Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ezt csak én érzem igazságtalan...

Ezt csak én érzem igazságtalannak? Tényleg a drága tanárok megérdemelnék ezt??? Ti mit gondoltok??

Figyelt kérdés

Nem akartam facebookon kommentelni, mert sajnos ismerősöm a gyermekem pár tanára. Egyre több posztot/ tv műsort látok/ olvasok mindehol, ahol a tanárok fizetéséről filozofálnak. Tudni kell, hogy jogászként teszem fel a kérdést, nem pedig egy kevésbé iskolázott, szűklátókörű emberként. Félreértés ne essék, nem felvágni szeretnék, meg senkit sem nezék le, csak szeretném, hogy lássátok, hogy van némi rálátásom a dolgokra. A gyermekem 11-es most. A főbb tantárgyakat tanító tanárok közül legalább 4 olyan van, akinek a magyarázása, tanítása a stílusa a nullával egyenlő, megkeseredettek és életuntak. Már az mellékes, hogy majdnem minden gyerek, minden érettségi tantárgyból magánórára jár, a tanárok ,, tökéletes" tanítása miatt, de a covid óta mintha a gyerekemnek nem lenne iskolája. Tavaly 2 tantágyon kívül semmilyen óra nem volt online megtartva, sok tanár még a házi feladatot se volt hajlandó megnézni, (,, biztos valahol megvan a megoldás"). Most se sok van, de most kötelezővé tettek pár dolgot, de heti 1 matek/magyat/ töri/ nyelvi óra van a tananyag többi részét meg magának megtanulja a gyerek vagy magántanárt fizet. Hagyjuk az én tapasztalataimat. Nézzük meg az átlag tanárokat. Átlagosan heti 20-25 órájuk van, ha mesterpedagógus akkor meg van 1 szabadnapja is a héten. Téli/ nyári/ tavaszi stb szünet ugyanúgy őket is megilleti, ( fizetéssel ) és a gyerekem magántanára is megmondta, nyáron is heti max 1-szer kell bejárni, akkor is kb. 4 órát felügyelni... Ezen kívül nem tudom még hány szabadságuk van, amit bármikor kivehetnek. Egy különóra itt Pesten 4000-5000-nél kezdődik, s tekintve, hogy manapság a nyelvvizsga/ érettségi magántanárnélkül lehetetlen, hát úgy gondolom nem rossz business. A legtöbb tanár, aki veszi a fáradtságot és tanít, a pályája elején elkészített ppt-ből/ vagy jegyzetből kell dolgoznia, ez ugyanúgy igaz a dolgozatokra is, aminek a fiam osztályában átlagos javítása ideje 2 hét, bár van olyan dolgozata is, ami már 1 hónapja bent van és még mindig nincs eredmény, a krétában sem, mert nincs olyan nap, hogy ne nézném meg! Most elképzeltem, hogy mi lenne ha én 2 hétig halogatnék valamit... Szedhetném a sátorfámat az is biztos. És ami a legelkeserítőbb, hogy a diákoknak panaszkodnak, hogy nekik milyen rossz az életük, meg hogy a diplomás átlagbér 60%-át kapják csak meg, pedig ők is egyetemet végzettek. Könyörgöm,a gyereket órán tanítani kell, nem pedig egyéni problémákkal zaklatni, másodszor meg gondolom egy tanárt se kényszerítettek arra, hogy tanár legyen. Szörnyű, borzasztó... magyar oktatás... Én megmondom őszintén kimerült, kialvatlan jogászt, orvost, mérnököt is láttam már, de valahogy tanárt még valahogy sosem.. Mikor hallom, hogy a mai gyerekekkel nehéz... Aláírom.Nehéz. Nekem is van, tudom milyen, de változunk, haladunk,s fel kell venni a ritmust a fiatalsággal, mert különben csak minket fognak utálni és azt érjük el, hogy önbizalomhiányosak lesznek, nem lesznek barátaik, s ellenségként fognak a nevelőikre tekinteni. Meg különben is a tanár erre esküdött fel, neki ez a hivatása.

Megmondom őszintén egy petákkal nem emelném a fizetesüket, mert nem érdemlik meg.



2021. jan. 9. 23:40
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/184 anonim ***** válasza:
13%

Nos háziorvosként körzeten kívüli beteg befogadásakor akár szemszín alapján is válogathatnék azt sem vethetné senki a szememere. Van olyan aki kőrzeten kívülről nem is fogad senkit.


Kezelhetetlen gyerek. Nos a pedagógusnak nem az a dolga, hogy leadjon egy anyagot. Bocs erre én is képes vagyok, meg bárki akinek van valamilyen szaktudása. A pedagógus dolga, az hogy kihozza a lehető legjobbat a diákjaiból. A hülyékből is. Csak egyszerűbb valakit elkönyvelni hülyének meg kezelhetetlennek mint megkeresni előhozni belőle a jót, meglátni a lehetőséget. Ezt jelenti szerintem pedagógusnak lenni, ehelyett mi megy ma az iskolákban? A diákok földbe döngölése, meg baromságok agyatlan magoltatása.

2021. jan. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/184 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosnak meg az a dolga, hogy az embereket gyógyítsa válogatás nélkül. Biztos meg tudod magyarázni nekem laikusnak, hogy ez miért nem így van a mindennapok valóságában, de kb. ugyanilyen szintű érvek azok is, amiket te leírsz a tanárokról, úgy, hogy a szakma mindennapi valóságáról fogalmad sincsen.


Egyébként sehol senki nem írt olyat, hogy csak leadja az anyagot, a gyerekeket meg elkönyveli hülyének, ne adj senki szájába olyat, amit nem írt, undorító az ilyen érvelés. Olvasd el a fentebb leírtakat a problémáról, és értelmezd, és azokkal vitatkozz, mielőtt nekiállsz indulatból hülyeségeket írni. Te orvosok gyöngye.

2021. jan. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/184 anonim válasza:
88%
Megszakad a szívem, hogy 650-ből kell gazdálkodnod! Mindkét szülőm tanár akik túlóráznak a suliban és utána itthon is teszik a dolgukat mégse gyk-en hordják el azokat, akik sokkalta többet keresnek indoktalanul, mellesleg sok tanár nevelhet gyereket egyedülállóként. A tanárok is tudod fizethetnek lakáshitelt meg rezsit stb...
2021. jan. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/184 anonim ***** válasza:
17%

Ez az érvelés olyan, ami saját tapasztalaton alapul. Látott vagy harminc tanár, odáig jutottak, hogy lusta vagyok. Az egynek sem jutott eszébe, hogy megkérdezze, hogy érzem magam. Egyszerűbb elkönyvelni a diákot ennek meg annak, és megbélyegezni mint pedagógusként segíteni. És az enyém nem kirívó eset. Egyszerűbb bűntetni, mint megkérdezni mi a baj. Arról nem is beszélve, hogy a pedagógusok 99 százaléka még mindig ott tart, hogy bűntetés ahelyett, hogy jutalmazás.


Továbbá látom személyeskedés nélkül nem megy. Ennyit a tanárokról. Jogász "kolleginának" javaslom, hogy hagyja ezt a vitát. Nincs értelme.

2021. jan. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/184 anonim ***** válasza:
17%
Nagyon is indokaltan keresünk többet. Egy jogásznak vagy orvosnak van felelőssége. Ha mi hibázunk az látványos, és felelősségre vonás követi, műhibaper, foglalkozástól való eltiltás stb. Milyen felelőssége van egy tanárnak? Semmilyen. Vállalnak felelősséget a tönkretett életekért? A lelki sebekért? Nem, annyi felelősséget vállalnak, hogy a gyerek ne nyírja ki magát amíg suliban van. Tehát nevezhetjük őket túlképzett bébiszitternek, mert kb. ennyi amiért felelősséget vállalnak.
2021. jan. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/184 anonim ***** válasza:
17%
Ó és még valami. Orvosként lazán leoktatom a középiskolás biológiai-kémia anyagot, némi átnézés után. Na ezért keresünk többet. Mert klasszisokkal többet ér a diplománk.
2021. jan. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/184 anonim válasza:
86%

Kedves 105/106-os válaszoló!

Sajnos nincs szakmai belelátásom sem az orvoslásba sem a jogba, de te is beleestél az általánosítás hibájába. Nem akarlak diagnosztizálni, de szerintem komoly tramua ért a tanárokkal kapcsoladban. Kikérem a tanárok nevében az általad leírtakat! Vannak rossz tanárok, mint ahogy rossz orvosok is. Minden szakmának vannak '' gyöngyszemei'', de ez nem azt jelenti, hogy az összes egy felelőtlen, terrorizáló, lusta, alkoholista szerencsétlenség!

Ha meg olyan jól tudsz tanítani akkor halyrá! Vedd gondviselésedbe a csodálatos Z generáziót! Kiváncsi vagyok meddig bírnád!

2021. jan. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/184 anonim ***** válasza:
92%
Nem olvastam bele a sok válaszba... az eredeti kérdésre válaszolva: a kémia tanárom minden egyes foritnját megérdelmi, mert hihetetlenül jó, igyekszik stb. Az irodalom tanárom egy frusztrál, kivételező idióta.. nem lehet őket egy kapal alá venni.
2021. febr. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/184 anonim ***** válasza:
30%

Régi kérdés, de muszáj válaszolnom, mert sokat tapasztaltam és a munkám által sok emberrel beszélgetek.

A kérdező nem a tanárokat kérdezte!

Természetes, hogy ők azt gondolják, hogy megérdemlik, mert ez a saját érdekük.

Szülök és diákok nem mertek válaszolni ennyi tanár ellen.

Észrevettem, hogy lenézitek a kérdezőt, a diplomáját és az intelligenciáját. Féltékenyek is vagytok a fizetésére és az őszinteségére, hogy végre valaki leírta az igazat.

A stílusotok is elég rettenetes, de végig azt akartátok bizonyítani, hogy ti milyen jók vagytok.

Sosem reagáltatok a leírt indokaira, csak a munkájára és lehülyéztétek.

Az persze nem baj, ha egy tanár ok nélkül bánt, megaláz, utál, vagy kiközösít egy GYEREKET!

Ezt én és még sokan mások is tapasztalták.

Lelki sérülést okoznak, nem csak évekre, de akár egy életre is.

Az sem baj mi?

Itt nem egy tanárról van szó, hanem a 80%-ról bőven.

De persze meg is indoklom, mert a végén én is hülye lennék, mint szegény kérdező.

A tanárok sokszor nem is akarják ezt az állást. Szüleik miatt, megbecsülés miatt, vagy "fontos" emberek akarnak lenni. Ezt nekem mondták is.

Soknak nincs türelme, agresszív, ítélkező és kevesen tudnak JÓL tanítani.

Engem azért is lenézett az összes, mert Erdélyben születtem. Soha nem köszöntek, mosolyogtak rám, vagy segítettek, ha kértem.

Egyszer hallottam, hogy a folyosón "viccelnek" a románokról és hangosan nevettek.

Hallották és látták, hogy a többi diák is megaláz, de nem érdekelte őket.

Egyetemig így ment. Azóta már senkinek sem mondom el, hogy nem itt születtem. "Értelmes" emberek előtt is szégyellnem kell magam emiatt!

Ha a diáknak valami lelki problémája van, nem akarnak segíteni, mert ez nem az ő "feladatuk" ezt is sokszor láttam.

Minden tanár kivételezik. Vannak kedvenceik, a jó tanulok, akik benyalnak. Azokkal kedvesek, mosolyognak nekik, órák után segítenek.

A többi diákot le se szar..ák, vagy szívatják és megalázzák.

Olyat is tapasztaltam, hogy a gazdag diákokkal kedvesebbek, vagy gonoszabbak.

Ha panaszt teszel, akkor te vagy a rossz és kipécézik a gyerekedet. Mert "feleslegesen" balhézol.

Olyan tanárt se rúgtak ki, akinek kapcsolata volt egy diákkal.

Rengeteg dolog van még amit tapasztaltam, láttam vagy mesélték, de titeket úgy sem érdekelne.

Mert csak nektek lehet igazatok.

Remélem, hogy a jövőben nálatok okosabb, kedvesebb, empatikusabb és nyitottabb tanárok lesznek.

Mert fontos a munkátok.

2021. ápr. 9. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/184 anonim ***** válasza:
76%

Mindent elmondott. Őszintén és hosszan megindokolta és ti "kedves" tanárok lepontoztátok 0-ra..

Ehhez csak gratulálni tudok! -.-"

Az a válasz volt az egyedüli őszinte!

Egymást meg felpontoztátok, ahol semmi válasz nincs, csak kötekedés. :D

Ez a ti színvonalatok.

Gondolom válaszolni nem tudtok, mert fáj az igazság.

Ahelyett, hogy itt lepontoznátok az értelmes válaszokat, inkább fektessetek több időt az online oktatásba!

Mert én is és a többi diák és szülő is tudna írni "egy két" dolgot még, de az se tetszene az "értelmes" tanároknak.

Tessék engem is 0-ra pontozni.

Csak magatokat és a butaságotokat bizonyítja.

2021. ápr. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!