Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ezt csak én érzem igazságtalan...

Ezt csak én érzem igazságtalannak? Tényleg a drága tanárok megérdemelnék ezt??? Ti mit gondoltok??

Figyelt kérdés

Nem akartam facebookon kommentelni, mert sajnos ismerősöm a gyermekem pár tanára. Egyre több posztot/ tv műsort látok/ olvasok mindehol, ahol a tanárok fizetéséről filozofálnak. Tudni kell, hogy jogászként teszem fel a kérdést, nem pedig egy kevésbé iskolázott, szűklátókörű emberként. Félreértés ne essék, nem felvágni szeretnék, meg senkit sem nezék le, csak szeretném, hogy lássátok, hogy van némi rálátásom a dolgokra. A gyermekem 11-es most. A főbb tantárgyakat tanító tanárok közül legalább 4 olyan van, akinek a magyarázása, tanítása a stílusa a nullával egyenlő, megkeseredettek és életuntak. Már az mellékes, hogy majdnem minden gyerek, minden érettségi tantárgyból magánórára jár, a tanárok ,, tökéletes" tanítása miatt, de a covid óta mintha a gyerekemnek nem lenne iskolája. Tavaly 2 tantágyon kívül semmilyen óra nem volt online megtartva, sok tanár még a házi feladatot se volt hajlandó megnézni, (,, biztos valahol megvan a megoldás"). Most se sok van, de most kötelezővé tettek pár dolgot, de heti 1 matek/magyat/ töri/ nyelvi óra van a tananyag többi részét meg magának megtanulja a gyerek vagy magántanárt fizet. Hagyjuk az én tapasztalataimat. Nézzük meg az átlag tanárokat. Átlagosan heti 20-25 órájuk van, ha mesterpedagógus akkor meg van 1 szabadnapja is a héten. Téli/ nyári/ tavaszi stb szünet ugyanúgy őket is megilleti, ( fizetéssel ) és a gyerekem magántanára is megmondta, nyáron is heti max 1-szer kell bejárni, akkor is kb. 4 órát felügyelni... Ezen kívül nem tudom még hány szabadságuk van, amit bármikor kivehetnek. Egy különóra itt Pesten 4000-5000-nél kezdődik, s tekintve, hogy manapság a nyelvvizsga/ érettségi magántanárnélkül lehetetlen, hát úgy gondolom nem rossz business. A legtöbb tanár, aki veszi a fáradtságot és tanít, a pályája elején elkészített ppt-ből/ vagy jegyzetből kell dolgoznia, ez ugyanúgy igaz a dolgozatokra is, aminek a fiam osztályában átlagos javítása ideje 2 hét, bár van olyan dolgozata is, ami már 1 hónapja bent van és még mindig nincs eredmény, a krétában sem, mert nincs olyan nap, hogy ne nézném meg! Most elképzeltem, hogy mi lenne ha én 2 hétig halogatnék valamit... Szedhetném a sátorfámat az is biztos. És ami a legelkeserítőbb, hogy a diákoknak panaszkodnak, hogy nekik milyen rossz az életük, meg hogy a diplomás átlagbér 60%-át kapják csak meg, pedig ők is egyetemet végzettek. Könyörgöm,a gyereket órán tanítani kell, nem pedig egyéni problémákkal zaklatni, másodszor meg gondolom egy tanárt se kényszerítettek arra, hogy tanár legyen. Szörnyű, borzasztó... magyar oktatás... Én megmondom őszintén kimerült, kialvatlan jogászt, orvost, mérnököt is láttam már, de valahogy tanárt még valahogy sosem.. Mikor hallom, hogy a mai gyerekekkel nehéz... Aláírom.Nehéz. Nekem is van, tudom milyen, de változunk, haladunk,s fel kell venni a ritmust a fiatalsággal, mert különben csak minket fognak utálni és azt érjük el, hogy önbizalomhiányosak lesznek, nem lesznek barátaik, s ellenségként fognak a nevelőikre tekinteni. Meg különben is a tanár erre esküdött fel, neki ez a hivatása.

Megmondom őszintén egy petákkal nem emelném a fizetesüket, mert nem érdemlik meg.



2021. jan. 9. 23:40
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/184 anonim ***** válasza:
29%

Na, úgy látom a nagy jogász figyelmen kívül hagyja a kényes kérdéseket:)

Ebből meg az látszik jól, hogy ő se valami éles kés a szakmájában.

Aztán osztja az észt:D

2021. jan. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/184 anonim ***** válasza:
33%

Onnn fúj a szél, hogy te a jogi diplomáddal lenézel mindenkit. Hiába állítod, hogy nem, a kommentjeidből ez kiderült.


Az a baj, hogy innentől kezdve nem is lehet téged meggyőzni, hogy nincs igazad.

2021. jan. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/184 anonim ***** válasza:
32%

Megint a 19-es vagyok


Pontosan, neked az a bajod, hogy nem úgy táncol mindenki ahogy te fütyülsz. Látod, mások is látják már, hogy lenézel mindenkit, nemcsak én, (és nincs kisebbségi komplexusom) különben nem írtad volna ki, hogy mi a végzettséged, hiszen ez nem releváns a kérdés szempontjából. Azt tanácsolom, hogy először nézz nagyon magadba mielőtt másokat kezdesz szidalmazni.

2021. jan. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/184 anonim ***** válasza:
11%

32 minden kisebbsegrenduseggel küszködő ember ezt hiszi. Komolyan az embernek titkolnia kell ha diplomája van ezen az oldalon, mert akkor már rögtön beképzelt.

Egyébként ha o azt tapasztalja hogy a gyerekei tanárai szarnak az oktatásra és a munkájukra, de a Facebookon meg sirankoznak hogy alulfizetettek akkor miről akarod meggyőzni? Aaaa, nem is így van, épp szethajtjak magukat?

2021. jan. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/184 anonim ***** válasza:
68%

Egyrészt, a kérdező jogosan "rinyál" szerintem. Az oktatás egy szolgáltatás, ami nem is igényel olyan komoly eszközöket, mint az orvoslás, tehát tulajdonképpen boldog-boldogtalan bárhol tudna vele foglalkozni normálisan. Ha ezt a szolgáltatást igénybeveszem, elvárnám, hogy megüssön egy szintet. Ha nem üti meg az adott szintet, az az illető személye miatt van, mivel mint mondtam, nem igényel komolyabb felszerelést. Nehéz ezt a tényt elfogadni?


Egyébként a középiskolai tanárok alacsonyabb színvonalat nyújtanak pedagógiailag nagyon sok esetben, mint az egyetemi oktatók, gyakorlatvezetők, akik tulajdonképpen csak szakmailag vannak a topon és soha életükben nem tanultak pedagógiát (kivéve ha pont azon a területen tanítanak). Ott is vannak cifra esetek, de legalább ők azt az 5 évet nem azzal cseszték el, hogy felületesen tanuljanak mindent: a szakmai tárgyakat, pedagógiát és pszichológiát is, majd aztán ezeket ordenáré módon alkalmazva "tanítsanak" és tartsák a markuk, hanem a szakmai ismeretekre mentek rá. Lehet mondani, hogy a felnőttképzés könnyebb, de könyörgöm, volt szerencsém a módszertani tárgyakhoz és egy kalap szart nem értek pedagógiai szakon. Semmit nem is alkalmaz belőle a legtöbb tanár, mint oktatással foglalkozó szakember, egy az egyben megbukik a legtöbbje. Egy egyetemi docens vagy akár csak gyakorlatvezető ehhez képest mellékállásban tanít a legtöbb esetben, ezen kívül főleg kutatással foglalkozik, ergo szakmailag nyakig benne van abban a témában, amit tanít, azt pedig, hogy tanítani nem tanult meg, észre sem lehet venni, mert a legtöbb középiskolai tanár sem, csak mellé még szakmailag is tré. Nem állítom, hogy a felsőoktatás mindenképp jobb, mint a közoktatás, de a középiskolai tanárok sem itt tartanának, ha értelmes dolgokat csinálnának mellette, nem a butított szakmai anyagot pörgetnék, amihez az évek alatt semmit nem voltak képesek hozzátenni, mindezt fűszerezve silány habipszichológiával és pedagógiával, amit szintén magasról leszarnak a gyakorlatban. Lényegében ez a probléma gyökere. Ezzel némileg a ráérést is kétségbe vonnám: ha valaki képes tudományos karrier feltételeként, azzal párhuzamosan oktatni, sok esetben korrepetálást vállalni és elvégezni a munkát a drága középiskolai tanárok helyett is, akkor az, aki ezek közül az egyiket egyáltalán nem csinálja, a másikra meg van egy valag ideje, igazán megtehetné, hogy emeli a szolgáltatás színvonalát és nem játssza a mártírt. Az sem hatalmas probléma, ha szakmailag silány valaki, az érettségi nem nagy kaland, nem kell sok ész megtanítani a tárgyi tudást, de hogy emellé valaki pedagógiailag is egy nagy nulla (és lényegében pont ennyivel kellene többet tudnia, mint egy egyetemi oktatónak/óraadónak), az úgy gondolom, nem tolerálható. Úgyhogy nekem ne mondja senki, hogy "vÉgEzD eL a tAnÁrIt éS aKkOr lEgYéL OkOs", mert van egy csomó ember, aki tanári szak nélkül többet tett le szakmailag az asztalra és jobban is végzi a munkáját pedagógusként, mint az, akinek egy dolga van, azt sem képes normálisan csinálni. Milyen érdekes!


Egyébként teljesítményalapú bérezésre lenne szükség. Osztályonként szépen meg lehetne szavazni, hogy ki kivel mennyire elégedett, aztán aszerint alakulna a bértábla vagy a bónusz. Egyből más lenne a fekvése az egésznek. A béreket csak és kizárólag azért tartom méltatlannak, mert aki valamilyen csoda folytán jó, az is ugyanannyit kap. 100-120 köré be kellene lőni az alapbért az ilyen kóklereknek, akiktől burjánzik a szakma, aztán aki csinál is valami értelmeset, annak a fizetéséhez hozzácsapni azt, amit tőlük lefaragtak, megadni a 300-350-es nettó fizetést és csók.

2021. jan. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/184 anonim ***** válasza:
68%

De egyébként amíg az integrált oktatás a cél valójában szükség sincs arra, hogy sok kiemelkedő tanár legyen - ugyanis a gyerekek között is több az átlagos.

Csak az senkinek sem tetszene, ha mondjuk már középiskolában besorolnak a gyerekeket fejlesztő/átlagos/tehetseggondozo jellegű sulikba. Valahol igazságos sem lenne, hiszen kamaszkorban pont jöhet olyan elvadulas ami miatt nem tud valaki kibontakozni.

De szerintem is nevetséges a tanárok sirankozasa a fizetéseken, mert relatív pont annyit kapnak amennyit megerdemelnek - az más kérdés hogy egész Magyarországon jogos szinte mindenkinek panaszkodni, mert legtöbb alkalmazottnak gagyi a fizuja. 34 voltam

2021. jan. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/184 anonim ***** válasza:
72%

Hozok egy egyszerű példát: a diákok többsége matekingről tanulja a matekot érettségire is. Az oldalról, amit műszaki, informatikai és természettudományi karokon oktató tanárok, korábban még csak hallgatók hoztak létre. Az anyagot, amit a magas lóról beszélő, "5 évig ezt tanultam" tanároknak kellett volna a diákjaik fejébe vernie, de az egyetlen dolog, amire képesek voltak, hogy elvegyék a kedvüket tőle. Ezen lenne érdemes elgondolkodni... Ahol a diákokat egy weboldal készíti fel az alapismeretekből és ahol az érettségire könyveket, honlapokat, videókat kell keresniük, hogy jól teljesítsenek KÖZÉPSZINTEN, amiket véletlenül sem tanárszakosok hoztak létre, hanem a szakmában ténykedő szakemberek, ott a tanár gyakorlatilag megbukott, mint pedagógus.


Le kellene szállni a magas lóról.

2021. jan. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/184 anonim ***** válasza:
87%
37, azért ne általánosíts, engem a tanáraim készítettek fel!!!
2021. jan. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/184 anonim ***** válasza:
18%
38: engem is, és ki a fene kérdezte? A többségről beszéltem, kapásból a hozzászólásom első sorában láthatod. Szövegértésre gondolom szintén valamelyik "zseniális" tanárod készített fel.
2021. jan. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/184 anonim ***** válasza:
18%

Tavalyi évben a gyerekem 8-os volt. Az online "oktatás" 95%-ban annyiból állt, hogy este 8-11 között kiszórták a tanárok a házi feladatokat olyan utasítással, hogy reggel 8-ra legyen kész. Egy óra sem volt megtartva. Ha nem értette a gyerek a feladatot, a segítség a tanár részéről kimerült annyiban, hogy őt ez nem érdekli, oldja meg ahogyan akarja. Mondjuk ez nem volt meglepő, mert élőben ugyanez ment. Alig vártam, hogy a gyerekem elballagjon ebből a gyöngyösi általános iskolából. Kemény 8 év volt ilyen pedagógusok mellett.

Mostani iskolájában viszont rendesen megy az online oktatás. Alig van óra, ami elmarad. Itt azért több a segítőkész pedagógus is. Sok feladatot adnak ugyan ők is, de itt legalább érzi az ember, hogy elvégzik a munkájukat rendesen, és nem utasítják el a gyerekeket, ha segítséget kérnek egy feladat megoldásához. És a jelenlegi osztályfőnöke is kategóriákkal jobb, mint az előző. Az csak félrebeszélni tudott.

A gyerekemnek az átlaga az általánoshoz képest javult. Ez is elég beszédes.

2021. jan. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!