vesszők és zárójelek, de ha egyet is elcsesz az ember, akkor az egészet elbuktad, 0 pont. Meg az idő... Akinek meglett, annak is épphogy lett meg a kettes, mert az idő egyszerűen nagyon kevés rá. Ha lett volna még egy fél órám, akkor talán megvan a kettes, de nem volt.
2020. dec. 2. 14:43
 4/14 A kérdező kommentje:
Ja és mivel 40 embernek tart korrepetálást, ezért nem tud mind a 40-nek segíteni, próbált facebookon úgy-ahogy segíteni, de mindenki egyszerre akart tőle segítséget kérni facebook csoportban (miközben munkában volt és dolgoznia is kellett). Teljes káosz alakult ki, 1 óra alat 300 üzenetet kellett menedzselnie, nyilván kiborult és otthagyott minket a fenébe, vagy csak véletlenszerűen küldött be valamit, hátha jó. Volt olyan 2 másodperce több soros kódokra.
2020. dec. 2. 14:47
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Nah, ha jól megnézed tök az jön le abból amit írtam én is. hogy kell neked egy magán tanár. És az, hogy nem elég az idő az egy dolgot jelent, több gyakorlás kell, hogy rutinná váljon sok dolog, automatizmussá, amin most gondolkodni kell még.


Tényleg keress most azonnal egy magán tanárt. És úgy kezd, hogy mikor van javító és mi kell ahhoz, hogy felkészülj. Szerintem napi órák kellenek sacc. És minden napra feladatok. Amit megcsinálsz addig amíg már a kezed magától írja és a fejedet nem terheli.

2020. dec. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

és komolyan mondom tök mindegy mennyi pénzt fogsz elkölteni rá, megéri. mert ha elmész hamarabb egy évvel dolgozni akkor összehasonlíthatatlanul több pénzt fogsz keresni vele.


(és amúgy azért is kell a magán tanár, mert szerintem nem tudsz egyedül nagyon tanulni, ha nem kényszerítenek)

2020. dec. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk van 7 ember, aki szerint érdemes lenne. Kiváncsi lennék, hogy bővebben miért.
2020. dec. 2. 15:27
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Ha az az álmod, hogy informatikus legyél, és tényleg érdekel ez a szakma, akkor szerintem ne hagyd ott.

De ha csak azért vagy ezen a szakon, mert jobb híján ezt választottad, vagy mert informatikusként jól kereshetsz majd, akkor nem éri meg a szenvedést.

6 félév az még rengeteg, ha olyan dolgot tanulsz, amit gyűlölsz. Ennyi idő alatt simán elvégezhetnél egy másik szakot, ami tényleg érdekel. Vagy akár dolgozgatsz is, ha nem akarsz tanulni, vagy nem tudod még, hogy mit szeretnél.


Sajnos az egyetem sokszor a szívatásra megy rá, és elveszik az ember kedvét az egésztől. Rengeteg tanár van, aki irreális elvárásokat támaszt a hallgatók felé. (Természetesen az ellenkezőjére is van példa.) Szóval ha neked megér még 6 félév szívást a diploma, akkor maradj.


Ne hidd azt, hogy hülye vagy hozzá. Ha bekerültél, akkor szerintem megvannak az értelmi képességeid ahhoz, hogy elvégezd. Biztosan vannak nálad okosabbak, de a hátrányodat szorgalommal kompenzálhatod. Az emberek nagy része nem azért esik ki, mert hülye, hanem mert rájön, hogy ez nem neki való, és nem akarja beletenni azt az energiát meg szorgalmat, amit egy nehezebb szak megkövetelne. (Amivel szerintem semmi baj nincs.) Nyilván azért vannak olyanok is, akik egyáltalán nem tudják felmérni a saját képességeiket, és például egy nehezen összekapart kettes matek érettségivel akarnak informatikusok lenni. De ez a réteg elenyésző.


A szűk keresztmetszet inkább a szorgalom és a tűrőképesség. Ha le tudsz ülni tanulni, és képes vagy annyit foglalkozni a tárggyal, hogy sikerüljön, és meg is van benned az akarat ehhez, akkor szorítsd össze a fogad, és bírd ki azt a 4-6 félévet. Ha ez nincs meg benned, akkor előbb-utóbb úgyis rájössz, és akkor már jobb most, mint 10 félév után.

Ja és kalkuláld bele azt is, hogy az egyetem ott rúg majd beléd, ahol csak tud.

Nem egy ember van, akinek az idegeit teljesen szétcseszte az egyetem, és depressziósak lettek, elhanyagolták az egészségüket, a sok stressz és kevés alvás felborította az életüket stb. És ha nem szereted amit tanulsz, akkor erre nagyobb esély van.


Egy szó mint száz, készülj fel a javító vizsgára, és ha esetleg nem sikerül (de ha sikerül, akkor is) gondolkodj el azon, hogy tényleg akarod-e ezt, vagy csak a tarsadalmi kirekesztődéstől és a családod, barátaid véleményétől való félelem motivál.


Egyébként én is informatikát tanulok, szintén 5. félévben járok. Szerencsére nekem már csak 2 félév van (ha ez a vizsgaidőszak sikerül), így megcsinálom.

Sajnos ezekre a dolgokra csak mostanában jöttem rá, így már 2 év elment arra, amit nem szeretek. Ugyanakkor 1 évet még hajlandó vagyok rááldozni. Ráadásul olyan terület érdekel, ahol egy informatikai diploma sokat dob a lehetőségeiden, ezért az az 1 év gyakorlatilag befektetésként is felfogható.

De ha belegondolok, hogy még 6 félévet itt kéne töltenem, akkor biztosan nem csinálnám végig.


Jó hosszú lett az írásom, ennek ellenére remélem elolvastad, és tudtam segíteni.

2020. dec. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

Informatikus akarsz lenni? --> Maradsz és megcsinálod

Annyira nem is érdekel? --> Abbahagyod és csinálsz mást

2020. dec. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%
Attól függ milyen tárgy. Ha munkához is nagyon fontos, akkor nem az erősséged az info...
2020. dec. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!