Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Rasszista tanárokat fel lehet...

Rasszista tanárokat fel lehet jelenteni egy középiskolában?

Figyelt kérdés
Az osztályomban van egy osztálytársam akinek az egyik szülője afrikai, és nem egyszer hallottam hogy a tanárok rasszista megjegyzéseket tesznek mikor rajta pletykálkodnak. Legutóbb a tanári előtt az osztályfőnököm beszélgetett egy másik tanárral, és a saját fülemmel hallottam hogy “mocskos néger”-nek hívja a srácot mikor felmentem fénymásoltatni. Persze osztályfőnöki órákon szándékosan megpróbálja megszégyeníteni a srácot a bőrszíne miatt, sokszor olyanokat mond neki hogy nem tud beilleszkedni az osztályba, meg hogy a viselkedése megszégyeníti az egész osztályt, miközben teljesen normális. Ilyenkor fel tudják jelenten? Az osztálytársam tud róla, de nem nagyon tud mit csinálni és inkább megpróbálja eltűri ezt a fajta viselkedést a tanároktól.
2021. jan. 6. 11:26
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ez még tavaly volt a nyári szünet előtt.
2021. jan. 6. 11:27
 2/17 anonim ***** válasza:
39%
Nem hiszek neked.
2021. jan. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Na igen, pont emiatt nem tud mit csinálni, mert senki sem hiszi el.
2021. jan. 6. 11:32
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

Az, hogy te kihallgatóztál egy magánbeszélgetést, ez nem alap semmilyen feljelentésre. Ráadásul úgy tudom, hogy állítólag szólásszabadság van.

A gyereknek nyilván vannak szülei, ha indokolatlanul piszkálja őt valamilyen tanár, akkor tehetnek az igazgatónál panaszt, de ez nem függ attól, hogy a gyerek fekete, fehér, vagy lila.

Ha viszont a gyerekkel gondok vannak, az nem mentesíti, hogy néger.

2021. jan. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%

nem tudsz vele ,mit csinálni, üdv a magyar valóságban.

de ne aggódj, az egyetem is tele lesz ilyenekkel, úgyszintén sérthetetlen gyönyörű emberpéldányok, mint mondjuk a szociológia(!) tanárom, aki zsidó-meg cigányviccekkel színesítette az előadást... (ezután hagytam ott az egyetemet és mentem el inkább szakképzésbe, ilyen gennyes alakok között a végén még én is azzá változtam volna.)

2021. jan. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Azt megértem hogy szólásszabadság van, de más országokba pl. Amerikában vagy németországban ha valaki rasszista megjegyzést tesz másokra, amiatt el is veszítheti a munkáját. Sőt benne is van a törvénybe hogy rasszizmusért megbüntethetik.
2021. jan. 6. 11:38
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Nekem az osztályomban volt fekete bőrű gyerek, nem lehetett vele bírni, mert felsőbbrendűnek gondolta magát tőlünk, mivel ő “Amerikai”.. Másik osztályokban is voltak fekete bőrűek, egy srác és egy csaj, de ők rohadt kedvesek voltak:D

Lehet nem olyan az osztálytársad viselkedése, ha pedig további gondok lesznek akkor a srác forduljon az igazgatóhoz. Vagy üljön le az osztályotok és beszéljen az ofőtökkel:)

2021. jan. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
27%

Kérdező, igen de azoknak az országoknak egyike se mérhető Magyarországhoz. Azok befogadó országok, naná hogy próbálják elfolytani a rasszizmust, nálunk meg nem valami sokan akarnak letelepedni.

A magyar mindig kicsinyes, gyülőlködő nép volt...és majd ez okozza a vesztét!

2021. jan. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%

A tanárok egymás között arról és úgy beszélgetnek, ahogy akarnak. Igaz, én sem értek mindennel egyet, és fura, ha mások készpénznek veszik, hogy én is úgy gondolkozom, ahogy ők. Nem biztos nem mocskos négereznék és nem szeretem, ha így hivatkoznak valakire amikor velem beszélgetnek. De mindenki úgy beszélget másokról, ahogy akar. ha nem a szemébe mondja, hogy mocskos néger, akkor semmi közöd hozzá.

Másrészt szégyenteljes az is, ha a tanár pont gátolja és nem segíti, hogy be tudjon illeszkedni az, akienek ez nehézséget okorz.

2021. jan. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom elképzelni az ilyesmit, amikor már lassan az ember bőre alatt is diktafon és kamera van.
2021. jan. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!