Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Most tényleg maradni fog az...

Most tényleg maradni fog az online oktatás?

Figyelt kérdés
Én már nem bírom ezt a bezártságot teljesen beleőrülök. Több mint 1 hónap alatt egyszer hagytam el a falut és már kezd nagyon elegem lenni. Ez az utolsó évem suliban és itthon kell rohadnom valszeg ebben a félévben is na ne már.

2021. jan. 7. 13:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Itt simán be járnak faluról bandázni a kölykök. Délben már gyülekeznek itt a városba, 7kor meg mennek haza.
2021. jan. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A haverjaim nagyon félnek nem mernek kijönni hiába hívom őket.
2021. jan. 7. 13:32
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Miért? Ha nincs oktatás, akkor még elmehetsz sétálni, sportolni, találkozni valakivel beszélgetni. Senki sem ül otthon. Csak programokra nem járunk, mert minden zárva.
2021. jan. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Valamivel csak le tudod kötni magad otthon is...
2021. jan. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Ne nyafizzál, mindenkinek elege van. Te legalább falun vagy, nem kell maszkban mászkálnod az utcán. Menj el sétálni, túrázni. Attól hogy nincs jelenléti oktatás, még tanulnod azért kéne. Különben ott öregszel meg falun.
2021. jan. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Van összesen 4 barátom. Egyedül meg nincs kedvem elmenni sehova.
2021. jan. 7. 13:46
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
És ők nem unatkoznak? Én egyébként mennék egyedül is, ha már nagyon unnám otthon.
2021. jan. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
35%
otthon nem tudod magad elfoglalni? xD
2021. jan. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem nincsenek is haverjaid, a diákok 98%-a leszarja a vírust, ugyanúgy találkoznak.
2021. jan. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%

Én is végzős vagyok, falusi, ugyanúgy, mint a Kérdező. Szerintem mind a kettő tanítási módszernek meg van az előnye és a hátránya. Aki még nem végzős, Ők talán nem tartják fontosnak / örülnek neki, hogy digitális oktatás van (természetesen kivétel mindig van). A legtöbben el is hanyagolják most a tanulást. De nekünk, végzősöknek valóban az lenne a legjobb, hogy ismét hagyományos oktatásban részesülnénk, mert Nálunk speciel nem is tartanak tanórát, vagy ha mégis, akkor felolvassák a tételeket és megkérdezik "Van kérdés?". Ha nincs, automatikusan elköszönnek és kilépnek. A jegyeket is úgy kapjuk meg, hogy kimásoljuk a tételt és arra adnak egy órai munkás jegyet. Felelés csak idegen nyelvből. Szakmaiból és matematikából, magyarból se tanóra, se felelés. Redmenta dolgozat vagy classroomba küldött feladatsor van, amit ki kell tölteni. Viccesek a Tanárok kikérdezési módszerük, csak nem lehet nevetni rajta.

A személyes találkozás osztálytársakkal és tanárokkal nincsen, ez jelentősen nagy hátrány a digitális oktatásban. Egyszerűen így, online nem jutunk egyről a kettőre és nem leszünk felkészítve a vizsgákra.

Persze a digitális oktatásnál figyelembe kell venni, hogy nem szabad egyhuzamban otthon maradni, azért kell a friss levegő az embernek. Már napi félórás séta is elég lenne. A hátrányok mellett persze van előny is; nem kell várnom a zsúfolt buszra, akkor kelhetek fel az ágyból amikor akarok, annyi időm van a házi feladatokra, mint a tenger. Beoszthatom az időmet.

Ennyi jutott eszembe, majd holnap meglátjuk, hogy meddig hosszabbítják meg az intézkedést. Sok sikert Mindenkinek a tanuláshoz.

2021. jan. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!