Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ezt csak én érzem igazságtalan...

Ezt csak én érzem igazságtalannak? Tényleg a drága tanárok megérdemelnék ezt??? Ti mit gondoltok??

Figyelt kérdés

Nem akartam facebookon kommentelni, mert sajnos ismerősöm a gyermekem pár tanára. Egyre több posztot/ tv műsort látok/ olvasok mindehol, ahol a tanárok fizetéséről filozofálnak. Tudni kell, hogy jogászként teszem fel a kérdést, nem pedig egy kevésbé iskolázott, szűklátókörű emberként. Félreértés ne essék, nem felvágni szeretnék, meg senkit sem nezék le, csak szeretném, hogy lássátok, hogy van némi rálátásom a dolgokra. A gyermekem 11-es most. A főbb tantárgyakat tanító tanárok közül legalább 4 olyan van, akinek a magyarázása, tanítása a stílusa a nullával egyenlő, megkeseredettek és életuntak. Már az mellékes, hogy majdnem minden gyerek, minden érettségi tantárgyból magánórára jár, a tanárok ,, tökéletes" tanítása miatt, de a covid óta mintha a gyerekemnek nem lenne iskolája. Tavaly 2 tantágyon kívül semmilyen óra nem volt online megtartva, sok tanár még a házi feladatot se volt hajlandó megnézni, (,, biztos valahol megvan a megoldás"). Most se sok van, de most kötelezővé tettek pár dolgot, de heti 1 matek/magyat/ töri/ nyelvi óra van a tananyag többi részét meg magának megtanulja a gyerek vagy magántanárt fizet. Hagyjuk az én tapasztalataimat. Nézzük meg az átlag tanárokat. Átlagosan heti 20-25 órájuk van, ha mesterpedagógus akkor meg van 1 szabadnapja is a héten. Téli/ nyári/ tavaszi stb szünet ugyanúgy őket is megilleti, ( fizetéssel ) és a gyerekem magántanára is megmondta, nyáron is heti max 1-szer kell bejárni, akkor is kb. 4 órát felügyelni... Ezen kívül nem tudom még hány szabadságuk van, amit bármikor kivehetnek. Egy különóra itt Pesten 4000-5000-nél kezdődik, s tekintve, hogy manapság a nyelvvizsga/ érettségi magántanárnélkül lehetetlen, hát úgy gondolom nem rossz business. A legtöbb tanár, aki veszi a fáradtságot és tanít, a pályája elején elkészített ppt-ből/ vagy jegyzetből kell dolgoznia, ez ugyanúgy igaz a dolgozatokra is, aminek a fiam osztályában átlagos javítása ideje 2 hét, bár van olyan dolgozata is, ami már 1 hónapja bent van és még mindig nincs eredmény, a krétában sem, mert nincs olyan nap, hogy ne nézném meg! Most elképzeltem, hogy mi lenne ha én 2 hétig halogatnék valamit... Szedhetném a sátorfámat az is biztos. És ami a legelkeserítőbb, hogy a diákoknak panaszkodnak, hogy nekik milyen rossz az életük, meg hogy a diplomás átlagbér 60%-át kapják csak meg, pedig ők is egyetemet végzettek. Könyörgöm,a gyereket órán tanítani kell, nem pedig egyéni problémákkal zaklatni, másodszor meg gondolom egy tanárt se kényszerítettek arra, hogy tanár legyen. Szörnyű, borzasztó... magyar oktatás... Én megmondom őszintén kimerült, kialvatlan jogászt, orvost, mérnököt is láttam már, de valahogy tanárt még valahogy sosem.. Mikor hallom, hogy a mai gyerekekkel nehéz... Aláírom.Nehéz. Nekem is van, tudom milyen, de változunk, haladunk,s fel kell venni a ritmust a fiatalsággal, mert különben csak minket fognak utálni és azt érjük el, hogy önbizalomhiányosak lesznek, nem lesznek barátaik, s ellenségként fognak a nevelőikre tekinteni. Meg különben is a tanár erre esküdött fel, neki ez a hivatása.

Megmondom őszintén egy petákkal nem emelném a fizetesüket, mert nem érdemlik meg.



2021. jan. 9. 23:40
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/184 anonim ***** válasza:
77%

Nem olvastam végig a kérdést meg a válaszokat, de!


Kérdező megértem a felháborodásodat.


Viszont!


Önmagában amit takarna a tanári szakma, igazából igen magas fizetést érdemelne meg.

A tanítás, nagyon nagy felelősség, a jövő generációjának sikeressége az ő kezükben van. Ha objektíven és ország nélkül nézzük akkor egy nélkülözhetetlen szakma ez.


Viszont itt Magyarországon (és sosem szoktam szidni az országot, én szeretek itt) a tanári szakma iszonyatosan le van nézve, és teljesen alulértékelt hála a szocis isőknek ÉS a sok tanárnak nem való szakmabelinek.


Elismerem, hogy a tanárok nagy része nem való az iskolába.

És ez nem csak az ő hibájuk.


Ekkora fizetésért, ilyen idiótákat meg a szüleiket pozitívan kezelni és dolgozni velük - felérne egy büntetéssel az átlag ember számára.


Sokan emiatt IS lesznek olyan leszaromok, meg sok más minden miatt is.


Ma már senki nem megy tanárnak, pedig olyan alacsony a ponthatár, hogy egy nyolcadikos is be tudna oda kerülni.

Akkor szerinted milyen embereket képeznek ma pedagógusnak?


Az oktatási rendszer az összeomlás szélén van. Én támogatom azt, hogy tegyük újra vonzóvá ezt a szakmát, mert akkor a tehetséges, lelkiismeretes emberek is lehetőséget látnak majd benne, és minnél több tanár lesz, annál nagyobb lesz a verseny azért, hogy jobb legyél a szakmádban, hogy fejlődj, hogy küzdjenek érted a munkahelyek.


A legtöbb semmire se jó tanár azért olyan, mert ha szar, akkor is megmarad a munkája, mivel pedagógushiány van, akkor nem töri magát.


A covid meg egészen külön téma, de nagyon gáz, amit művelnek, aláírom.


A plusz órák árát meg ne irigyelje tőlük senki, mert még úgy is többet keres náluk mindenki, ők csak élnek a lehetőséggel (de szerintem csak nagyon kis százalékuk).

2021. jan. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/184 anonim ***** válasza:
72%

Ennyi ostoba embert én még nem láttam:D


Tényleg tiszta jó, hogy ha nem tetszik nekik, akkor menjenek, dolgozzanak mást.

Az a baj, hogy el is mennek, ezért van az, hogy a közelebbi iskolában a gyerekeknek nem volt nyelvtanáruk, mert lelépett az angoltanár.

Így megy a kémiatanár, aki még oroszt tanult, a könyvtáros néni meg a többi.


A kérdező is úgy jogász, mint a kémiatanár angoltanár.

Semennyire.

2021. jan. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/184 A kérdező kommentje:

Kedves 19-es. A gondolatok, amiket megosztottam, azok tények és sok ember egyet értene vele. Nem tudom sajnos értelmezni ezt a kétszínű dolgot, de tudod ha majd gyereked lesz, majd akkor megérted, ha majd hasonló tanárai lesznek, akik lehet, hogy a gyereked személyét sem fogják kedvelni, akkor gondolom te sem fogsz egy ilyet belemondani rögtön a tanár szemébe, mert a gyerekeden állnának bosszút. Ez a helyzet súlyosságától is függ, de ha érdekel, én már ezügyben az igazgató helyetessel beszéltem és elmondtam a tanárokkal kapcsolatos gondjaimat, már 1 évvel ezelőtt. Az meg drága ne legyen már gond, hogy a munkaidőmön kívül megosztok egy véleményt, szerintem ehhez senkinek semmi köze. Köszönöm! Valaki kérdezte, nem mondom el hol dolgozom, de eredetileg munkajogászként végeztem, a legelején hatóságnál dolgoztam, majd önkormányzatnál is... ,, gyermekem nem nagy ész kombájn"

Mindig kitűnő vagy jeles volt, most szerzi meg hamarosan a 2. nyelvvizsgáját. Ezeket az eredményeket az online oktatás alatt is sikerült nyújtania, mert járattam magántanárhoz, de kérdezlek én, hogyha 11. osztályra annyira önálló egy ember, akkor minek a tanár?? Ennyi erővel ők felmondhatnának aztán a gyerekem majd leérettségizik egyedül.. Tudod törit, magyart megtudja magának, de a matek, informatika meg fizika, amikkel tovább szeretne tanulni, azt hogy tudja tanári magyarázás nélkül, a teljesen új anyagot. Majd a neten megkeresse a hozzá kapcsolódó anyagokat, aztán vagy megérti vagy nem? Aztán az érettségi vagy sikerül vagy nem?

2021. jan. 10. 10:14
 24/184 A kérdező kommentje:
De igazad van amúgy. Renegeteget dolgoznak, heti egy órát tartanak meg a fiam osztályának online, a házik sosincsenek kijavítva, dolgozatok is csak hetek múlva, tavaly meg szinte online óra nem is volt megtartva, hát iszonyú lehet a sok munka.
2021. jan. 10. 10:21
 25/184 anonim ***** válasza:
86%

Nézz már szét Nyugaton!

Minél jobban löki egy állam a pénzt az oktatásba, megfizetve a tanárokat, annál ütősebb maga az állam.

Itthon pont ezért van ez, mert akinek van egy kis esze, nem megy tanárnak.

Mit nem értesz ezen?

Vagy most mi a cél?

Hogy ne kapjanak fizetést?


Ritka ostoba és korlátolt ember vagy....

2021. jan. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/184 Micimacko67 ***** válasza:
43%

Kérdező, ha már így beleakasztottad a körmeidet a tanárokba...okkal, ok nélkül...


Mi a véleményed a pénzharácsoló jogászokról?

Akik visszaélve mások kiszolgáltatottságával horribilis ügyvédi óradíjakat kérnek...

Ahol egy személyes konzultáció 30.000 ft/óránál kezdődik.

Ez nem csípi a szemed? Vagy holló a hollónak nem vájja ki a szemét?


Idézet egy ügyvédi honlapról:

"Az óradíj mértéke személyes konzultáció esetén: min. 30.000,- Ft ; de az első órát követően a konzultáció hosszától függően 500 Ft / perc."

2021. jan. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/184 anonim ***** válasza:
71%

Kedves Kérdező!


A 19-es vagyok. Tekintve, hogy tanárszakos egyetemista vagyok, így biztos, hogy ha lesz gyerekem, nem fogom szidalmazni a tanárait, )a saját kollégáimat). Ja, most jön biztos az, hogy mivel csak az ostobák mennek tanárnak, akkor én is az vagyok. Jelzem, hogy nem. Kitűnő voltam a gimnázium 4 éve alatt, és az érettségim is az lett, sőt az egyetemen sem bukdácsolok kettesekkel (reál szak). Ja, azt még elfelejtettem mondani, hogy tavaly érettségiztem és sikerült a digitális oktatás "óriási" nagy nehézségeit kiállnom, önállóbban tanulnom.


Nem fogok veled tovább vitázni, mert biztos mindent jobban tudsz, ez volt az utolsó válasz, amit írtam.


További jó áskálódást!

2021. jan. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/184 A kérdező kommentje:
26-os, úgy gondolom, hogy ne mérjük össze egy tanárt és egy ügyvédet. Úgy gondolom egy jogi egyetem elvégzése sokkal nehezebb, mint egy tanárképző főiskola/ egyetem, a munkájuknak sokkal nagyobb a felelősség, mert általában a pereskedések nem arról szólnak, hogy Jancsi bohóc ellopott 1 db cukorkát babszem Jankótól, hanem sokszor ezek az ügyek/ perek/ hatósági eljárások hatalmas, akár több hetes/ éjszakás felkészülést/ kutatást igényelnek. Ez hidd el, az ügyvédi pálya szerves része, tudom, van sok ügyvéd ismerősöm. Kérlek ne hasonlítsunk össze egy tanárt egy ügyvéddel, ez megint nem összeegyeztethető dolog.
2021. jan. 10. 10:58
 29/184 A kérdező kommentje:
Mérjünk, felelőssége*
2021. jan. 10. 11:00
 30/184 anonim ***** válasza:
95%

Ha egy tanár lelkiismeretesen és rendesen, 100%-ot beleadva végzi a feladatát, annak tudatában, hogy a jövő generációt formálja, akkor igenis megérdemel egy magas fizetést, a nyári szabadságot és az extra fizetést a különórákért. De, erre a szakmára csak a legjobbakat kéne engedni, akik maximális hivatástudattal végeznék a feladatukat. Az oktatás az országunk egyik legfontosabb alappillére, itt dől el a jövőnk.

Emlékszem, hogy volt olyan tanárom, aki a modorával és az oktatási stílusával olyannyira motivált, hogy nem keveset javultam a tárgyból, imádtam bejárni az óráira. És ennek meg volt az ellentettje is. Leszarom, nemtörődöm, teljesen nulla hivatástudat, ennek következtében meg is buktam, annak ellenére, hogy a tantárgy nagyon is érdekelt. Egyik osztálytársam segített, így felhoztam magam, később pedig 5-ös emelt érettségit tettem a tantárgyból(programozás-informatika). Nagyon sok ilyen tanárom volt és részben ezeknek köszönhetően futottam szqkmailag vakvágányra. Most gondoljunk bele, mi lenne ha minden tantárgyat maximális hozzáértéssel és hivatástudattal rendelkező tanárok tartanának? Valószínűleg sokkal okosabb és képzettebb fiatalok jönnének ki az iskolapadból.

De sajnos ezt a kormányunk nem látja és magasról tojik a dologra. Amíg ilyen kevés fizut és megbecsülést kapnak a tanárok, addig kevés értékes ember fog tanárnak menni és nagy részben csak a "maradék" választja ezt a pályát, akiknek ez csak egy laza munka tűrhető pénzért.

2021. jan. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!