Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemi tanárok, hogy lesz...

Egyetemi tanárok, hogy lesz az emberből egyetemi tanár?

Figyelt kérdés
Elsősorban egyetemen oktatóktól várok választ. Jogot tanulok és azon gondolkozok szeretném egyszer tanítani is. Mi a módja, vagy hogy működik ez az egész, mik a követelmenyek? Köszi!:)

2021. jan. 10. 16:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Doktori disszertációt írsz.
2021. jan. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A doktori disszertáció a 0. lépés, ha a tényleges "egyetemi tanár" címről beszélünk.

Megszerzed a PhD-t, státuszt szerzel az egyetemen, elkezdesz felfelé lépkedni a karrierlétrán. Tanársegéd->adjunktus->docens->egyetemi tanár az útvonal. Hogy mihez mi kell, annak egyrészt van egy törvényi szabályozása, másrészt az egyes egyeteknek vannak egyéni, szigorúbb feltételei, pl oktatással töltött évek száma, szakmai előélet. stb.

2021. jan. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Miért nem

Kérdezed ezt meg az oktatóidtól? Nyilván részletesebb választ tudnak adni, mint itt bárki.

2021. jan. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát azaz igazság csak első éves vagyok még és a covid miatt nem nagyon találkoztunk a tanárokkal, aztán így emailben meg nem akarok kerdezgetni.
2021. jan. 10. 17:44
 5/11 anonim ***** válasza:
A PhD elejefelé nyílnak lehetőségek tanársegédkezni, utána azoknak akiknek fekszik a dolog és lobbizik picit idővel lehetnek saját kurzusai. Én mire befejeztem a doktorim, már tanítottam négy külföldi és két hazai egyetemen is. Utána vagy állandóra bekerülsz valahova, vagy megbizásos alapon kérnek fel kurzusokra.
2021. jan. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. jan. 22. 00:37
 7/11 anonim ***** válasza:

A fenti hozzászólók n em jól tudják. A doktori disszertációd a doktorrá fogadásodhoz kell. Jól be kell dolgoznod magad a tanárodnál, hogy támogassa, hogy tanársegéd lehess, aztán publikálsz, előadásokat tartasz, jegyzeteket írsz, lépkedhetsz fölfelé a ranglétrán. Patronáló nélkül nem fog menni.

Kőkemény feudális rendszer működik. Alapból meg liberálisnak kell lenned, mert másképpen nem rúghatsz még rongylabdába sem. CEU-érzékenyítő, stb.

Nézd csak meg, milyen az ügykezelés, vádemelés, ítélet. A szegedi bíró maffia csak a jéghegy csúcsa.

2021. febr. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7-es, megkezdett phd nélkül nem lesz senkiből se tanársegéd, egyetemi tanár meg a legtöbbször befejezettel sem. A publikációs kötelezettségek, a patronálás, stb, mind a doktori képzés részei, ez az alapja annak, amire a kérdező kíváncsi volt. Ennyit arról hogy te vagy a helikopter.

A többi agymenésre inkább nem reagálok, nyilvánvalóan fogalmad sincs arról, hogy mi hogy működik mostanság a felsőoktatásban.

2021. febr. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#7

Elsőéves doktori hallgatóként már fizetett tanársegéd voltam, de a megkezdett doktori kötelező az esetek 90%ban. Másod-harmadévesként már kurzusokat vittem közösen egy-egy proffal, ECTS kredites nyári egyetemeket szerveztem, stb. Kurzusonként általában 2000 EUR-t kaptam. Nem olyan merev a rendszer.

2021. febr. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hány év nektek a doktori képzés és mit tanultok ott?Van nektek, olyan órátok, hogy hogyan kell oktatni az egyetemi diákokat egyetemi pedagógia szakmódszertanból?
2021. márc. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!