Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 6 osztályos gimikről hol...

6 osztályos gimikről hol vannak tájékoztatók? Mi a feltétele hogy átvegyék a gyerekeket általánosból?

Figyelt kérdés
Hogy lehet átkerülni? 4.osztályosan "kell"jelentkezni?

#6 osztályos gimnázium felvétel
2021. jan. 9. 07:42
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Felvételizni kell.

5. osztályosan egyébként.


Az oktatási hivatal oldalán fent van minden infó.


Illetve mivel most épp felvételi időszak van, így az iskolák honlapján fent vannak a tájékoztatók.

2021. jan. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elírtam, ha 6 osztályosba megy, akkor 6.os évet az általános iskolában tölti a gyerek és a 7. kezdődik a gimnáziumban.
2021. jan. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

6 osztályos gimikbe, 6. évfolyamon kell jelentkezni.

Ugyan úgy felvételit kell írni, mint a 8.-ban.

4. osztályban a 8 osztályos gimikbe lehet jelentkezni és ugyan úgy felvételit kell írni.

Még annyi, hogy ezeket magadnak kell intézni, az iskolák csak a 8. osztályosok felvételi teendőiben segítenek.

2021. jan. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

És mennyiben járhat ezzel pórul a kisgyerek ha az általános iskolája kéttannyelvű, azaz 8.-ra minimum középfokon fogják a nyelvet tudni, míg ellenben a gimiben látszolagos nyelvoktatás van csak?

Vagy a gimi éri meg jobban hogy felkészíti erősebben továbbtanulásra?

2021. jan. 9. 07:58
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem nálunk nincs kéttannyelvű gimnázium
2021. jan. 9. 08:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó gimnáziumba megy nyelvtagozatra NEM látszólagos nyelvoktatás lesz. Tapsztalatból mondom, nulla angoltudással kezdtem és négy év után tettem le az emelt fokú nyelvvizsgát. A jó gimnáziumokat úgy értem, a top 10, a többi kutyafüle. Mérföldekkel le vannak maradva sajnos.
2021. jan. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Akkor lehet vannak nyelvtagozatok gimiben is :)

Majd rákeresek.

Akkor az oktatàsi hivatal oldalán bóklászom.

Köszönet

2021. jan. 9. 08:09
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt leginkább a szülőktől fogod megtudni.

Az biztos, hogy a top gimikben van nyelvi színvonal. Persze ki lehet fogni egy gyengébb tanárt.

2021. jan. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!