Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért léteznek ilyen tanárok?

David134 kérdése:

Miért léteznek ilyen tanárok?

Figyelt kérdés

Jó néhány évvel ezelőtt kértem segítséget egy programozási feladattal kapcsolatban itt a Gyakorin. Ekkor voltam 10.-es, és Informatika szakon képzeltem el a jövőmet.


Viszont az akkori tanárom, egyetemi szinten oktatott és olyan bonyolult feladatokat adott, amiket kizárólag az osztály legjobbjai (értsd max 2 ember) tudott megoldani.

Magát a házi feladatot 1 teljes hónapig hoztam és vittem neki ilyen olyan formában. Még ezen az oldalon, is sokan megoldották nekem a feladatot, mivel már a felét sem értettem annak amit csináltam.


Illetve felkerestem egy szintén programozást oktató tanárt, aki úgyszintén megcsinálta velem közösen. Mindezen erőfeszítés ellenére egy nagyon gyenge kettest sikerült kapnom.


A feladatom egyébként, egy játék leprogramozása volt, ahol 2 tank lövi egymást, és különböző karakterekkel voltak megrajzolva stb.


Ez volt az a tanár, akit végül elvett tőlünk az igazgatóság és a tanári tanács, azzal az indokkal, hogy ha ő érettségiztet minket, mind megfogunk bukni.


Ez a tanár mai napig tanít, és keseríti meg sok ember életét.

Illetve így a végére még fontos megemlíteni, hogy 35-en kezdtük a szakot, 19-en végeztük el, és 4-en tanultak tovább ugyanezen a szakon.


4 év leforgása alatt sikerült a diákokból minden életkedvet, motivációt és lelkesedést kiölni. Ha pedig már az iskola vezetősége is látja azt, hogy alkalmatlan a tanagyag átadására, és több kárt okoz mint hasznot, miért alkalmazzák?


Nektek volt hasonló tapasztalatotok?



2021. jan. 13. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:
65%

Rengeteg semmirekellő tanár van.

Ez tipikusan az volt, akinek kisebbségi komolexusa van és direkt rakott be másoknak.

Szerencsétlen.

2021. jan. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%
Persze! Rengeteg ilyen tanár van. Én csak 1-2 normális, valóban rendes tanárt ismertem, de ők meg végül otthagyták a pályát, mert az ilyen gci kollégák kigolyózták őket. Örülök, hogy engem még taníthattak! Szerintem ezekben a férgekben komplexus van és nem hivatástudatból lettek tanárok, hanem azért, mert azt hitték hawaiozni fognak a "sok" szünetben, aztán meg koppantak vagy bacatlanok és a diákon állnak bosszút.
2021. jan. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
29%

Sok iskola örül, ha ellátja valaki valamilyen szegről-végről szerzett ismerettel a programozási oktatói feladatokat egy szakközépiskolában (gondolom valamilyen informatikai szakközépbe járhatsz).


Jártam már ilyen iskolában, a diákokat elnézve nem csodálkozom, hogy miért nem tolonganak oda programozást tanítani... Szedje magád rendbe a diákság, tanuljanak meg viselkedni, tegyék el a telefont, adjanak le a hatalmas pofájukból, különben ne csodálkozzon senki, hogy olyanok a tanárok, amilyenek... Azt kapja a mai generáció, amit érdemel. "Miért létezenk ilyen tanárok?" Vajon miért...


Ezzel nem akartalak téged támadni, ne vedd magadra. Úgy általában írtam, a mai trendeket elnézve.

2021. jan. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!