Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ezt csak én érzem igazságtalan...

Ezt csak én érzem igazságtalannak? Tényleg a drága tanárok megérdemelnék ezt??? Ti mit gondoltok??

Figyelt kérdés

Nem akartam facebookon kommentelni, mert sajnos ismerősöm a gyermekem pár tanára. Egyre több posztot/ tv műsort látok/ olvasok mindehol, ahol a tanárok fizetéséről filozofálnak. Tudni kell, hogy jogászként teszem fel a kérdést, nem pedig egy kevésbé iskolázott, szűklátókörű emberként. Félreértés ne essék, nem felvágni szeretnék, meg senkit sem nezék le, csak szeretném, hogy lássátok, hogy van némi rálátásom a dolgokra. A gyermekem 11-es most. A főbb tantárgyakat tanító tanárok közül legalább 4 olyan van, akinek a magyarázása, tanítása a stílusa a nullával egyenlő, megkeseredettek és életuntak. Már az mellékes, hogy majdnem minden gyerek, minden érettségi tantárgyból magánórára jár, a tanárok ,, tökéletes" tanítása miatt, de a covid óta mintha a gyerekemnek nem lenne iskolája. Tavaly 2 tantágyon kívül semmilyen óra nem volt online megtartva, sok tanár még a házi feladatot se volt hajlandó megnézni, (,, biztos valahol megvan a megoldás"). Most se sok van, de most kötelezővé tettek pár dolgot, de heti 1 matek/magyat/ töri/ nyelvi óra van a tananyag többi részét meg magának megtanulja a gyerek vagy magántanárt fizet. Hagyjuk az én tapasztalataimat. Nézzük meg az átlag tanárokat. Átlagosan heti 20-25 órájuk van, ha mesterpedagógus akkor meg van 1 szabadnapja is a héten. Téli/ nyári/ tavaszi stb szünet ugyanúgy őket is megilleti, ( fizetéssel ) és a gyerekem magántanára is megmondta, nyáron is heti max 1-szer kell bejárni, akkor is kb. 4 órát felügyelni... Ezen kívül nem tudom még hány szabadságuk van, amit bármikor kivehetnek. Egy különóra itt Pesten 4000-5000-nél kezdődik, s tekintve, hogy manapság a nyelvvizsga/ érettségi magántanárnélkül lehetetlen, hát úgy gondolom nem rossz business. A legtöbb tanár, aki veszi a fáradtságot és tanít, a pályája elején elkészített ppt-ből/ vagy jegyzetből kell dolgoznia, ez ugyanúgy igaz a dolgozatokra is, aminek a fiam osztályában átlagos javítása ideje 2 hét, bár van olyan dolgozata is, ami már 1 hónapja bent van és még mindig nincs eredmény, a krétában sem, mert nincs olyan nap, hogy ne nézném meg! Most elképzeltem, hogy mi lenne ha én 2 hétig halogatnék valamit... Szedhetném a sátorfámat az is biztos. És ami a legelkeserítőbb, hogy a diákoknak panaszkodnak, hogy nekik milyen rossz az életük, meg hogy a diplomás átlagbér 60%-át kapják csak meg, pedig ők is egyetemet végzettek. Könyörgöm,a gyereket órán tanítani kell, nem pedig egyéni problémákkal zaklatni, másodszor meg gondolom egy tanárt se kényszerítettek arra, hogy tanár legyen. Szörnyű, borzasztó... magyar oktatás... Én megmondom őszintén kimerült, kialvatlan jogászt, orvost, mérnököt is láttam már, de valahogy tanárt még valahogy sosem.. Mikor hallom, hogy a mai gyerekekkel nehéz... Aláírom.Nehéz. Nekem is van, tudom milyen, de változunk, haladunk,s fel kell venni a ritmust a fiatalsággal, mert különben csak minket fognak utálni és azt érjük el, hogy önbizalomhiányosak lesznek, nem lesznek barátaik, s ellenségként fognak a nevelőikre tekinteni. Meg különben is a tanár erre esküdött fel, neki ez a hivatása.

Megmondom őszintén egy petákkal nem emelném a fizetesüket, mert nem érdemlik meg.



2021. jan. 9. 23:40
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/184 anonim ***** válasza:
0%

Azért megkérdezném, hogy milyen pedagógus az, aki a fegyelmezetlen gyereket bosszúból felelteti? Megsúgo , sz.r. És milyen pedagógus az, aki bárkire kezet emel pláne egy gyerekre mert az beszólt neki? Megsúgom sz.r. Ilyen pedagógus jobb ha gyereknek és iskolának a közelébe sem megy, mert egy barbár nem pedig pedagógus.

Orvos vagyok, látom a tanár pedegeimet. Ha engem tanítanának én is fegyelmezetlen lennék mert tízből kilenc igazi primitív szakbarbár önelégült vagy bunkó, arról nem beszélve, hogy minimum a felük masszív alkoholista. Szóval igen, az alap felállás az, hogy a gyerekemnen van igaza, mert a saját szakmámban látom milyen az átlag tanár. Továbbá arról is órákat lehetne mesélni, hogy senkinek nincs annyi szabadsága mint nekik, de ha van tíz tanár beteged abból egyidőben öt biztosan keresőképtelen lesz.

Én eljutottam arra a szintre, hogy tanárt a praxisomba ha körzeten kívüli nem fogok fogadni, mert garantálható, hogy az illető idióta, de minimum nagyon problémás beteg. Inkább öt roma közmunkás, mint egy tanár.

2021. jan. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/184 anonim ***** válasza:
74%

"senkinek nincs annyi szabadsága mint nekik"

Te hány órát rendelsz naponta? És azon kívül ugye nem is dolgozol semmit, csak lógatod a lábadat?

2021. jan. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/184 anonim ***** válasza:
100%
#91, és milyen orvos az, aki válogat a betegek között személyes hozzáállása alapján? Megsúgom, sz*r.
2021. jan. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/184 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, hogy aki egy napi/heti magas átlag óraszámot végigszokott dolgozni, s mégsem él olyan jó életszínvonalon, annál belefér némi alkohol. Ha tényleg van olyan ár, aki az elmondottak alapján ennyit dolgozik, akkor úgy gondolom belefér, a masszív alkoholizmus az viszont már nem. Én is este mikor hazajövök 8-10 munka után/ vagy mikor leteszem itthon a gépet megfogom a kis panyolait/ rozét/ tátra teát és boldogan elfogyasztok belőle egy viszonylag kis mennyiséget vagy egymagam vagy a barátnőkkel, de sosem rugok be tőle vagy leszek másnapos. A tanárnál is ha nem megy be másnaposan az órára/ vagy nem lesz ettől még frusztráltabb, akkor nincs ezzel baj. Nekem a volt férjem, a fiam édesapja orvos, méghozzá fül-orr-gégész,és ő is nagyon sokat iszik/ ivott a covid előtt. Úgy gondolom az alkoholhoz mindenkinek joga van, akár tanár/ akár orvos/ akár ügyvéd, ebből a szempontból muszáj megvédenem a tanárokat, de hidd el sok több dolog van, amiben igazad adok neked.
2021. jan. 13. 16:34
 95/184 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem meg az alkoholizmus és egy foglalkozás nincs egymással összefüggésben. Egyéni döntés, ki mennyit iszik, nem hiszem, hogy van olyan statisztika, hogy egy formatervező mérnök vagy tanár foglalkozásban dolgozó embereket mennyire érinti az alkoholizmus... Sok tanárt ismertem, a többségük nő, és egyáltalán nem alkoholisták.


Nem is tudom, hogy jött fel most ez az alkoholizmus-téma. Biztos az orvos barátunk emlegette fel, aki az akciós medikus diplomáját valahol olcsón szerezte be, és egy kis pedagógiai hozzáértést is mellékeltek neki hozzá.

2021. jan. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/184 Micimacko67 ***** válasza:
87%

#91, ha te tényleg orvos vagy, amit egyébként kétlek...de legyen...szavazzunk bizalmat!

Ha már a tanárok alkalmatlanok és képtelenek fegyelmezni a gyerekeket, akkor mivel magyarázod, hogy már az oviba frissen bekerülő gyerekek egy része is kezelhetetlen? Amikor egy csöpp 3 éves bájos mosollyal belerúg a dadusba és selypítve elküldi az anyjába...ezt kitől látta, tanulta a gyerek?

A nagy fiam ovis volt, amikor az egyik csoporttársa minden előzmény nélkül arcon ütötte és kiverte a fogát...persze olyankor amikor óvónéni nem látta!

Ezt kitől látta és tanulta a gyerek?

S ahogy nőnek, úgy lesz egyre rosszabb a helyzet! A mai fiatal szülők egy jelentős hányada alkalmatlan a gyereknevelésre! Maguk is nevelésre szorulnának még, nem hogy egy gyereket próbáljanak nevelni!

szidhatjátok a tanárokat, akik között biztos vannak arra alkalmatlanok, ahogy vannak az orvosok és a jogászok között is!

Ahogy én is találkoztam olyan orvossal aki csak a pénzes borítékot várta és addig nem volt hajlandó velem normálisan foglalkozni, míg meg nem kapta...

Ez alapján akkor minden orvos pénzsóvár?


Vagy ha már jogászkodunk is egy kicsit...Az mennyire jogos, hogy egy ingatlan adásvételénél ügyvédi ellenjegyzés kell megfelelő díjazás ellenében? Elmentünk az ügyvédhez, aki elővett egy sablon iratot, kb 10 perc alatt kitöltötte, másik 10 perc alatt letudtuk a szükséges aláírni valókat és legombolta tőlünk az adásvételi érték 1 %-át!

kb fél órás munkáért azért szép pénzt gombolt le a kedves jogász hölgy...

Akkor kedves jogászok, hogy is van ez?

2021. jan. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/184 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!

Mégegyszer mondom, én alkalmazott jogász vagyok, nem pedig ügyvéd!!!

Egyébként értem mire gondolsz. Akár vásárlás/ ingatlanértékesítésről van szó, ügyvédi aláírás szükséges hozzá, ami elég magas tétel, irrálisan magas. De hidd el, azok se átlag ügyvédek, akik ilyen nagy iparban csinálják ezt, van külön ingatlan adásvételre specializálódott ügyvéd. De ez mindenkinél így van, nemcsak te fizettél ki ezért ennyi pénzt... Bárcsak én is ebbem foglalatoskodnék, nem 650 nettót keresnék havonta, hanem milliókat...

2021. jan. 13. 18:01
 98/184 anonim ***** válasza:
100%

"Bárcsak én is ebbem foglalatoskodnék, nem 650 nettót keresnék havonta"

Akkor most tedd mellé a tanárok nettóját, és vegyél vissza úgy két harmadot az elvárásaidból, mert ők kb. a harmadát keresik ennek.

2021. jan. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/184 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló.

Lakás hitelem havonta 130 ezer Forint +rezsi, gyerek különórái stb..., és mindezt egyedüli keresőként! Azért ha a tanár családban él, neki akkor is könnyebb, sajnos a pénz mindenre elmegy.

2021. jan. 13. 19:31
 100/184 anonim ***** válasza:
100%

Te nagyon okos, szerinted tanár nem lehet egyedülálló szülő? A 650-es fizud harmadából próbál fennmaradni.

Direkt triggereled az embereket szerintem.

2021. jan. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!