Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért örülnek a kölykök...

Miért örülnek a kölykök ennyire a korlátozás meghosszabbításának?

Figyelt kérdés
Látom az isntagramtól kezdve a tiktokig mindenhol, hogy a középiskolások konkrétan ünneplik a korlátozások meghosszabbítását. Őszintén szólva nem nagyon értem, mert a távoktatás csak egyetlen héttel lett hosszabb, viszont a szilveszteri bulik elmaradnak. Mi az okuk az örömre?

2020. dec. 8. 08:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%

Kepzeld el hogy nem kéne ďolgoznod akkor is megélnél

Ha ilyen lenne a vilag hàny ember dolgozna szerinted?

A napi malmot suli/munka 8-12ora/nap(suli utan otthon is tanulàs van), nagyon sokan rühellik.

2020. dec. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%
Erre ne keress logikus magyarázatot szerintem. Amiatt, hogy nem kell iskolába menni. Olyan szinten nincsen rálátásuk a következményekre, hogy nem is érdekli őket. Ez hasonló azokhoz a helyzetekhez, amikor a tanár beteg és örülnek, hogy helyettesítés van/haza mehetnek. Érdekel bárkit is, hogy otthon önállóan kell kipótolni a feladatot, vagy hogy utána rosszabb lesz rohanni az anyaggal? Na látod...
2020. dec. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%
Felnőtt, dolgozó emberek ugyanezt csinálnák hasonló esetben, miért is várjuk el, hogy gyerekek ennél érettebbek és szélesebb látókörűek legyenek?
2020. dec. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
20%
Majd nem örülnek, amikor megtudják, hogy a Covid miatt a nyári szünetben (és helyett) lesz jelenlétileg a pótlás :D
2020. dec. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%

1. Nem kell korán felkelnem (5:30)

2. Nem ke utaznom 1 órát oda, 1 órát vissza a tömegnyomorban.

3. Nem kell elviselnem az osztálytársaimat, vagy túlélnem a szüneteket.

4. Itthon vagyok, komfortosan.

5. Nem kell azon aggódnom, hogy mit nem pakoltam be, minden kéznél van.

6. Az óra alatt megtudom osztani a figyelmem. Rengetegszer volt, hogy a tanár tartotta az órát én meg közben takarítottam, főztem.

7. Van időm tételeket kidolgozni.

8. Nincsenek felesleges órák (rajz, ének stb).

9. Megtanultam mi az a felelősség, hogy magamnak/magam miatt tanulok, megtanultam jobban beosztani az időmet, sokkal nagyobb hangsúly van az önálló munkavégzésen.



Lehet lepontozni.

2020. dec. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%
Nem mellesleg ne felejtsd el, hogy tél van. Kinek van kedve fagyoskodni, mikor vannak iskolák, ahol fűtés sem lenne a szezonban...
2020. dec. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
76%
Gondoltam te sírtál volna bánatodban anno..:)
2020. dec. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%
Felnőtt emberként miért azon vergődsz, hogy mit csinálnak vagy nem csinálnak a gyerekek?! Ennyire szánalmas az életed vagy nincs kivel kötözködni, hogy most kiskorú gyerekek kerültek a "terítékre"?!
2020. dec. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagyok diák, de 100%-ban megértem őket. Már gimisként feltűnt, hogy otthon, magamtól sokkal gyorsabban meg tudom tanulni az anyagot, mint így, hogy be kellett járnom és egy rakás hülyeséggel is elment az idő. Általánosban ez fokozottan igaz lehet, ahol addig nem megyünk tovább az anyaggal, amíg az utolsó hülyegyerek is meg nem érti. És akkor én még 10 percnyire laktam a sulitól, most képzeld el azok helyzetét, akik vidékről ingáznak be.
2020. dec. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
90%

Ha most lennék pl 10.-es én is nagyon örülnék.

Az érettségi még messze lenne, de gólya se lennék. A tölteléktantárgyakat lehetne hanyagolni. Nem kéne kiadni egy valag pénzt busz bérletre, úgy hogy ha 2-kor végzek is, akkor is csak 5-re érjek haza. Nem fagynék meg az ingázáskor. Stb.

2020. dec. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!