Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az osztályfőnököm mikuláshúzás...

Az osztályfőnököm mikuláshúzást tervez a koronavírus ellenére is! Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Szerintem már alapból teljesen felesleges (ha van vírus, ha nincs), mivel középiskolások révén már kinőttünk belőle! Most vagyunk elsősök, alig ismertük meg egymást, mire emiatt a føs vírus miatt ismét visszajött a távoktatás! Az osztályfőnököm azt találta ki, hogy mivel szeretné, hogy megismerjük egymást, a vírushelyzet ellenére mikuláshúzást tervez! Ez várhatóan úgy alakul, hogy majd az osztályfőnök virtuálisan kisorsolja, ki-kit “húz”! Utánna az elkészített ajándékot be kell majd vinni a suliba, aztán kipostázzák mindenkinek (még annak is, aki kollégista, és a szomszédos megyében vagy külföldön lakik)! Ezzel nekem nem az a bajom, hogy lusta vagyok ajándékot készíteni, hanem az, hogy az ajándékon keresztül is ellehet kapni a vírust, és szerintem ilyen helyzetben ezt nem kéne így erőltetni! Ennek ellenére csak én elleneztem az osztályból (persze ezt elhazudtam, hogy én is pártolom, de valójában nem!)


A kérdéseim a következők lennének:

* szerintetek ez most vírus idejében legális-e?

* esélyem van-e elkapni a vírust ezáltal?

* szerintetek is felesleges-e ez az egész mikuláshúzás?

* szólnom kéne az osztályomnak, hogy szerintem ez nem helyes?



2020. dec. 12. 10:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Legális.

Nem kaphatod el, nyugi. Amíg a postán utazik, felfordul a vírus.

Így ebben a formában azonban totál feleslegesnek érzem én is.

Ahogy gondolod. De te leszel a kekec, még ha igazad is van valamilyen szinten.

2020. dec. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Legális, mitől ne lenne az? A posta meg a futárszolgálatok is ugyanúgy működnek tovább. A vírus nem életképes a gazdatesten kívül, ha kikerül abból a környezetből ahol élni és szaporodni képes, pár óra alatt "meghal". Mire hozzád X nap múlva egy csomag elér, akkor sem lenne fertőző, ha beteg ember direkt ráköhögött volna. Ha meg a kézbesítőtől is félsz, akkor átveszed a csomagot és leteszed pár napra, a kezeidet pedig fertőtleníted. Ilyen szintű paranoiában élni mondjuk ugyanúgy nem egészséges mentálisan.
2020. dec. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

"* szerintetek ez most vírus idejében legális-e?"

Igen.

"* esélyem van-e elkapni a vírust ezáltal?"

Van,de eléggé elenyésző.

"* szerintetek is felesleges-e ez az egész mikuláshúzás?"

Ez már más kérdés,szerintem is felesleges.


Én azért elmondanám a véleményemet,hogy ez most azért mégis felesleg.

2020. dec. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Csakhogy én valójában már tegnap megtudtam, kit “húztam”! Hétfőn már be kell vinni a suliba az elkészített ajándékot, kedden pedig már mindenkinek ki lesz postázva, tehát a 2 hét lappangási idő nem teljesül, ezért nem tartom legálisnak!


Az osztályfőnököm ráadásul nyomatékosan mindenkit megkért, hogy legyen szíves ajándékot készíteni! Mert ha nem készítek semmit (vagy nem készít valaki más sem semmit, tehát ez nyílván nem csak rám vonatkozik), akkor megkapom életem első osztályfőnöki intőjét, és soha többé nem mutatkozhatom az osztályom előtt, mert mindenki cikizni fog! :(

2020. dec. 12. 10:29
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell két hetet várni, az élettelen tárgyakon 1-2 nap alatt elpusztul a vírus, nem fogod elkapni tőle, hidd el.
2020. dec. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
Azzal is el lehet kapni ha veszel egy tejet a boltban... ha ennyire fosázol, akkor pihentesd még egy hétig a csomagot és kész. Nem kell ez a hattyú halála, igazából csak nincs kedved az egészhez, de akkor inkább írd ezt és azt megértem.
2020. dec. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenért nem büntethetnek meg.

A 2 hét lappangási idő az emberekre igaz, nem a tárgyakra. A 2 hét sem állja már meg a helyét, mert a karantént is 10 napra csökkentették.

2020. dec. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Legális és az a része, hogy te kapsz postán egy ajándékot nem veszélyes, jogod van "karanténba" rakni vagy házilag fertőtleníteni. De: szerintem is hülyeség ebben a formában, macerás, az osztályfőnök fenyegetőzése gyerekes és ostoba. Ami veszély van benne az az, hogy a különféle lakhelyekről tömegközlekedéssel be kell menni a suliba. Egyébként a postaköltséget ki fizeti? Az osztályfőnök vagy a suli? És ki visz el 30+ ajándékot és hogyan a postára a karácsony előtt őrületben ki fog sorban állni? Ez így agyrém, nem is értem. Ha az egész osztály ragaszkodik az ajándékozáshoz, akkor célszerűbb és biztonságosabb lenne, ha mindenki a saját otthonából közvetlenül küldené el az ajándékot postán vagy futárszolgálattal. De lehetőséget kellene biztosítani arra, hogy aki nem akar részt venni benne, az következmények nélkül kimaradhasson.
2020. dec. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Szóval azt hazudtad, hogy pártolod.Most meg keresed a kíbúvókat.Akkor sem értettél egyet a dologgal, csak nem merted megmondani.

Egyenes lett volna azt mondani, hogy te ki akarsz maradni belőle.

Jössz itt ezzel a vírusos sztorival.

Ha vállaltad,vidd be az ajándékot a suliba.A hazudozást meg fejezd be.Mire jó, hogy itt a gyakorin kérsz támogatást a

hazugságodhoz?

2020. dec. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%

Legális. Mégis melyik jogszabályba ütközne?

Nagyon minimális esély van rá, hogy a vírust a csomaggal kapod el, de ha biztosra akarsz menni, akkor le is fertőtlenítheted, miután átvetted.

Szerintem van értelme, adni mindig jó dolog, kapni még jobb.

Ne szóljál az osztályodnak, a szarkavarókat mindenhol utálják.

2020. dec. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!